Skip to main content

Topic: Multiplex AcroMaster (Read 29744 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #30
Sad vise nisam siguran da zelim bit sa tobom na livadi. Cim se pojavis, ja padam u drugi plan  ;)
Salim se i cestitam na odlicnom letu. Ogromnim koracima napredujes u letenju.
Od onih prvih letova, kad se triofantastikus pojavio kao potencijalni ubojice na livadi, daleko si odmaknuo  8)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #31
Sad vise nisam siguran da zelim bit sa tobom na livadi. Cim se pojavis, ja padam u drugi plan  ;)
Salim se i cestitam na odlicnom letu. Ogromnim koracima napredujes u letenju.
Od onih prvih letova, kad se triofantastikus pojavio kao potencijalni ubojice na livadi, daleko si odmaknuo  8)

Ma letit cu IMAC pa možeš zasjajiti totalno :D
Hvala na pohvalama, a što se tiče trio fantastikusa, hijao. Kad se sjetim scene :D

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #32
Ma ne, nego u zadnjoj sekundi bilo je tvrdo slijetanje... :'(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #33
Kakvo je stanje nakon slijetanja na nos?

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #34
Ma nikakav problem...pocupan desni eleron, savijen nosac motora.
Vec je on od tad imao razne avanture :D

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #35
Ako netko slučajno zna ili je bio u Lindiju slucajno gledao...ovo je samo trup za Acroa ili trup i krila?

http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=63761

Jer ima jedan artikl kao samo trup, i samo repne komande. To znači da nema krila ili je ovo cijena i za krila?
Kupil bi si rezervicu jer obožavam ovaj avion :D

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #36
Molio bi znalce koji se razumiju u 3D da odluče umjesto mene koji je najpametniji setup za AM-a. Po meni je 910kV, 13x6 (čisto da imam bar 4 minute baterije).
Ovaj brži (1450kV) motor bi stavljao gore eventualno za učiti F3M program. (nekako mi se čini ljepše imati malo brži model za to). Da li se skroz varam?
Pomagajte!






Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #37
Imao sam Acromastera pre jedno 5 godina, stvarno predivan avion. Mislim da je to tada bio jedini avion sa kojim sam stvarno leteo opusteno jer nisam imao strah sta ce biti kada padne, vruca voda sve to lako resava :).  Nazalost posle nekog vremena sam ga bio prodao  :-[.

Posto sam ove godine poceo i malog da polako uvodim u RC sa Easy Starom pala je kupovina i 3S 2200 baterija, i rekoh u sebi greota da stoje  ;), posto mali samo povremeno leti samo kada bas on to zeli. I tako sam se setio Acromastera i odlucio da ga ponovo kupim.

Prva verzija koju sam imao bila je nesto teza jer sam bio stavio neke komponente koje sam tada vec imao, Hacker A30XL i 4S 2250 baterije, HXT 900 u krila i DMG 16 u rep. Sada sam odlucio da ga napravim sto laksim tako da cu ubaciti SK3 3542 1185kV, Hacker 55A ESC i probacu 11x5,5 i 12x6 APC i TGS elise, sve u kombinaciji sa Zippy Compact 3S 2200mAh 35C. Umesto originalnog trapa ubacicu karbonski i mnogo vece tockove radi lakseg poletanja sa trave. Isto tako sada ce u model ici daleko bolji servoi nego pre i to ce biti Inolab HGD 202 HB u krilima i Savox 0255 MG u repu.

Nabavio sam i Orange prijemnik sa stabilizacijom pa ce i to biti zanimljivo da se proba. Nadam se da cu ga uskoro nabaviti i poleteti.

poz

Edit: Zed imas odogovor na tvoje pitanje :)
Veljko
Oxai Amethyst F3A, EF Extra 300 78", ESM Pilatus PC-21
Sebart Miss Wind 50
JP Model Max Ion
JR 11X DSMX


Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #39
Ja preporucujem SK3 3542 1185kV i 12x6 ili 11x5,5 prop.

Upravo taj stajni trap, vec ga imam.

I moja je namera da sa njim vezbam F3M, zato i jesam uzeo prijemnik sa stabilizacijom koji je tu samo da umiri model i da utisak da se leti mnogo veci model nego sto on stvarno jeste.

poz
Veljko
Oxai Amethyst F3A, EF Extra 300 78", ESM Pilatus PC-21
Sebart Miss Wind 50
JP Model Max Ion
JR 11X DSMX

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #40
Ja preporucujem SK3 3542 1185kV i 12x6 ili 11x5,5 prop.

poz

Aha, nisam skuzio...pokušavam iskoristiti ono što već imam jer sam u žešćem bankrotu :D
Malo mi se čini težak ovaj motor, iako je mnogo jak! AcroMaster ima malo slab nos, pokušavam ga držati što lakšim.

Zar nije stabilizacija zabranjena na natjecanjima? :) Ok, ako je samo za vježbu onda u redu ;D

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #41
Ako pogledas sta Multiplex preporucuje kao "tuning" opciju za Acromastera

http://www.electricwingman.com/multiplex-acromaster-gemini-tuning-power-set.aspx

http://aeromicro.com/catalog/himax_3516-1130_out-runner_brushless_motor_4556759.htm

videces da nije tezak.

U mom prvom AM sam imao jos tezi motor i nisam imao nikakvih problema, nisam video nikakve slabosti nosa.

Znam par ljudi koji su uzimali NTM i to nije dugo trajalo.

Ja na takmicenjima letim sa Extrom 78" ili sa F3A Sicklom, AM je samo za vezbu. Vrlo sam znatizeljan da vidim kakav ce biti sa autostabilizacijom!

poz
Veljko
Oxai Amethyst F3A, EF Extra 300 78", ESM Pilatus PC-21
Sebart Miss Wind 50
JP Model Max Ion
JR 11X DSMX

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #42
Ok, hvala na savjetima. Kada bude love, bit će i bolji motor!

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #43
Stigao stajni trap Inverted expressom :) Hvala Walter!

Piše da ima 11 grama komad, znači 22 sveukupno, a nema nego 9 iliti 18. Zakon. Danas montaža pa proba nadajmo se!

[attachimg=1]

Odg: Multiplex AcroMaster

Reply #44
Eto nu, ja smontiro :D

Malo su duži od očekivanog, što čudnjikavo izgleda, ali napokon sam poprilično siguran da se AM neće prevrtati po travi više i lomit propelere (sad je gore 13x6, još veći)
Otpilio sam stare mountove za onu smiješnu žicu i na njihovo mjesto ušarafio (šarafima za drvo) u plastiku. Mogao sam i čvršće ovo složiti ali sam namjerno išao na ovu soluciju kako bi u slučaju žešćeg slijetanja (čitaj: USKORO) dobio to da se šarafi iščupaju iz plastike, a ne da mi se raspadne cijeli model ili trap :)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

Za kraj, usporedba dužine starog i novog trapa.

[attachimg=7]


Aaaa...ide tko letit? :D