Skip to main content

Topic: Aktualno (Read 8976 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Aktualno

Reply #30

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/213270/Gomila-ljudi-placena-je-iz-proracuna-a-ne-rade-nista.html

sindikati brane upravo te ljude, a nas u privatnom sektoru nitko ne zastupa.
ne zastupam ovu vladu i dosta su mi manje dragi nego kad su izabrani, pokusavam biti realan, ali reci da su oni krivi za situaciju je bezobrazno.
to je kao da rastrosna zena ima godinama kontrolu nad financijama, obilato trosi, dize kredite za tu potrosnju, onda muz preuzme kontrolu tj. makne zenu od novca, ali na kraju on ispadne kriv sto se sad ti krediti ne mogu vracati i sto on vise nece dizati nove kredite za njene frizure, manikure, robicu i ludi provod.
ZNA SE tko je kriv za situaciju i nemojte me j***t da mi hrvati stvarno imamo pamcenje kao zlatne ribice...

struja zakon, nitro USTAV

Odg: Aktualno

Reply #31

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/213270/Gomila-ljudi-placena-je-iz-proracuna-a-ne-rade-nista.html

sindikati brane upravo te ljude, a nas u privatnom sektoru nitko ne zastupa.
ne zastupam ovu vladu i dosta su mi manje dragi nego kad su izabrani, pokusavam biti realan, ali reci da su oni krivi za situaciju je bezobrazno.
to je kao da rastrosna zena ima godinama kontrolu nad financijama, obilato trosi, dize kredite za tu potrosnju, onda muz preuzme kontrolu tj. makne zenu od novca, ali na kraju on ispadne kriv sto se sad ti krediti ne mogu vracati i sto on vise nece dizati nove kredite za njene frizure, manikure, robicu i ludi provod.
ZNA SE tko je kriv za situaciju i nemojte me j***t da mi hrvati stvarno imamo pamcenje kao zlatne ribice...



Sindikati brane sve jer nije na sindikatima da izdvaja tko radi ok a tko ne. Ti koji ne rade a ubiru velike plaće obično vladajući smjeste na te pozicije. Takve maknuti to bi bio dobar potez a ostaviti državni aparat ovakav kakav je a ušparati da se on financira uzevši svima meni ne izgleda pošteno.
Manji učinkovitiju državni aparat bi trebao biti cilj. Nek zarade svoje plaće pa nek im i budu.
Znači sad budemo 4 godine slušali kako ova vlada sere po prošloj vladi i time hrani široke mase i te široke mase budu od toga site. Baš me zanima koliko bude Sanader dobio kazne i koliko love bude vratio u državnu blagajnu za vrijeme ove vlade.
 
Ako je suditi po suđenju Jelaviću i kompaniji vjerojatno se bude izvukao. Dok ne osude i ne vrate neke novce u državnu blaganju to je samo zavadi pa vladaj ništa drugo.

Iz tvog primjera mužu je bilo ok dok je rastrošna žena pekla ili kupovala fine kolaće razne delicije, prije spavanja obukla skupu čipku pa s mužem legla u krevet, ujutro ga točila skupom pijačom i hranila ga skupom klopom. Bila mu ukras sva blještava sa skupim nakitom kad su izlazili van i išli na ljetovanja i zimovanja a kad dođu računi u naplatu onda se taj isti muž čudi i kaže da je samo žena kriva. Neću reći da bi bio taj muž bezobrazan jer bi to bilo smiješno. Sam znaš kaj je.
 
Ja sam od ove vlade očekivao više složnosti, da će ispuniti barem 30% obećanog. Gledajući kakvu politiku vodi ova vlada vidim isto što su radile sve prijašnje vlade, preživljavanje od sezone do sezone. Sad je kao dobro sad u 9mjesecu sljede pozitivna izvješća za ljeto, jaukanje počinje sa zimom a iza nove godine suze u potocima do početka nove sezone.
To gledam i slušam već 20g. Sve neki veliki projekti koji svi do jednog puno koštaju i na kraju propadnu.
 
Dokle više jedno te isto. Ja više ne vjerujem ni jednom političaru iskreno nisam ni prije. Svaka čast onima koji im vjeruju nadajući se boljem sutra i lakše zespe sa mišlju krivi su oni drugi. Ako je ljudima tak lakše nek im je.
 
Sve valade lagano koče i brane svakim danom ljudima da rade. Baš da rade. Prema tome kakvu politiku vode sve naše vlade još dugo nećemo imati modelarskog dućana koji bi bio uspješan. Ustvari ni jedna vlada konkretno neće pomoći nekom poduzetniku da otvori posao i stane na noge. Ne samo to nego se običnom čovjeku brani svinjokolja, proizvodnja i prodaja sira i vrhnja. Taj običan čovjek smo vjerujem svi mi u većini i na ovom forumu. Do sad viđenog iz rada svih naših vlada da nijedna nije napravila ništa za nas već svi rade za njih.
 http://www.vijesti.hr/vijest/danas.net.hr/novac/splicanin-precizno-izracunao-kako-ga-drzava-peljesi
 Prva vlada koja će barem pokušati pomoći malom čovjeku da pokrene vlastiti posao i uspije a da nije potplatio nekog ili imao debele veze znači pomoći nekom nepoznatom anonimusu da zasuče rukave i sam zaradi svoju plaću to će biti dobar potez te vlade.
Ne da ga prije pokretanja posla zaduži u banci i zajaši skupim papirima za pokretanje posla pa odmah zatim i prevelikim porezima.
Ali nećemo na ulice ili nedaj bože da se smijeni vlada nego svi nešto kalkuliraju i među sobom presipamo iz šupljeg u prazno. Na kraju ispada da kakav narod takva i vlada.