Skip to main content

Topic: Moj Tarot 450 (Read 7868 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj Tarot 450

Da se malo pohvalim  :)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]
MAK Zapad

Odg: Moj Tarot 450

Reply #1
Dijelovi:

Tarot frame
Tarot glava
Align rep
Turnigy 2215H 3550 kV
HobbyWing Platinum 40A ESC + CC Bec 10
MKS DS92 na ciklici
MKS 8910 na repu
BeastX MicroBeast
letim na Zippy 2200 mAh 3S1P 40C (znači negdje 25-30 max C  ::) )

Sad kad gledam, baš mi ružno izgleda ovaj široki meshguard na žici od repnog serva, ali budući da je gore stepdown, nisam znao kam bi zgurao to sve... Morat ću nešto smislit..
MAK Zapad

Odg: Moj Tarot 450

Reply #2
Guba su ti ovi zeleni žniranci ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Moj Tarot 450

Reply #3
 :D

Ne znam da maknem to ili ostavim, malo mi grdo izgleda, pogotovo na fotkama  ::)
MAK Zapad

Odg: Moj Tarot 450

Reply #4
Ma ostavi. ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: Moj Tarot 450

Reply #6
gdi naručuješ tarot glave
dx9-xd8-gobac630

Odg: Moj Tarot 450

Reply #7
Shopovi s kojima sam jako zadovoljan su century-rc, infinity hobby i rc711
MAK Zapad

Odg: Moj Tarot 450

Reply #8
Makina i pol =))

 Align skije?
InnovationMatters

Odg: Moj Tarot 450

Reply #9
Pre lijep helić  :o
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Moj Tarot 450

Reply #10
Prvi put kad ti repni rotor popizdi,nemoj biti zabrinut nego ga ponovo složi ali bez STEPDOWN-a !

Odg: Moj Tarot 450

Reply #11
Robi, si siguran?!  Navodno 8910 ne radi na 6V, tj. radio bi, samo pitanje kak dugo  :D

Align skije?

Hm, ne znam, imam ih dosta doma, neke su Tarot, neke Align, stavio sam prve bijele koje su mi došle pod ruku  :)
Ali gore će jednom ići Gorilla Gear fluorescentno žute i isto takve repne elise
MAK Zapad

Odg: Moj Tarot 450

Reply #12
King Cross letalište kratki filmić istog Tarota pilot Robi1kenobi, danas pred zalazak...turbo hladno!
Heli zvuči odlično i stvarno izgleda kao na slici.
Letačke sposobnosti vozača su neupitne, simulator je pokazao svoje. Bravo!
DSCN2801


Odg: Moj Tarot 450

Reply #13
E hvala na videu stari! Da bilo je stvarno hladno, kaj nas tek čeka u sljedećim mjesecima  ::)
Stvarno lijepo leti heli, ali jednostavno se ne usudim isprobavati neke stvari koje sam izvježbao na simu jer sam svjestan da će stajati na polici mjesec dana ako ga spizdim  ::)

Soft-start na HobbyWingu radi perfektno i smanjio sam frekvenciju na servoima na ciklici jer su navodno likovima iz MKS-a koji su testirali DS92-ke na FBLu izgorili servači, pa sad kao izlazi DS92A+ s boljim elektromotorima...

Pitanje - znate možda kako bi točno trebala izgledati U-krivulja na 450 da dobijem otprilike isti headspeed bez bogganja, tj. kolika bi trebala biti razlika između max. gasa i min. (kad je palica u sredini)
Sad trenutno imam 15% razlike (od 85 do 70 u idle1 i od 100 do 85 u idle2)
MAK Zapad

Odg: Moj Tarot 450

Reply #14
ma ja sam paranoičan u vezi stepdowna...dva put mi je stiltao repni servo u zraku (istina na 600 totki) jer je servo povukao preveliku struju...možda sam imao loš stepdown... istina da nije ni dobro derati servo sa večim naponom od predviđenog !