Skip to main content

Topic: Aerozaprega (Read 19994 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Aerozaprega

Ima li zainteresiranih za Aerozapregu?

To bi trebalo izgledati ovako.

http://www.youtube.com/watch?v=MBpxWWXxHGM
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Aerozaprega

Reply #1
Radili mi ljetos sa deproncima :D

RC towing
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.



Odg: Aerozaprega

Reply #4
A zakaj tak sljeću oni iz prvog filma?  ???

Izabrao sam taj video jer ne očekujem da ćemo u početku biti savršeni.
Bilo bi mi jako drago da nas ima koliko ih ima na prvoj snimci.

Radili mi ljetos sa deproncima :D

RC towing

Može malo opisa s čim ste letjeli, gdje ste letjeli, kako vam se sviđa takvo letenje?
Kad opet letite aerozapregu javite da i ostali zainteresirani dođu barem gledati.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Aerozaprega

Reply #5
meni je jako interesantno jer nikada ne bude jedna Jedrilica pa kada ih povucem gore mala Pauza dok se netko ne spusti,

imao sam Model koji sam sam uradio a on je uvecani Big-Lift,

vuci je jednostavnije nego jedrilicaru koji mora da mirno prati i ne ispod Modela nego malo iznad Motornoga,
dok Sleper uzvikuje, idemo Desno ili Lijevo Jedrilicar treba da ponovi iste rijeci kako bi obojica isli sinhronizovano,

Motor sam imao od Motorne Pile KIORITZ koji se palio potezanjem Kanapa i veoma pouzdano radio,

Iv

Odg: Aerozaprega

Reply #6
evo Kobac dodjes kod nas u VŽ pa cemo teglit nešto  ;)
mi smo proslu godinu navlacili neke jedrilice, nisu bile nesto specijalno ali za prvi puta je bilo i vise nego odlicno, sve islo ko podmazano, baz krsenja modela i nekih cirkusa, teglio sam sa MPX Mentorom, naravno stujica power, nekih 700W, vuce jedrilicu gore ko mutav, imam u planu slozit jednog malo veceg sa pogonom barem 2-2.5kW tako da moze i kvalitetnu jedracu vuci za sobom :D
bitno je da se usklade piloti i da je po mogucnosti jedrilica malo vise od aviona koji je vuce mada je i to dosta tesko procjeniti pogotovo kad lete iznad pilota

Odg: Aerozaprega

Reply #7
evo Kobac dodjes kod nas u VŽ pa cemo teglit nešto  ;)
mi smo proslu godinu navlacili neke jedrilice, nisu bile nesto specijalno ali za prvi puta je bilo i vise nego odlicno, sve islo ko podmazano, baz krsenja modela i nekih cirkusa, teglio sam sa MPX Mentorom, naravno stujica power, nekih 700W, vuce jedrilicu gore ko mutav, imam u planu slozit jednog malo veceg sa pogonom barem 2-2.5kW tako da moze i kvalitetnu jedracu vuci za sobom :D
bitno je da se usklade piloti i da je po mogucnosti jedrilica malo vise od aviona koji je vuce mada je i to dosta tesko procjeniti pogotovo kad lete iznad pilota

Kod Slepanja nema Letenja iznad Glave a sa Strujom ne bih isao,cisti benzinac je jeftino i pouzdano pogonsko Gorivo a i Koncert bez Muzike nije Koncert !

Odg: Aerozaprega

Reply #8
Ivane nemoj svirat.... ;)

Odg: Aerozaprega

Reply #9
evo Kobac dodjes kod nas u VŽ pa cemo teglit nešto  ;)
mi smo proslu godinu navlacili neke jedrilice, nisu bile nesto specijalno ali za prvi puta je bilo i vise nego odlicno, sve islo ko podmazano, baz krsenja modela i nekih cirkusa, teglio sam sa MPX Mentorom, naravno stujica power, nekih 700W, vuce jedrilicu gore ko mutav, imam u planu slozit jednog malo veceg sa pogonom barem 2-2.5kW tako da moze i kvalitetnu jedracu vuci za sobom :D
bitno je da se usklade piloti i da je po mogucnosti jedrilica malo vise od aviona koji je vuce mada je i to dosta tesko procjeniti pogotovo kad lete iznad pilota

Model za vježbanje, Discus CS, je raspona 2600mm i težak je 1400g.

Znači šlep mašina bi morala biti teška 2800g minimalno i mora moči penjati najmanje pod 45% kontinuirano.

Prava skala je, Ventus 2AX HF modell; 3500mm raspona i teška je 4500g znači da su zahtjevi na šlep mašinu puno veći.

Definicija šlep mašine je:
Model može vući jedrilicu upola lakšu od sebe ukoliko može penjati pod kutem od 45 stupnjeva ili jedrilicu iste težine ukoliko može penjati vertikalno. Opaska autora ove definicije je da  treba probati mogućnosti šlep mašine, različiti modeli se različito ponašaju u aerozaprezi, definicija je samo okvir u kojem bi zaprega trebala funkcionirati.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Aerozaprega

Reply #10
Ivane nemoj svirat.... ;)

Struju obozavam SAMO da mi Jedrenjak popne i iskljucim Motor da bih jedrio,
inace za letenje na duze samo Benzinac jer i Methanolac nije interesantan,

inace uzimam za Auspuh samo ROBBE jako stari Model ali Zvuk Motora njime je Caroban !
i ugodno tih !
za Vergaser samo Webra - Dinamik nesto bolje ne postoji.

Odg: Aerozaprega

Reply #11
što to aktivno letite Ivane?