Skip to main content

Topic: dolaze paketi iz kine (Read 7600 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #30
uzasne memorys predpostavljam ; )) najgore je biti pocetnik bar sto se same zabave tice  :'(  :'(
E da nisam mu ni Gyro provjerio vidim da je spojen na 26g tail servo, navodno postoje trzajevi i metode kako to provjerit al sto rec ucim sve mi je to novo ja sam mislio kupit cu helikopter malo letit nista posebno a na kraju sam se sad pomirio da za ovako lijep hobby ipak treba posvetit vise vremena i istrazivanja.
danas se mozda vidim sa roby1 i svakako cu nesto novo naucit : D jucer sam probao poletit ovo cudo i malo mi je rep zaokrenuo na ljevu stranu i kako sam kompenzirao na joysticku tako sam dodavao throttle i na full gas throttle je samo poceo umirati - mrtva baterija, sad sam ju punio cijelu noc al svjestan sam opasnosti posto imam jeftini kineski punjac (vjerojatno bez balansera) moze se i zapalit, ovo kak sam ja dobio na 2 kleme da ga punim sa + i - jos sam ga usteko na 12v punjac akumulatora to se sve moze zapaliti : D


EDIT : dosle i vrpce za bateriju danas : )


Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #31
Nemoj ni pokušavat letit, jer u najboljem slučaju ćeš razbit heli, a u najgorem sebe ili nekog drugog ozljedit.
Ti "RTF" heliji ustvari nikad nisu RTF, već treba napravit setup geometrije glave, linkova, žira itd.
MAK Zapad

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #32
linkove nisam diro cini se sve u ravnini koliko toliko servachi nisu bili pod pravim kutom, gyro jedino cujem da zuji kad ga upalim XDD

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #33
necu ga palit naravno, idem do bauhausa sad po neki cement, posalji mi poruku kad da doletim i neku adresu da te znam naci na gpsu ; )


Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #35
Moraš jako ozbiljno shvatit R/C helije, pogotovo od klase 450 pa na gore.
Pogledaj ovaj thread
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=34727
vjerujes mi da kad ovo pogledam da mi se bas sve zgadi..na trenutak pomislim sta meni ovo treba da me jos ozljedi a opet brzo se zaboravi koje opasnosti nosi ovaj hobi
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #36
Ja svako malo bacim oko na taj topic... Meni je prop od Zagija zadao prilično ružne ozljede palca desne ruke... Treba se pazit, i meni se nekad sve skupa malo zgadi, treba bit oprezan koliko je god moguće, dovoljno da ti jedan link otpadne ili servo crkne, eto ti pizdarije
MAK Zapad

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #37
Ja svako malo bacim oko na taj topic... Meni je prop od Zagija zadao prilično ružne ozljede palca desne ruke... Treba se pazit, i meni se nekad sve skupa malo zgadi, treba bit oprezan koliko je god moguće, dovoljno da ti jedan link otpadne ili servo crkne, eto ti pizdarije
ma ako nista drugo lijepo ih je vidit na polici  ;D..trenutno ne mislim letit dok ne zaboravim na ove slike  :)
ali ja se dobro udaljim od helija tako da nebi sta krivo krenulo ima mjesta za pobjec  :D
no necu bezveze blatit temu
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #38
Ma nije blaćenje teme, trebalo bi se puno više o tome pisati. Još nisam vidio početnika koji dovoljno ozbiljno shvaća helije (ni ja nisam kad sam ih počeo letjeti krajem prošle godine), a mogu te (ili nekog drugog na livadi) JAKO, JAKO ozbiljno ozlijediti ili čak ubiti (OK, 450 te vjerojatno neće ubit, al te bome može fino kresnut/zarezat/potrgat prst itd.)
MAK Zapad

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #39
Ma nije blaćenje teme, trebalo bi se puno više o tome pisati. Još nisam vidio početnika koji dovoljno ozbiljno shvaća helije (ni ja nisam kad sam ih počeo letjeti krajem prošle godine), a mogu te (ili nekog drugog na livadi) JAKO, JAKO ozbiljno ozlijediti ili čak ubiti (OK, 450 te vjerojatno neće ubit, al te bome može fino kresnut/zarezat/potrgat prst itd.)
a i slazem se sa tobom..ja sam dosta oprezan i imam osjecaja sta bi taj heli napravio da krene krivim putem ali opet na praznim livadama letim i drzim ga visoko posto sam jos uvijek pocetnik i takoder neznam pola stvari oko helica
dovoljno da te i poreze sablja,koja si sva sranja mozes navuc od bakterija pa ko zna sta jos sve ne
neznam iskreno da me sablja od moje 50.-ke pogodi sta bi to bilo

Najbitnije je za pocetak DOBRO se udaljit od helija(ja to radim) jer nema smisla njemu biti blizu nikad neznas sto se opustilo ili nije dobro podeseno da stvar krene po zlu a ipak ako kresne 2 i 15 metara od tebe nije isto
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #40
ko je probo vozit mali solo pro V2 sto je tezak 32 grama pa zna ako ga pogodi po licu ili ruci da pece a ovo necu ni razmisljat...
od roby1 sam malo prije gledo outrage velocity 50  ma daj pa to da te pogodi po vratu nedaj boze smrtni slucaj 100%

Odg: dolaze paketi iz kine

Reply #41
evo doso danas set Carbon Helicopter Metal Upgrade sve u vrecicama zapakirano rastavljeno, jedva cekam sad da to pocnem srafat xD necu moci jos par dana dok ne uzmem godisnji : )