Skip to main content

Topic: A-2 (Read 5185 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

A-2

malo ih je ovdje koji imaju interesa za slobodno letece modelele,
vjerovatno iz razloga jer se u toj Klasi sa Styroporom i slicnim materijalima ne moze nista uraditi,
ovdje jedan model vrhunskih kvaliteta,
sto je interesantno,ovim oblikom zavrsetka Krila su inducirani otpor svedeni na minimu,osjetno bolji rezultati nego sa Vinglet ili Elipsastim oblikom Krila.

Odg: A-2

Reply #1
ivek, pa gde si ti?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: A-2

Reply #2
Malo nas je al nas ima.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...



Odg: A-2

Reply #5
pa nis se ne javljas. lako za zagija, ne letim ga ni ja ;)
[/quote]

eewan,
pa vidis i sam da su ZAGISTI uzurpirali sav slobodan prostor ovdje i ostaje mi da se i ja prihvatim ZAGIJA,ali mi je on i suvise mali,ne volim letiti modele koji lete samo toliko dugo dok se prop vrti,time mislim na elektro,kod SUS je drugo,to zuji i miris koji se siri osvaja,
svaki sam dan ovdje,zavirim po nekoliko puta kratko,iskren da budem prosla su veremena kada se raspravljalo o meni interesantnim stvarima,
Diogen je jedini koji liferuje zanimljive pojedinosti koje mogu vecini ovdje biti od koristi,jos jedan takav ne postoji ovdje,Rale je samograditelj i modelarski fenomen,
na zalost OTJERAN sa ovih stranica,Omi nema interesa da pise ovdje,osim toga je on slobodnjak a to malo koga interesuje,

sto mi smeta,
na naslovnoj strani jedna tema vuce odgovore konstantno za sobom i zapuni cijeli Registar tako da moram kopati dalje da bi eventualno nasao prethodnu temu koja me interesovala a toliko vremena nemam,mislim da je to nedostatak,nepregledno je,

pozdrav Iv

Odg: A-2

Reply #6
Slažem se sa svime što si napisao Iv', pogotovo mom 'Egu' godi pohvala !  :)
Kako su govorili 'naši stari', što je na jednoj strani pohvala - na drugoj je streljački vod, pri tome ovo drugo znači da mi tvoj stari pajdo niti odzdravio nije kada smo bili u posjeti kod Duga Resa Air Force!

Što se tiće Zagija: moguće je zajedriti! Dobro uregliran Zagi, napravljen da bude lagan sa težištem malo više prema nazad ide gore u jačoj termici ili barem 'cijedi nulicu'. Malo lakša baterija i šanse za jedrenjem povećavaju se pogotovo u ove vrele dane!

Sto se tiče modela koji si ovdje pokazao, mislim prema nacrtu da ipak nije A2  (F1A po medjunarodnoj specifikaciji), jer mu je površina oko 40 dm2, a smije imati od 32 do 34. osim toga je i težina prevelika, jer danas advojke imaju minimum na 425 gr..

Usput: i kod nas se prave vrhunske A2-jke u konfiguraciji 'flapper', ovdje je report sa jednog regliranja ovakvog vrhunskog modela:
http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=1875&posts=20&start=1

Ono što većina nas jubito-pilota ne zna, je da je ovakve modele znatno teže letiti i reglirati nego li neki 'obični' RC, u njima ima dosta komplicirane elektronike (iako je free flight) točnije 4 serva i procesor za upravljenje/determalizaciju sa RDT-om, a vrijednost ovakvog modela na tržištu ide bitno preko soma jura...
Izrada ovakvog modela kompliciranija je nego li ona blezgarenja i maštanja 'napraviti ću ovo, napraviti ću ono kakvih ima na Forumu ko' pljeve', kod free flight-a nema 'opraštanja': model leti ili pada, nema prilike za korekciju RC-om!


Damir

Odg: A-2

Reply #7
Damire,
ispravan naslov bi bio A2 +
graditelj je godinama radio slobodno letece i sa ovim modelom je htio da postigne u prvom redu maksimalno planiranje i smanjenje indukovanog otpora na minimum,

u clanku opisuje prednosti koje donosi ovakova kontura Krila (zavrsetci) u odnosu na Krilo sa Vingletom i Elipsasta Krila,
isti profil Krila ima jedan moj prijatelj njemac koji inace kupuje modele iz Ukrajine, to su A2 modeli ali Trup prilagodjen za RC elektro,komplet Balza i konvencionalna gradnja bez i truna Epoxija,tako relativno mali model,jer A2 nije veliki leti da si to ne mozes zamisliti,planiranje da se odusevis,snimio sam mu Profil Krila i imat cu ga uskor ali nesto vecih dimenzija nego A2 sto moze da promijeni inace neobicno dobre osobine u planiranju,vidjet cu.dok ne probam ne znam.
pozdrav Iv