Skip to main content

Topic: EPP FPV Hobby King (Read 8694 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EPP FPV Hobby King

Sastavljen i ceka probni let.


Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #1
Ide i FPV setup onda gore?
MAK Zapad

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #2
Kasnije u planu je, htjeo sam avion na kojemu mogu dodavati,
stvarno je krupan.

Nisam jos odlucio izmedju 900 mhz i 5.8 ghz, imam stari laptop za pocetak da primi sliku ( kasnije bi naocale),
no prvo malo klasicnog letenja.


Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #3
Zašto ne 1.2 GHz (ili 1.3)?
MAK Zapad

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #4
Moze i 1.2, mislim da HK 900 ima do 1, nisam puno gledao druge trgovine, navikao na HK pa tamo gledam,
ne bi da mi HAKOM zapne, a kvaliteta naglo dize cijenu pa samo gledam.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #5
FatShark mi se svidja, ali mi je puno ako na kraju mi se ne svidi FPV, a ima jos toliko raznih modela sto bi probao.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #6
Ali Fat Sharkice utopiš tu na forumu ak ti se ne svidi FPV i to bez problema  :)
MAK Zapad

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #7
Tesko zabu u vodu natjerati  :D, bit ce sve,
ocekuj hrpu pitanja kad dodje odluka za nabavu.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #8
Ne znam ti ja baš nešto puno o FPV-u, ali ima tu dosta dečki na forumu koji lete FPV, ja također prikupljam informacije jer mi je to jako zanimljivo, jednom u budućnosti će valjda i toga biti u mom hangaru  :)
MAK Zapad

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #9
bolje 900MHz nego 5.8GHz svakako, onaj sa HK 200mW ide dalje nego stanica kojom upravljas, sta se tice laptopa to odmah zaboravi jer ces skrsit model, nema takve kartice koja ce ti zvakat direktan prijenos bez kasnjenja, na 500m udaljenosti imas delay slike od par sekundi, a to je puno previse, nabavi neki tv bolje, neki mali lcd za pocetak, nadje se za par sto kuna ili uzmi bolje odmah fatshark, vjeruj mi svidjet ce ti se fpv...samo da jos dodam ako imas mogucnosti obavezno neki osd nabavi inace ces se pogubiti u zraku i neces znati kamo tjeras ;D

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #10
200 mW s obicnom ( stock) antenom ili onom glivastom ( sto prave)?
znaci FatShark i OSD, stavljeno u plan, ako bude neke bozicnice ili nesto slicno FPV se nabavlja.

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #11
200 mW s obicnom ( stock) antenom ili onom glivastom ( sto prave)?
znaci FatShark i OSD, stavljeno u plan, ako bude neke bozicnice ili nesto slicno FPV se nabavlja.

200mW sa invertedvee ili sa dipolkom i na prijemniku patch home made, sve skupa te kostaju antene 100kn plafon i imas 2-3km sliku da se smrznes

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #12
Si razmislio da malo modificiraš rep pa da ti potraje i pri nezgodnim slijetanjima pošto je jako nizak tvornički !!!
 ;)

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #13
Si razmislio da malo modificiraš rep pa da ti potraje i pri nezgodnim slijetanjima pošto je jako nizak tvornički !!!
 ;)

Vidio sam to, ima preko 70 stranica o tom modelu na RC forumu, no za pocetak idem po propisu pa cu poboljsavati,
problem je sto ako dignem gore ne odgovara mi vise nasjedanje na spiku, moram ojacati rep da moze nosti T pa moram drugacije serva staviti,
dosta promjena, no ako zapne ili se otkine mijenjam.

Sada ima skywalker na HK koji ima T rep,
ima i novi Eagle Fiberglass ali je dosta skup.

Nisam zadovoljan kako su serva stavljena (EL i RUD), dugacke sipkice i nosac serva na sipku. mislim da cu ako bude nesto otislo staviti ih na povrsine repa ( dosta ih je tako napravilo).

Odg: EPP FPV Hobby King

Reply #14
Ja sam vertikalac napravio od stirodura 2cm  s epoxem za karbon i serva odma u površine jer mi se u startu nije svidjelo s tim dugačkim šipkicama i nosačima na cijevi.