Skip to main content

Topic: Koju jedrilicu trenutno preporucujete (Read 7866 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Do recimo 1500 kn sve u kompletu elektricna daljinski baterija itd...

sta sve ide, novi sam u ovom i molim vas preporuke zatim gdje kupiti u hr... hvala PUNO

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #1


Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #3

sta mislite za ovu
http://www.conrad.at/ce/de/product/207435/;jsessionid=296637FE580A23616CFD5C75204F9F67.ASTPCCP7?amp;ELEKTROSEGLER-DG-1000-RTF
DG 1000

Ta jedrilica nije nikako prikladna za pocetnika! Ima malu dubinu krila i malu povrsinu, a samim time zahtijeva konstantnu brzinu kod leta i svako prevlacenje ili pad brzine rezultira kovitom odnosno padom modela.
Kao pocetnik okani se kopija i maketa pravih jedrilica...  :-X

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #4
hvala... sad cu da ovo pregledam mada mi je nejasno :) i previse informacija hehe... koliko ukupno kosta?


što ti je nejasno?  pa da vidimo jel se može pomoći

za letit trebaš stanicu u ruci  - turnigy 9, dobra jer ima ok domet, memoriju za više modela, razni mixevi, dual rate i ostalo....trebat će ti kasnije svakako...
prijemnik u avionu  - dobiješ sa stanicom
model -  npr bixler, sva serva već ugrađena i spojena.
bateriju - navedena
punjač za bateriju - jer se ne bacaju kao one što kupiš na kiosku nakon upotrebe.
i u ovom slučaju ti piše da treba i regler za motor, to sam ti isto gore linkao -  30A


uvijek bolje prođeš ako si sam složiš komponente nego ako kupiš PNF (plug and fly) verziju,
jer s takvima dobiješ uvijek smeće od stanice, bezveznu batku i obavezno punjač koji jednu batku puni pola dana....

s ovom bazom možeš kasnije puniti sve batke(više od 6S ti neće trebati tako skoro), možeš letiti 98% modela na tržištu,
a avion prodaš kasnije nekome tko kreće u ovo kao ti sada.

i onda si kupiš nešto naprednije.

ne odmah skakati pred rudo jer ne bu dobro zavšilo.




koliko košta?
pa ubaci u košaricu i vidi. nije valjda bed kilknuti na link koji ti netko da?  :-\


ako ipak je, evo ti i to:


3 paketa, sa shippingom:


1. punjač, adapter, batka  62 $
2. stanica                           77$
3. model, regler                 94$
-------------------------------------------
233 $   = 1200 kn   + 200kn hakom + 100-200kn PDVa (ovisi jel ti zapne jedan ili oba veća paketa)  = 1500-1600 kn,

a toliko si  i tražio.

nabaviš jedan konektor za regler na forumu i to je to.

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #5
hvala vam, ali gdje kupiti ovo, moram u ovom shopu, ali ne vid cijene ovde na linku.. ova radnja je vani? a koja jedrilica ima dobar raspon krila i lijepo plovi?

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #6
da, ta radnja je vani, ali imaju običaj slati pakete, ne mora se ići do njih.


cijena piše na SVAKOM linku koji sam ti dao,
tako funkcioniraju, da daju sliku, kratki opis i ispod toga cijenu, obavezno.

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #7
opet ti Tomo protiv vjetrenjača :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #8
Tomislav hvala ti :) gledao sam na mob pa nije bas pregledno... evo me sad na pc-u :)

A sta ti kazes za jedrilicu koju velicinu? koja bi fino plovila za pocetnika :)

Ako treba i vise para sta cu, nalozili se ja i prijatelj... ali nemamo zivaca cekati jednostavno sad bi kupili :) gdje god da je ...

Ova online prodavnica veoma povoljna?

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #9
Gdje živiš?


Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #11
OK, sad ću ti ja pomoći

Ova koju si stavio (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8345) je IDEALNA za početnike, ma mrak model. Staneš prema vjetru, malo ju baciš, praktički da ti i sama leti, nemaš baš nikakvih problema. Jako oprašta greške, stvarno idealna za početnike. Kupi samo i uživaj, j*** Bixlera i te igračkice, prvi model mora bit preko 2 metra  ;)

 ::)
MAK Zapad

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #12
Mislio sam da ako si iz Zga dođeš na livadu pa vidiš malo kako sve to izgleda prije nego si kupiš.

ako ti je belović rekao da se za početak okaniš skala modela, ja bi ga poslušao.
mislim da sam vidio neki youtube di leti neku jedrilicu, pa možda i zna što priča.  :D

uostalome, sada si uletio s tim linkom s neba pa u rebra.  ???
pa piknuo si skalu, 2.53 metra, koja se šalje samo EMSom,
i to te ispadne 254$, porez još oko 50$,  to je 300$  a toliki ti je buđet.

kak buš je letio kada nemaš:
ni jedan SERVO
BATERIJU
PRIJEMNIK
STANICU
PUNJAČ

to je još oko 800 kn

i da ne velim da nema pogon, to si znao ne?  8)
nisam vidio da je netko počeo odmah s bungee lansiranim modelima, pošto vjerujem da opcija s dizanjem pomoću drugog aviona je još manje vjerojatna.
ali ako ideš na to, obavezno snimi neki video, bit će zanimljivo.

sretno


Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #13
Čovjek nije došao po savjet, jer očito ne sluša savjete, došao je ovdje kako bi mu netko potvrdio da je jedrilica u skali s 2,5 m rasponom krila prava stvar za ući u aviomodelarstvo. Evo ja mu potvrđujem da je, kupi, uživaj (te 2 minute) i daj molim te snimi cijelu priču u HD-u  ;)
MAK Zapad

Odg: Koju jedrilicu trenutno preporucujete

Reply #14
rekao sam vam ja, vjetrenjača :)
al sam za da se vidi neki video
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000