Skip to main content

Topic: Dassault Alpha Jet by Maltar :) (Read 4284 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Evo konačno da malo krenemo sa produkcijom PNP (Plug N Pray) ;) modela.

Djadjo, još malo i imati ćemo finalnu verziju :D

a evo za sad jedne probe izrade trupa iz 3cm debelog deprona  ;)

ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika


Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #2
Dalje slijedi izrada negativnog kalupa za izradu alpha jet dijelova iz poliuretanske pjene, samo moram uzeti vremena za izradu vektora za 2.5 D putanje.

Naravno ako netko slučajno već ima takve gotove 3d planove dobro su došli (EDF jet avioni) da ne bacam vrijeme ako postoji gotova varijanta... mogu biti i pozitiv i negativ, svejedno... .dxf .dwg .fs itd... dakle neki poznati formati iz catie, featurecam-a ili slično...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #3
ehh kako je sve lagano s cnc frez masinom odakle si ti? ako se smije znat  ;)

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #4
Imaš u profilu odakle je tko od nas, ja sam iz Bjelovara, ali cnc nemam zbog aviona :) jer skupa je to igračka... ali koristit će i za izradu modela kad bude vremena ;) ali ne komercijalno, bar ne još...

vidio sam u tvojim postovima da pričaš i o prešama za depron, i one postoje ali najbolja varijanta je ekstrudacija u kalupima a ne prešanje ako te zanimaju takvi pothvati... samo sve to skupa je ozbiljno ulaganje koje zahtijeva i ozbiljne kalkulacije, analize isplativosti i masu popratnih zajebancija ;) a da ne govorim da trebaš i specijalizirano radno okruženje za takav stroj (prostor) tako da ti sam stroj najmanje košta od svega na kraju...

da te još ispavim za ovo da je lagano sa cnc-ovima... nije nimalo, jer treba napraviti kvalitetnu pripremu, ovo što je na slikama je samo proba na brzake ;) a trebao bi biti 2.5D priprema za glodanje kalupa ;) za što treba puno sati crtanja u vektorima...

trebaš uživati u modelarstvu i letenju, nemoj se zamarati sa prešama i cnc-ovima jer svi modeli se na kraju krajeva brzo sklepaju i ručno...

sramota je, ali ja još nisam stigao nastaviti dalje od one probe, eto, što da ti kažem ali ljubav prema avionima ostaje ;) i naravno plan za dalje je tu, ali nastaviti ću na tome raditi kad bude vremena...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #5
ma znam da je to sve skupo u pm al sam ja mislip prvo ajd nije to puno mozda 500 eura jedna cnc freza tak da je imam msm ne komrcialno al kad sam vidio da je polovna 5000 uff... ma ja se samo raspitivo e a sto se tice tvoje cnc freze jel to tvoja ili? i jel moze onda depron obrađivat?

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #6
Ajde lijepo ponovno pogledaj slike pa zaključi da li može obrađivati depron hehe  ;)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #7
hh ev sad vidim dali bi ti mogo meni izrezat neke djelove iz 6mm deprona? ofc da bi ti platio odakle si ti?

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #8
Poz poz- vidim da radi naš cnc-stroj i hobby modele iz deprona  ;). Neka neka, drago mi je da si zadovoljan s strojevima - a upravo proizvodim samo za depron i balzu rezati cnc stroj pa ako koga bude interesiralo izrezivanje slobodno se javite! Uglavnom lijepi početak izrade modela prijatelju, još samo da vidimo ostale slike izgradnje!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #9
Poz poz- vidim da radi naš cnc-stroj i hobby modele iz deprona  ;). Neka neka, drago mi je da si zadovoljan s strojevima - a upravo proizvodim samo za depron i balzu rezati cnc stroj pa ako koga bude interesiralo izrezivanje slobodno se javite! Uglavnom lijepi početak izrade modela prijatelju, još samo da vidimo ostale slike izgradnje!

Radi radi :) samo da imam bar vremena za modele ali nemam, svakako evo i od mene preporuka ostalim kolegama i kolegicama (ako ih ima) da se za izrezivanje modela obrate Smoukey-u ;) kod mene su strojevi zauzeti proizvodnjom tako da ne stignem ni sebi napraviti koji model :) ali neka, bitno da se radi... Pozdrav iz Bjelovara :)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #10
Ovo izgleda predobro.. ja sam baš nedavno dovršio prvi mirage edf.. I ta delta mi je super... baš me zanima kako leti alpha jet.

Odg: Dassault Alpha Jet by Maltar :)

Reply #11
Ovo izgleda predobro.. ja sam baš nedavno dovršio prvi mirage edf.. I ta delta mi je super... baš me zanima kako leti alpha jet.

leti poprilično stabilno ako se uzme u obzir brze reflekse pilota i iskustvo koje još ne mogu reći da imam predugo u edf kategoriji :) Vrlo živahan mali aviončić bi rekli hehe a ja sam svome dodao i flapsove i kormilo da ne bude nisam znao, ali sramota evo još ga nisam takvog probao... stoji i čeka... možda je u biti i bolje da ga probam dok je duboki snijeg  ;D
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika