Skip to main content

Topic: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje? (Read 8424 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #15
Rastavio cijeli tail case, sredio da repna osovina ne mrda ni mrvicu, bez hub-a i elisa radi ok, dodam hub, nezamjetne vibracije, stavim elise, "gitar-zica" cijeli rep. Ali, stavim novi hub, nove elise i opet isto, stavim 3. hub sa 3. elisama, opet isto....

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #16
Kod mene ista stvar, no zamjenio sam cijeli rep.
Na prvi pogled, cijeli rep, sa skinutim držaćem elisa , znači isto i bez elisa, samo gola osovina, nema ni malo vibracija.

No stvar je fizike , nema neke posebne centrifugalne sile. Kada dodaš elise, moment se poveća, i počinje raditi koncentrične krugove tamo gdje ima mjesta ako je uistinu ležaj na caseu.
Dovoljno je da inicijalno samo malo zapleše, a na repu su ogromne brzine vrtnje i pretvorit će se u žestoku interfernciju koju očito dostigne se kod određenih broja okreta, gdje osovina napokon pobjegne iz centra.

Ja bi zamijenio cijeli rep, ili barem ležajeve.

Sorry ako sam krivo skužio ako već jesi cijeli rep zamijenio.

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #17
Jesam, cijeli rep sam zamjenio, mozda mi je nesto promaknulo pa nije stvar u repu, pokusat cu sa dijelovima od belta.

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #18
muči me nekaj slično naa blade 400 .... promjenio sam cijeli rep , i opet..... izbalansirao elise ( skupa na osovini ....i opet ...
jel može biti do remena ili pogonskog zupčanika remena???
dx9-xd8-gobac630

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #19
WEEEEEEEEE !!!!!  :D :D :D :D 8) 8) 8) 8) :P

Stavio kmplet rep od Belta, nema vibracija, sve radi super, toliko o HK-u, bilo sta pokretno od njih treba izbjegavat. Dva nova-novcata tail assembly-a sad ispada da nisu valjala. A e-sky za koji sam mislio da je katastrofa me ugodno iznenadio. Strasno. koliko bi tek bio sretan da sam sve uzeo od Align-a.

Sad barem znam za ubuduce.

Uglavnom, problem rijesen, za sad. Idem zapalit.  8)

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #20
Kod mene ista stvar, no zamjenio sam cijeli rep.
Na prvi pogled, cijeli rep, sa skinutim držaćem elisa , znači isto i bez elisa, samo gola osovina, nema ni malo vibracija.

No stvar je fizike , nema neke posebne centrifugalne sile. Kada dodaš elise, moment se poveća, i počinje raditi koncentrične krugove tamo gdje ima mjesta ako je uistinu ležaj na caseu.
Dovoljno je da inicijalno samo malo zapleše, a na repu su ogromne brzine vrtnje i pretvorit će se u žestoku interfernciju koju očito dostigne se kod određenih broja okreta, gdje osovina napokon pobjegne iz centra.

Da, još kad uzmemo u obzir da se zadnje elise vrte puno brže od glavnih
MAK Zapad

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #21
da , smiješno ali istinito ..... aligan skids za par dolara više na razliku ok HK nije za usporedit....

aliganova mi je pukla kod heavy landinga , a HK čim sam je uzel iz pakiranja, toliko o kvaliteti :-X
dx9-xd8-gobac630

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #22
Gorilla gear?  :)
MAK Zapad

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #23
Sjetite se threada Align protiv klons ...
I na kraju ste uzeli najjeftiniji klon i sad se cudite ...

Slijedeci helic ce biti .... 500-tka sa HK-a?

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #24
@ dado

Imao sam jedan crash, ali, promjenio sam kompletan glavni rotor (tarot), glavnu osovinu i zupcanike (align), stavio nove drzace gl. rotora sa lezajevima i kompletan rep. U kratko, sve je novo osim glavnog frame-a (karbon). Pokusavao sam i carbon tail boom i aluminij, uvijek ista stvar. Kad se skine rep ili samo skine remen nema apsolutno nikakvih vibracija, cim stavim remen, tj. repni rotor se pocne okretat javljaju se vibracije. Tako sam izvukao zakljucak da je stvar u sklopu repnog rotora, ali, promjenio sam 3 komada, sto plasticnih sto metalnih i uvijek ista stvar. Bez rep. elisa se osjete vibracije, sa rep. elisama se pojacaju.

Primjetio sam jos jednu stvar, kada je tail boom zategnut do kraja vibracije su najjace, kad popustim sarafe i drzim stisnuto sa rukom, vibracije su nesto slabije.
Jedino mi jos drzi vodu taj mikro pomak repne osovine izmedju lezajeva ali ne mogu vjerovat da je to na sva tri repna sklopa. Sugavi HK.

    hm... malo sam razmišljao što još sam predvidio i padne mi misao pa evo, ako ti ponestane opcija znam da je ovo kako bi englezi rekli long shoot ali ako slučajno imaš još jedan regulator viška probaj njega staviti privremeno i isprobaj heli, zašto?
    regulator sam po sebi nema zvučnik, beepove koje inače čuješ dolaze od regulatora koji generira oblik oscilacije i šalje ga u zavojnice motora te motor proizvodi beepove(čisto za primjer zvučnik isto ima i magnet i zavojnice),
   e sad ono što mislim da je mala šansa ali ipak šansa da se možda nešto uzj...alo na regulatoru i radi desync polova na određenom rpmu i može dovoditi do "destabilizacije" intervala polja na odrđenom rpm i proizvesti vibracije zbog interference polova, kao što sam rekao LONG SHOOT ali ako imaš mogučnost isprobaj.

LP
InnovationMatters

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #25
Pa svi blatimo HK i svi naručujemo s njega  ;D

Ja sam se uvjerio da i nije tako jako loš samo imaju lošu kontrolu kvalitete pa se desi da prođu i neki lošili djelovi.
Kupio sam cijeli Tarot 450PRO Main Rotor Head Set, mogu reći da su vide bolje kod HK-a.. ove su ful mekane. Linkage ball na imbus pojeden 2kom nisam mogao uopće sastaviti.

Za početnika HK majka!

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #26
Pa svi blatimo HK i svi naručujemo s njega  ;D

Ja sam se uvjerio da i nije tako jako loš samo imaju lošu kontrolu kvalitete pa se desi da prođu i neki lošili djelovi.
Kupio sam cijeli Tarot 450PRO Main Rotor Head Set, mogu reći da su vide bolje kod HK-a.. ove su ful mekane. Linkage ball na imbus pojeden 2kom nisam mogao uopće sastaviti.

Za početnika HK majka!

apsolutno se slažem, HK je majka ovog hobija, budimo realni sve dok se ne kreče radit hard manevre letač ne treba bolju kvalitetu, a do hard manevra ima o ho ho vremena.
InnovationMatters

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #27
Ne kazem za sve sa HK-a da je lose ima i dobrih stvari, ali evo, za sad znam da ne vrijedi uzimat od njih osovine, lezaje, sarafe, zupcanike. To je jednostavno sve doslo lose.

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #28
Ja kao noob mislim da se isplati dati još tih 40ak dolara i naručiti Tarot kit, šarafi puno bolji, nigdje nema lufta itd.
Pročitajte ovo

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=268932
MAK Zapad

Odg: Vibracije, vibracije i vibracije.... zivci gotovi... ideje?

Reply #29
Ja kao noob mislim da se isplati dati još tih 40ak dolara i naručiti Tarot kit, šarafi puno bolji, nigdje nema lufta itd.
Pročitajte ovo

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=268932

E to!

Mislim da polako se iskristalizirala priča oko svih tih klonova i rekao bi slijedeće:

HK super zabava za apsolutno malo novaca. 250tku da nije nitko ni pipnuo sa HK-a, to je predobar heli. ostali su isto super kada se vidi koliko koštaju. i točka. Treba malo truda ali pa što, nekome to nije problem, reći da je loš, da će se raspasti u zraku nije istina: to se bude dogodilo ako previše očekujemo od njega.

Tarot ili nešto slično tko ne želi se zezati previše, dati će više za taj tarot, tko želi više stvari od običnog sport letenja.

Align -  tko procjeni da mu treba - uzeti će ga. Sve superlativi , predpostavljam.