Skip to main content

Topic: Stanica za početnika ? Di nabavit ? (Read 8891 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #15
Ma ima ona skoro sve potrebne mixeve. Najveći problem leži u katastrofalno lošim potenciometrima na palicama. Ne znam kak vi uopće možete letit flybarless helije i multije s tom stanicom, tj. znam - s hrpom deadbanda i puuuuuno expoa. Dvije koje su meni došle su imale opako loše mikroprekidače, na jednoj uopće nisu radile 2 tipke itd.
Prošlo mi je kroz ruke sigurno 10ak tih stanica a posjedovao sam i bolje i lošije. Po meni je Futaba 6EX, Hitec Optic 6, Spektrum DX6i ili nešto u tom rangu puno bolja kupnja od tog Turnigyja, iako imaju manje mixeva, bar znaš da su potovi, switchevi i prekidači dobri. 7C, DX7, i tome slično su već jako solidne stanice koje mogu odraditi sve za vikend letača koji ne treba nekakve perverzije. A one su u 1000 i kusur kn rangu bez prijemnika (s dostavom, ganz nove), pa radije dodaš parsto kn i uzmeš poštenu stvar.
MAK Zapad

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #16
@robi1kenobi
majstore, kape dole s moje strane - poštujem prave entuzijaste i prave modelare, no takve možeš izbrojat na prste jedne ruke na ovom forumu.. Nažalost previše je pomodne i asocijalne ekipe koja sebe naziva modelarom zato što su si pokupovali opremu i gotove modele koje su sklopila djeca-robovi u nekoj tehnološki zaostaloj Kineskoj tvornici. To nisu modelari, nego čisti konzumenti gotovih proizvoda, koji ne znaju ni u modelarski luk pilicu pravilno utaknuti, a kamo li složit nešto što leti..  >:(
Bit svega takvoj ekipi je na čoporativnom letenju pokazati da je njegova Extra najveća, najbrža, da ima najjači 2-taktni motor (iako ni ne znaju objasniti razliku između 4-taktnog i dvotaktnog), da ima jebeno skupe servače (digitajne of course), zadnji krik telemetrije i po mogućnosti GPS lokator, kako bi mogli sakupit model kad ga zašilje u tlo kilometar dalje od početne pozicije..
Samo čekam dan kada ćemo na HK-u kupiti modul koji će kompletan let odraditi za njih, i usput na SD-karticu pospremiti snimak (naravno u rez od 1080p koji lovi kut od minimalno 170°) - tada ćemo i stanice (bilo one skupe ili jeftine) moći okačiti na klin..
Takva ekipa robuje tom svojem nazovi hobiju, za njih modelarstvo nije relaksacija, već njihova osobna realizacija, afirmacija koju nisu postigli u drugim aspektima života... a u konačnici i financijski teret za koji nisu bili spremni i koji je ruku na srce nepotreban u večini slučajeva..

Za kraj pozdravljam sve prave modelare i podsjećam Vas na onu staru narodnu:
"Boj ne bije svijetlo oružje,već boj bije srce u junaka"  ;)

p.s.: Kolegi početniku, poručujem da se ne obazire na kreket u močvari i nek si pikne tu stanicu za 200 kunića, četiri
        alkalne AA baterije, neki pogon (motor, ESC i prop i batt za ukupno 15$), 2 analogna servaća (svaki 2.45$), šteku IzoFlor-a od 6mm, 2-3 role širokog selotejpa i neka se upusti u samogradnju i nauči nekog jarca za početak, a drajvanje gotovih modela i heklanje pred simulatorom neka prepusti papcima koji ne zaslužuju da ih se naziva modelarima..


Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #17
Pozdrav, bi li mi netko preporučio koju stanicu da kupim, gledao sam na hobyking-uali iskreno kao početnik teško mi je raspoznati što bi meni točno trebalo.Konkretno me brine to što se spremam naručiti djelove za izgradnju http://www.parkjets.com/free-plans/f-16-falcon No frend mi kaže da za njega treba stanica koja ima mogućnost mixanja kanala.Pa rekoh možda bih treba paziti na još štogod...Hvala.

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #18
Pozdrav.Ja mislim da bi vam za pocetak najbolja bila Flysky FS-i6 ili Turnigy TGY-i6.Ja kao pocetnik imam navedenu Flysky FS-i6 stanicu i veoma sam zadovoljan sa njom.Takoder ima mogucnost mixanja kanala.Po meni sa njon nebi trebali imat nikakvih problema i nadam se da vam nisam nista krivo reka,ako jesam neka stariji isprave.


LP Domagoj

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #19
Hvala na savjetima.
A di si kupio Flysky FS-i6?

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #20
Ivane, pročitaj sticky temu za početnike pod nazivom Modelarstvo- kako početi. Tamo ti sve piše skupa sa linkovima.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 


Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #23
Ivane, pročitaj sticky temu za početnike pod nazivom Modelarstvo- kako početi. Tamo ti sve piše skupa sa linkovima.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk



Hvala na savjetu, taj pdf sam pronašao čim sam došao na forum i pročitao sam no nema ništa
konkretno za ovu stanicu, a na hobbyking-u je trenutno nema. pa rekoh da upitam.

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #24
Pdf nije updatean, ali tema je, na njoj je link za ovu stanicu.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Stanica za početnika ? Di nabavit ?

Reply #25
Imas pravo, jucer sam procitao sve ponovo iz posta.
Onaj Turnigy 9x je sada 54€ što je cca 11€ skuplje od Turnigy-i6 no problem je što
ga u hobbykingu nema ni u UK Warehose-u niti EU Warehose-u...
Doduše trenutno nema niti jednog od ova 2.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.