Skip to main content

Topic: Precision Aerobatics Bandit (Read 14692 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #30
Znam o čemu govoriš jer imam Thrust 50,a naime, radi se o kvalitetnim kugličniim ležajima i izbalansiranosti cijelog sklopa.Molim Te da kod promjene propelera pripaziš na balans istog...a on će ti uzvratiti veličanstveno.Dobru zabavu i puno zdravlja  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #31






napravio preko 10-ak letova i utisci sljedeći:
1. Model je lagan i trpi doslovce svašta
2. za 3D let se treba poigrati sa CG, ako je previše naprijed ne ide u hower, previše nazad postane nestabilan po dubini (radi se o rasponu 4-5 mm dubine krila)
3. točkovi prilično mali za travu tako da nema mnogo rulanja
4. elisa 14x7 od Vox-a odlična na 3S, problem ako dodirne zemlju - sva se rascjepi (moj slučaj) Turnigy 13x8 nema problem sa zemljom (jer je nešto višlje) ali slabija za 3D
5. letovi sa 3S 9-10 minuta sa punjenjem u prosjeku 1500-1600 mAh

Nabavio sam si plastične elise TGS Sport 14x7E Precision propeller HK

...izgleda prilično čvrsto mada i teška (35g) obje koje sam naručio rasbalansirane do bola
  >:(

APC style propeller 14x7-E

dosta lakša od prethodne, naizgled krhke građe ali mnogo izbalansiranija

Vox-ova elisa je čista petica ali prekrhka i preskupa (8-9$) tako da ću navjerovatnije dalje letjeti na plastici
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #32
Dragi Anto,već sam se prepao,što Te nema....ali ove su fotke fantastične a Tvoj test modela i propelera je veoma koristan....Želim Ti zdravlja i uspješnih letova.
 ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #34
Isprobao TGS 14x7 elisu  i nije mi se pokazala nešto (jednostavno nema vuče), APC još nisam probao jer sam se vratio na drvenu 13x8 koja mi je sada nakon Vox-ove najbolja. Problem je izuzetno krhak model (na zemlji). Malo veći čuperak i ode wheel cowling a i karbon stajni trapovi su popustili pa sam morao napraviti druge jer su mi original malo preskupi, također sam stavio i nešto šire kotače bar za travnate piste. Trenutno sam ugradio i telemetriju (Quanum) da mogu vidjeti stanje baterija a namjeravam do kraja godine najvjreovatnije staviti i  KK2 stabilizaciju sa OpenAero2 da probamo izvući max iz modela. Iznenadio sam se koliko malo struje vuče. Za normalan krstareći let troši svega 3A !! što je oko 1/3 gasa, oko 11A je na 1/2 gasa gdje je model u howeru a full ide do 42A. Još uvijek me muči high alfa let jer se model cijelo vrijeme "meškolji" s krila na krilo a da mu ništa ne radim. Vrlo osjetljiv na težište.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #35
Dobro je da si se javio Anto,nekidan sam promislio da nisi.. :'(..ali vidim da je sve ok...to ti je maksimum a što bi Ti htio  ::),a imam osjećaj da je u planu onaj veći PA... ;),nemoj reći da nisi već razmišljao   ;D....pozdrav :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #36
Nemam u planu uzimati većeg, u mene je mali ali što ćeš - MOJ JE! ;)
Pokušavam izvući maximum iz ovog malog, a i taman mi stane u auto.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #37
Dragi Anto,ne bije boj svijetlo oružje ....već model u junaka.. ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #38
Preporučam drvene Master Airscrew, nisu puno lošije od Voxa!
O, vidim da si uzeo i vortex generatore, to mora radit harriere k'o od šale!
Uffffff, kako je dobar model  :o
MAK Zapad

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #39
Baš i nije, vidiš da kaže da mu se "meškolji" u high alphi....možda malo previše težine iza?

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #40
I meni se Extra meškoljila (bez generatora) ali sam shvatio da je stvar u prstima i expo-u. Otkloni na max (po specifikacijama) i 30-ak % expo-a.
OK, drukčiji je avion, ali moje mišljenje je da bi ovo trebalo biti puno stabilnije u high alpha manevrima od male Extre. Poigrat se s težištem, otklonima i naviknut se na avion.
Po meni živa grehota stavljat stabilizaciju :)
MAK Zapad

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #41
I meni se Extra meškoljila (bez generatora) ali sam shvatio da je stvar u prstima i expo-u. Otkloni na max (po specifikacijama) i 30-ak % expo-a.
OK, drukčiji je avion, ali moje mišljenje je da bi ovo trebalo biti puno stabilnije u high alpha manevrima od male Extre. Poigrat se s težištem, otklonima i naviknut se na avion.
Po meni živa grehota stavljat stabilizaciju :)

Ak se ne meškolji u stallu, tj. kada pada prema dole sa punim up elevatorom po meni se ne bi trebala meškoljit u harrieru. e sad, pitanje kako je u stvarnosti :)

slažem se za stabilizaciju potpuno!!!

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #42
Ja sam shvatio da se meškolji zato što sam bio prespor ili preživčan na palicama :)
Najbolje za vježbati high alphu je PA Mini Katana na Phoenix RC simulatoru, ona je jako živčana i meškolji se (al silujemo riječ :D)
MAK Zapad

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #43
Ja sam shvatio da se meškolji zato što sam bio prespor ili preživčan na palicama :)
Najbolje za vježbati high alphu je PA Mini Katana na Phoenix RC simulatoru, ona je jako živčana i meškolji se (al silujemo riječ :D)

hahahhahaha :D

da, s njom ne mogu baš normalno odradit precizni harrier. mogu "preživit", ali napravit osmicu a da krila budu bar relativno ravna ili nešto slično - nema šane. meškolji se :D haahha

Odg: Precision Aerobatics Bandit

Reply #44
Težište mi je bilo dosta naprijed, kad sam pomakao nazad puno bolje se ponaša. Da i otklone na max inače ništa od 3D
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20