Skip to main content

Topic: asw 28 (Read 5506 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

asw 28

Zima je duga, letenja će biti sve manje, dolazi vrijeme izrade, sklapanja i popravka aviona jedrilica i slično. Naručio sam mislim vrlo povoljno u TOP Rc-u N.Gorica Slovenija novi glider ASW-28.

[attach=1]

[attach=2]

 Konstrukcija trupa je fiberglas,a krila klasična gradnja balza i pokrov folija oracover.Raspon krila 253 cm. Glider je namjenjen padinskom letenju ili vuča pri polijetanju dakle nije u elektro izvedbi.

[attach=3]

[attach=4]

Plan je jedrilicu opskrbiti elektro pogonom što je moguće otvaranjem prednjeg kraja i ugradnjom motora.

[attach=5]

Rad će vjerojatno potrajati ali do proljeća će sigurno poletiti.

link top Rc-a

http://www.toprc.eu/en/asw-28-artf-sailplane-ffb008

Cjena od 99,9 eura prodavač umanjuje i dodaje transport za Hrvatsku što u konačnici iznosi 96 eura.


Odg: asw 28

Reply #1
Zakon a i ogromno

Odg: asw 28

Reply #2
Super Smiljac samo naprijed  ;) ;) ;)
Moram navratiti da to vidim uživo  :) :)

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: asw 28

Reply #3
Tooo Smiljac,popravljaš imovinsku karticu kluba... ;) '' Upregni'' Marjana da te šlepa sa Charterom.... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: asw 28

Reply #4
Pa Marjan će imati pravi stroj valjda će me pošlepati koji put. :D :D :D :D

Odg: asw 28

Reply #5
Ima Pongra još jači stroj za to  ;) ;) ;)
Ja ga jedino mogu Hondom potegnut po livadi  :D :D :D :D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: asw 28

Reply #6
To smo čekali Marjane ....da denunciraš predsjednika.. ;D :D ;) :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: asw 28

Reply #7
Gle Smiljac,

nebi ti htio kvariti veselje, niti bi htio da me proglasiš 'ukletom sovom', ali zato baš nikako nebi htio da te iznevjere  očekivanja glede ovog modela.

Model je lijep i nisi ga skupo platio, to bi uglavnom bilo sve.  O njegovim letnim karakteristikama dovoljno ti govori podatak da na 1400 grama (bez motornog setupa !) imaš niti 30 dm2 , to je preko 45  grama po dm2. S time si blizu cigle, a kada tome dodaš eventualni elektromotorni setup, onda si cigla sa olovnom armaturom !  Računaj da ono što si vidio da ja letim ima 12-16 gr po dm2 i opet zahebem svaku drugu termiku, ako je uopće i napipam. 

Tip sa TOP-RC-a se hvali: The ASW-28 weigh's less than 1400g and out performs most in its class in thermal soaring. This model is a beautifully smooth and polished example of one most advanced gliders to date.

ASW28 je jedna od najnaprednijih jedrilica današnjice, ali ne i ovaj model.
Jednom kolegi slagao sam taj ASW sa HK, koji je gotovo identičan (ako ne i isti) kao ovaj tvoj:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8257__ASW28_Fibreglass_Electric_Glider_2_53M_99_6in_ARF.html
Leti to lijepo, ali ništa od obećanih svojstava, za to treba izbrojiti još barem 500-600 jura da bi imao negdje ispod 30 gr / dm2.
recimo kao nešto ovako: http://www.der-schweighofer.at/artikel/100645/bk_vision_plus_x_voll-gfk_3505_mm

No i za 100 jura može se jedriti sa velikom, vrlo popularnom jedrilicom:
http://www.der-schweighofer.at/artikel/78706/bk_bird_of_time_kit_3000_mm

no cijena koju treba dodati je - gradnja !

Nadam se da me nakon ovog posta ne mrziš  ;)

Damir

Odg: asw 28

Reply #8
Ne nrzim te Damire samo ti reci nisam ju ja konstruirao.Ipak je to samo zeka, ja ću biti sretan ako to sve sklopim i poletim. Sad kad sam raskopao paket i vidio ta glavna krilca kako su uski i male površine pitam se kad stavim motor i bateriju kako će to letiti. Uglavnom model koji si slagao prijatelju sa HK isti je kao i moj.
Ako i ne ulovim koju termiku barem ću se truditi da ju tvrdo ne spojim sa livadicom. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Odg: asw 28

Reply #9
NIpak je to samo zeka, ja ću biti sretan ako to sve sklopim i poletim.
Sklopiti ćeš i letjeti, no problem. Jedino, pazi na servače, to što oni veli 8-9 grama nije sigurno: riknuo mi je odmah onaj na horziću, par sekundi prije polijetanja isprobam i vidim da ne radi, malo je falilo da startam sa neispravnim. Neki dobri servači, metalna getriba, tako 2,5 kg momenta, a težina neka je i veća od tih 8-9 gr, samo da su sigurni!
Damir.

Odg: asw 28

Reply #10
Eh, da ne ispadne da samo jamram i copram, mislim da se stvar može poboljšati, evo Klingonac ovdje slže asw28 isto:
http://www.flyfreak.net/moj-hangar-i-snimke-letenja/flyfly-asw-28-glider/msg96734/#msg96734

, zanimljivo, zamijenio je čelićnu bajunetu sa karbonskom i skinuo praktički 100 grama težine, ako trebaš mogu ti je ja dati (ionako ti dugujem karbonsku ramenjaču  ;) ).

Za servaće ti preporučam DS929HV na 2S LiPo direktno , koji su lagani, brzi digitalci sa metalnom getribom:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19961__Corona_DS929HV_7_4v_MG_Digital_Servo_2_4kg_12_5g_0_09sec_.html
, naravno uz HV prijemnik.

Ako se odlučiš na ugradnju motora, onda imamo težak zadataka da ga napravimo laganim, ali i to se dade riješiti ako se izbjegnu teške elise i teški spineri sa HK !

Damir

Odg: asw 28

Reply #11
Hvala Damire na savjetima, hvala na ponudi ali već imam karbonsku remenjaču 8 mm jer ova željezna je stvarno teška. Serva ću staviti hitecova jača za dubinu i elerone, a motor već imam axi 28 20/10 sa 5 mm osovinom na koji ću staviti alu turbo spiner i naravno propeler karbonski 11x6 . nadam se najboljem  :D :D ;) ;)

lp


Odg: asw 28

Reply #13
I ja sam razmišljao o nečemu takvome, ali sam proučavajući podatke te u razgovoru sa Ivicom ipak odustao od takvog tipa modela i kupio MPX Cularis. Jest da je Elapor, malo skuplji ali je model izvanredan.

Pomalo sliči na skalu, sklopi i rasklopi se u trenu, jedri super, čak i kad nema puno termike. Imam ga od ljeta i prezadovoljan.

Sretan let

Odg: asw 28

Reply #14
Što si stavio u Cularis -motor, regler, batka, prop. Možda neki 3548 ili?

lp
Toni