Skip to main content

Topic: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX (Read 4464 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Od FPV-a imam Boscam 5.8Ghz 200mw TX sa cirkularnom antenom i skyzone RX832 spojem na LCD.Fpv video je inače normalan,u trenutku kad dam THR na stanici nestane video.Probao sam napajat FPV TX posebnom baterijom i problem ne nestaje pa pretpostavljam da nije problem u nedostatku LC filtera napajanja.Isto tako probao sam sa slikom na drugim kanalima,isti problem.Ali kad odmaknem FPV TX 15cm problem nestane.Dali je isto tako moguća inteferencija sa magnetometrom od FC-a? Ili se radi o inteferenciji sa Frsky D4r-II RX-om? FC je Flip32+.Može savjet,zahvaljujem.
  

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #1
razmakni fpv tx i esc sto mozes vise, esc poliva RF spektar kad das gas.

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #2
frame je zmr 250,razmaknuo sam maximalno nije dovoljno,jel ima kakvo drugo rješenje?

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #3
Pukni neku sliku


Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #5
mozda glupa ideja, ali probaj zamotati esc u aluminijsku foliju, vidi hoce li pomoci sa smetnjama.

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #6
Gleda san po netu da neki omotaju video kabele od antene ako in prolaze blizu esc-a.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #7
Inače ovo mi je prvi build i sve ostalo radi osim tog problema inteferencije sa ESC i motorima pretpostavljam...
Frame..zmr250, za sada ima podosta žica al čekam pbd od nucleusa pa će bit urednije
-flip32+ sa cleanflightom,ispod je OSD,sprijeda je frsky d4r-II u CPPM modu i uključenom telemetrijom
-iza je boscam 200mw 5.8ghz RX,sprijeda mini kamerica
-stanica turnigy 9xr pro  :)

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #8
frame je zmr 250,razmaknuo sam maximalno nije dovoljno,jel ima kakvo drugo rješenje?

Imaš na slici primjer kako sam ja udaljio svoj vTX iz sličnih razloga. Na kraju super ispalo, sad mi copter ima i glavu i rep  :D

http://www.pohrani.com/f/16/Ec/3yw3O5SW/dsc04071024x576.jpg
Nije loša ideja ovo sa repom..btw koji su props dobro izgledaju 

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #9
Probaj transmiter i njegovu antenu odmaknut od karbona!

Mozda lagano spricaju regleri i motori pa karbonu!

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #10
Cak i ovaj konektor od baterije ti je uz samu antenu!

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #11
Jel ti ESC-ovi imaju BEC ili si BEC posebno stavio?Ako ti sva 4 ESC-a imaju BEC izgleda da ti oni stvaraju smetnje.Jedan BEC na 4 ESC-a je sasvim dovoljno i pametnije rješenje , baš zbog smetnji koje BEC inaće  radi.Možda sam u krivu ali samo sam iznio mišljenje.

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #12

Regleri su Afro 20A sa BEC-om i samo prvi napaja FC a od ostalih samo signal žica. Probao sam ih sa folijom prekrit nema razlike.Ali zato sam stavio FPV TX straga i sve 5.
Danas mi je stigla Nucleus PDB pa ću ga presložit isponova... 
Morat ću mu neki rep distancirani napravit za TX (od aluminija možda?), za sada stoji ovako samo sa vezicama,zahvaljujem na savjetima

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #13
 Ja kazem da je ovaj kutni nastavak koji ti se nalazi izmedju vtx i antene. Ja jos nisam nasao ni jedan koji radi, uglavnom ubiju signal za 50%

Odg: Inteferencija između 5.8ghz fpv TX i 2.4ghz frsky RX

Reply #14
+1 za kutni adapter, razvali signal do neprepoznatljivosti.
A ovo što se tiče dodavanja gasa i nestajanja slike to može bit da neki od ESC-a šprica, isključuj redom jedan po jedan pa gledaj dali se što dešava, a VTX mora biti malo dalje od ostale elektronike i njegov + i - provuci do 7 puta kroz feritni prsten, tako ja radim i slika je savršena i na 2km ali to ovisi i o antenama.

Ja kazem da je ovaj kutni nastavak koji ti se nalazi izmedju vtx i antene. Ja jos nisam nasao ni jedan koji radi, uglavnom ubiju signal za 50%
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis