Skip to main content

Topic: HK250GT (Read 10198 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK250GT

Reply #30
oke kuzim zivcira vas to sto bi marko tjeo najbolje za najmanje novca ali ne zelimo li to svi? I eto tkoje od nas cim je krenu znao  koja je razlika između spektruma,futabe i turnigy-ovih stanica?On nije u ovom hobby-u nesto dugo vremena a niti sam ja ( godina i 4mj) ali sve s s vremenom skuzi,znam marka  ovako iz pravog zivota i mogu  vam rec da je sasvim ok osoba i ja mislim da ce uzet sebi futabu a helic kad tad lp
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: HK250GT

Reply #31
nitko se tu ne ljuti niti ima kakve predrasude prema marku! i ne znam zakej uvijek svi briju na tenzije. savjet je dobio od ljudi koji su već prošli skupu skolu!!! e sad, na njemu je da li ce nas poslusati!!! i da, neznam otkud ti to da je neko rekao da marko nije ok iako je on taj kojeg smo razivcirali, pa je imao dojam da mu solimo pamet! doduse tak sam nekad u pocetku mislio ja.... i platio skolu skuplje. zadnje kaj cu ovdje rec je da stojim iza toga da si kupi neakvu brutalnu stanicu(po mog futabu) i s njom budfe miran za svog bavljenja ovim hobijem, mozda ne svog ali 10 god je miran.... helici nisu jednostavni za vozit početniku.... zdrobit ce ga od prve garant, jer nema razvijen osjet kao prvo pitch managmenta, a tek onda ciklike i ostaloga... treba znati i da je 6ch helić potrebno konstantno korigirat i da najmanji krivi potez rezultira razbijanjem! osjet preciznog leta nece dobit ni na simu (jer ce sigurno vozit veci heli koji po je defaultu stabilniji). ovo je opet ponavljam iz osobnoh iskustva.... i još što se tice stanice svi ce ti rec svoje osobno misljenje. ja sam imao sve tri po rukama i mogu ti samo reci da futaba vrijedi svake lipe i da nije samo prodana po većoj cijeni. stanica je ultra precizna i siroka za setup i investicija u nju je zicer koji ce ti se visestruko vratiti!!! oćes poslušati ili ne tvoja je stvar, ponavljam! ali kad ces trošiti na jeftinjake neces biti zadovoljan i gotovo (a novce si vec potrošio)..... tak i tak letenje pod mus izaziva frustracije i tera te na odustajanje od hobija....

Odg: HK250GT

Reply #32
Slažem se. Uštedite si novce i kupite Spektrum (Dx7s ili Dx8) ili još bolje Futabu 8FG. Zatim si skinite PhoenixRC (treba Vam kabl koji košta oko 100kn, ja sam nabavio Phoenix RC, RF G5, AeroFly i Phoenix + kabl za svaki za $20). Onda udriti po simulatoru i sakupljat za neku 450tku.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK250GT

Reply #33
bez uvrede al evo cisto jedno realno pitanje kako ocekujete da netko poput nas dvojice 15-ogodisnjaka iz bih moze sebi priustit takvu stanicu?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: HK250GT

Reply #34
Slažem se sa kolegom Juroxzg3 ja sam jedno pola godine vježbao na simulatoru i mislim da mi je trebalo još toliko vježbe nolje si uzmi neku bolju stanicu i simulator i deri tamo možeš razbit koliko očeš modela a vamo razbiješ i čekaš djelove mjesec dana.

Odg: HK250GT

Reply #35
Ja sam si s jedanaest kupio Dx6i, a s dvanaest kupio Dx7s i Turnigy 9X (Sad imam 13). Sve moji novci. Malo po malo i sakupit ce se. Možete umijesto darova za rođendane, Božić itd. tražiti novce. Čuvat baku za mamu, nekom pokosit travu, puno toga. Strpljen spašen :)

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK250GT

Reply #36
slažem se ja sam dvije godine skupljo pare da si mogu kupit avion stanicu,punjač i 2 baterije skupljo sam svaku lipu da imam isskupilo se  ;D

Odg: HK250GT

Reply #37
Ja prodao biciklu za model  :D
Nema nicega bez dobre stanice,a smatram da je neki minimum Turnigy 9x
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: HK250GT

Reply #38
Meni 9X nije baš nešto.. Nebi vjerovao stanici s HK od $50 s nečim većim od 450tke ili skupljim od $400.. Spektrum ili Futaba bi bilo najbolje si uzet po meni. 9X je dosta malen u usporedbi s ostalim stanicama i drugaciji je raspored prekidača. Malo mi je neugodno ju držat u ruci ali je odlična za te novce po meni. Dx7s je $300 s prijemnikom na e-bayu. $200 bez.. Futaba 8FG bez prijemnika je $300 na e-bayu.
 
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK250GT

Reply #39
Meni 9X nije baš nešto.. Nebi vjerovao stanici s HK od $50 s modelom od $1000. Spektrum ili Futaba bi bilo najbolje si uzet po meni. 9X je dosta malen u usporedbi s ostalim stanicama i drugaciji je raspored prekidača. Malo mi je neugodno ju držat u ruci ali je odlična za te novce po meni. Dx7s je $300 s prijemnikom na e-bayu. $200 bez.. Futaba 8FG bez prijemnika je $300 na e-bayu.
Ma u 9x treba stavit frsky modul i prijemnik,mada nakon sto u ruke uhvatis npr.Auroru,Multiplex,JR... skuzis da je 9x stanica za modele do 2000kn
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: HK250GT

Reply #40
juroxzg3  necu se tu zalit ni raspravljat ali jesi ikad razmisljo o tome da nije svako u istoj financijskoj situacij?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: HK250GT

Reply #41
juroxzg3  necu se tu zalit ni raspravljat ali jesi ikad razmisljo o tome da nije svako u istoj financijskoj situacij?
daj malo bolje pročitaj kaj je juro napisao.... osim toga ovo nije mjesto socijalnih rasprava

Odg: HK250GT

Reply #42
Pa nije, naravno. Nisam ni ja u dobroj. Meni je jako dugo trebalo da sakupim ali nisam odustao i na kraju sam sakupio. Samo se treba strpiti.

Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK250GT

Reply #43
juroxzg3  necu se tu zalit ni raspravljat ali jesi ikad razmisljo o tome da nije svako u istoj financijskoj situacij?
Ma razumijemo mi svi to,ali jednostavno ti ljudi zele reci,da ako recimo uzmes jeftinu stanicu koja je dobra za pocetnika i jeftin helic,kasnije ako ti se svidi modelarstvo,bit ce ti jako zao kad budes htio novu BOLJU stanicu i BOLJI helic,jer ces jednostavno biti ponovno na pocetku i morat ces uzimati novu opremu
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: HK250GT

Reply #44
Nema posla nema love  :(