Skip to main content

Topic: 3-ch jedrilica na preradi (Read 3071 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3-ch jedrilica na preradi

U nedostatku kesa , odlučio sam se na pokušaj prerade moje elektro"jedrilice"

http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/RC-JEDRILICA-THUNDERBIRD.html

Planiram dodati depronske elerone s namjerom povećanja i kontrole te krilne površine koja je ionako debelo na knap.
Originalni setup je još uvijek unutra, pa se toplo nadam da bu poletilo.  :D
Anyway...Ako je itko pokušavao štogod slično, svakako se neka javi po mogućnosti sa slikicom.
Kako ću servo ugraditi sa gornje strane (Graupner C577...jedini koji imam) mislim da će to malo oslabiti konstrukciju koja drži avion, pa će vjerojatno trebati pojačanje u vidu epoxsi ljepila. Inače, to jeftino čudo je prilično izdržljivo i solidno leti sa ta 3 kanala, no kako sam mu pozelio dodati malo štofa...prčkam po njemu....ionako nema puno štete ...hehe

Odg: 3-ch jedrilica na preradi

Reply #1
Hehe..znam nije baš interesantno. Ja sam valjda jedini koji još ne koristi brushless motore...  ;D
No nema veze.

Malo sam se igrao popodne i izmasakrirao spojnu plastiku i napravio otvor za servo uz mnoge muke.
Kao što sam pretpostavio, dva šarafa su otpala zbog otvora, pa ću sutra pojačati cijeli spoj epoxijem.
Jedini je bed kaj tek u srijedu ili četvrtak mogu po depron u baumax....kako već dugo nisam niš pilio. Ovo mi dođe kao zagrijavanje za idući model i u pauzi između plankiranja Swifta 1805 od Artesanie latine (pomalo se bavim i maketama brodova).

Da ne filozofiram, evo prva probna slika, a sutra kad sve sredim ću vidjeti koliko sam dobio na težini. uz malo pažljivog računanja, nadam se kompenzirati sa eleronima koje ću dodati.


Odg: 3-ch jedrilica na preradi

Reply #2
Eto, još samo da nabavim nešto zice i to je to....evo par slika. Mythbustersi bi bili ponosni, ni kapi ljepila, sve american duct tape i par šrafa.  ;D
Odlično drži epp...valjda  :-\
Imam samo fotić sony pa sumnjam da bu se kaj vidjelo, no budem probao snimiti neš pri pokusnom letu.
Dobra je stvar, da ak nebu nikako štimalo, još uvijek mogu sve vrlo lako skinuti proč.

Hehe..sad bih ga mogao nazvati Guan Li Ugly .

Odg: 3-ch jedrilica na preradi

Reply #3
Kakvi Mythbustersi, ovo je duct tape master

AWD Red Green



Odg: 3-ch jedrilica na preradi

Reply #4
Imbaaa!

Eto završio avion, eleroni rade ko urica (prepao sam se da neće servo imati snage, jer su bili malo nategnuti, ali radi savršeno i ne muče se.

Sve u svemu...spreman za livadu u Lukarišću za vikend. ;D
Dosta je težak, CG je zericu iza prijašnje točke, pa mi se čini da bu sve uredu. Ak niš bumo zalijepili koju staru bateriju odozdo hehe. Prije neki dan sam stari Nimh paket jedva napunio, nije radio mjesecima, već sam se prepo da je krepao, no nakon trećeg pokušaja sam konačno dobio snage u njima. Nisam već dugo niš mesario po avionima, pa se baš veselim ovom letu. Samo moram ponijeti alat i zalihe trake.  :D :D

Odg: 3-ch jedrilica na preradi

Reply #5
Eto i reporta. Letio sam jučer sa novim eleronima i ekipom, no dojam je i loš i dobar. Dobar utoliko što je model nakon svega ipak letio, a loš što je bio toliko težak da je jedrenje postalo gotovo nemoguće, a  let vrlo kratak. Stvar je kulminirala tako što sam sve odlijeppio i sad je u originalnom stanju. Na mjesto serva ću ulijepiti komad stiropola epoxijem kako bih natrag ojačao loše spojeve i to je to.  Još pokoji Nimh paket i imal bum dovoljno struje da si ispunim vikend predvečerja letenjem.

Avion je inače opet pokazao da je izdržljiv, jer je nakon jednog zakucavanja u zemlju samo trebalo elisu vratiti na prvobitnu poziciju i zategnuti. Nije neka pojava i nemože se mjeriti sa ostaloma, ali je izdržljiva opako.

P.S: Žao mi je što nema slika s letenja, ali sony fotić  se pokazao kao loš za loviti brze depronce u letu a malo ih je mirovalo.  :D

Odg: 3-ch jedrilica na preradi

Reply #6
Eto, nakon prerade i nabavke 2 nova paketa akusa, morao sam malo rezuckati avion kako bih u uskom trupu napravio mjesta za veće baterije. Ispada da sa njima ima težište točno u sridu.  ;D

A ima i znatno žešći šus (mjereno aparatom "odokativ-matom")  :D te nekih 17% veći kapacitet.

Eto toliko o tome, letil bum da njime dok mi ne dojadi ili financije ne dopuste neš bolje.  :-[
Možda nešto sa eleronima i horizontalcem, a bez vertikalca. Svakako bi bio depronac trenažnih karakteristika tako da ga mogu upogoniti postojećim brush motorom.