Skip to main content

Topic: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje (Read 4361 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #1
isao danas nesto kupit za komp i ugodno se iznenadio:

Zasto, jel zbog zelene boje menija i fonta? Je nekako je oku ugodna od one sive inace je sve isto, jos uvjek nema djelova koj meni fale a cjene su svemirske  >:(
Blazeni PayPal i sreca dolazi u paketicima iz Hong Konga ;D
Enlight me!

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #2
Nigdje ne piše njihova adresa ili telefon ??


Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje ???????? WTF

Reply #4
što je vama od tamo povoljno?
ili ja nešto krivo gledam...  :-\

spinner plastični 50 kn?

propeler plastični za cessnu  65 kn?

gljivica motor od 80W 150 kn?

LiPo 3S 2.2 po 458 kn?  ???

ESC 30A 300 kn?  :o

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #5
što je vama od tamo povoljno?
ili ja nešto krivo gledam...  :-\

spinner plastični 50 kn?

propeler plastični za cessnu  65 kn?

gljivica motor od 80W 150 kn?

LiPo 3S 2.2 po 458 kn?  ???

ESC 30A 300 kn?  :o


pa to su super cijene za nase trziste, to su naucili od ove lopovske bande u vladi i saboru, tako se postaje tajkun u 5 dana :D :D


Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #7
mislim da su ovih 17 na skladištu platili 340 kuna BANDA!!!
I onda kažu nema posla, kad rade od nas budale.

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #8
jasno je da je skupo.
ali do istih kalkulacija sam i ja dolazio kad sam planirao otvoriti ducan prije godinu dana....


zaboravljate da je ovo kaj mi uzimamo sa UH bez ikakvih davanja(osim u iznimnim slucajevima).


ako uzmemo u obzir da oni ne kupuju na ebayu i Uh , i da uzimaju original djelove od e-skya koji su i vani skuplji ..... pa na to dodate trošak transporta i špedicije jer su ipak firma....
pa na to sve skupa stavite PDV i carinu.
pa stavite i neku maržu jer niste dobrotvorna ustanova....


dobivate ove cifre koje su tu izložene.


svaka roba ima svog kupca kao što je imala i u korculanskoj pa tako ce i ova.


ako gledamo strukturu kupaca... to su vecinom ljudi koji nisu po forumu, roditelji sa djecom koja bi vozila neki helikopter ili vijun.
nakon prvog poljetanja su spremni za pohode na djelove.


prošao sam to sa miljcem i štefom pa ne pricam bez veze...
a da ne govorim da su me i iskusni modelari na luckom ogulili .... a bili su nahvaljeni kao poštenjacine.


u svakom slucaju je pohvalno da ima robe
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #9
potpuno se slazem s marijom, nisu tu samo trgovci krivi, naravno da ima i onih koji nabijaju maržu da boli glava, prvi problem je država koja ima propise i davanja koja nemaju veze sa mozgom pa iz toga i proizlaze takve cijene, naravno najvise poduvani narod ali sta ces kad smo za to borili, ipak mi idemo dalje(bolje receno "dolje")
sve dok ne rijese problematiku uvoza mozemo zavijat na mjesec i sanjat o normalnim cijenama kod nas, naravno zato i nemamo normalan modelarski ducan dok sve susjedne zemlje imaju u svakom vecem selu

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #10
Prije rata u Teslinoj je bio jedan mali dućan s elektronikom "Tadej" bio je duplo skuplji od svih ostalih ali je uvijek imao robu koju nije imao nitko drugi. Svi smo gunđali i kupovali dijelove za televizore i video kod njega. Ono što si tržio dobio si, skupo si platio ali si imao odmah i tu nije bilo muljanja, uvaljivanja, prevara.

U dosta naših dućana platiš skupo a dobiš lošu robu ili krivu robu...

To je problem.

Kad ti izgori regler i trebaš ga čekati 3-5 tjedana onda odeš u dućan u Zagrebu po 299kn ili kod Štefa u Brežice po 199kn ili čekaš 3-5 tjedana za 15USD ili 80 kn ukoliko te ne dohvati carina a onda je to duplo jer je samo poštansko posredovanje u carinjenju 50kn.

Ne zagovaram visoke cijene ali otiči u dućan i popodne letjeti je ipak lijepo pogotovo ako je lijp dan.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #11
Pa slicno je i sa cijenama vani npr. u Svagiju.
Pogledaj koliko je kod njih regler naspam HC-a i ostalih kineza :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #12
Je, kriva je drzava jer svih pa i trgovce dere do korijena nebili napunili drzavnu blagajnu. Ali nije ni da trgovci imaju male marze. Nije da ih kudim ali necu ih ni branit.Ja narucim kakvu pizdariju iz Zagrie za HoneyBeeKinga ako mi se neda cekat vise od tri dana ali inace najbolje kad mi se skupi pa narucim iz HongKonga i dodje me svemirski mala cifra za brdo djelova :P i niko sretniji od mene....
Enlight me!

Odg: www.iq.com.hr - ugodno iznenadjenje

Reply #13
Svejedno me bode u oči regler od 340 kuna za takva dva si kupim pristojni avion na hk.
Država illi ne deru!
Ima njih koji kupuju na ebay-u i prodaju ti kod nas muda za bubrige a u ovo doba informatike
mislim da svatko ko zna koristit internet i ima malo mozga ne bude kupio kod nas.

lp lija