Skip to main content

Topic: SKYHUNTER FPV PLANE (Read 56673 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #30
Koje su razlike u osobinama između kevlara, karbona i stakla?

Za staklo ne znam, za kevlar znam lagan, od njega se rade pancike,kacige,formula 1.

Ja koristim 50 gramski jer se deblji ne da rezati.

Primjena je jednostavna , prvo nanesem  3m77 sprej, zatim kevlar .

Nakon par minuta pređem po kevlaru sa ca ljepilom koje se upije u njega i spoji se sa epo materijalom.

Spoj je lagan i extremno čvrst.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #31

Koje su razlike u osobinama između kevlara, karbona i stakla?

Za staklo ne znam, za kevlar znam lagan, od njega se rade pancike,kacige,formula 1.

Ja koristim 50 gramski jer se deblji ne da rezati.

Primjena je jednostavna , prvo nanesem  3m77 sprej, zatim kevlar .

Nakon par minuta pređem po kevlaru sa ca ljepilom koje se upije u njega i spoji se sa epo materijalom.

Haha znam ja za kevlar i u sto ga stavljaju ali me bas zanimala usporedba njega i ovih ostalih materijala... Ono kad stavit njega a kad ostale...

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #32
Na prvoj slici je standardni motor mount.Nisam bio zadovoljan sa takvim rješenjem.motor bi morao pričvrstiti sa vijcima za drvo kroz 3 mm debeli drveni nosać.ne djeluje mi 100% sigurno.
Odlučio sam se na bolju varijantu. Ugradio sam utisne matice te zalijepio nosać.kada se spoj po suši još ću izbušiti dvije dodatne rupe i umetnuti drvene štitove.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #33
na x8 je isto tako zamišljeno. zaljepi izvana i ušarafi...

ali sam izrezao još jedan okrugli firewall od 4mm špera , presvukao ga fiberglasom i stavio one matice za drvo, sa širokim rubom i šiljcima koji se zapiknu u firewall,
pa to iznutra u model s malo ljepila, onda 4cm stiroa koliko je debela stijenka modela, pa originalna ploča izvana, malo ljepila, motor na nju sa svojim križnim nosačem, i onda šarafi od 5cm kroz sve to.
sva ova rješenja di se nešto ljepi samo izvana ne mogu biti čvrsta kao kada se usidriš šarafima duboko unutra i to na veliku površinu :)

sretno s nastavkom builda,
čekamo maiden  :)

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #34
Hvala Tome.nažalost kod ovoga model je nemoguće postavljanje dodatne ploče sa unutrašnje strane,vrhunsko rješenje koje si ti primijenio na x8.
Zato sam se morao odlučiti na varijantu dodatnih sidra sa drvenim štiftovima.stvarno ne znam zašto se proizvodjači aviona prije proizvodnje ne posavjetuju sa modelarima.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #35
Dva  komada bi se dala usidriti i to doljnja.za gornje bi morao piliti gornji dio gdje je utor za krila .ako išto drugo svakako ću usidriti doljnja dva , to će biti značajno pojaćanje moram samo nabaviti imbuse duge 7 cm.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #36
možeš s vrhom lemilice otopiti 5mm s prednje strane i tako napraviš upušteni krug,
(meni je to bolje nego dremel jer se stiro topi i skuplja, pa je stijenka koja ostane mnogo kruća nego da si samo skinuo 5mm.
i onda na to staviš šper s fiberom na prednjoj strani, na koju idu matice, da ne propadnu kroz šper.
i onda usidriš sve u cjelinu, najbolje bi bilo da idu isti šaraf kroz križni nosač motora, stražni i prednji firewall,
nego da sidriš s jednima a motor onda loviš s kratkima samo za zadnji fw

to je pusher pa neće biti udaranja u tlo motorom kao da je u nosu kod nekog grubljeg slijetanja, pa unatoč ovako jakom načinu fiksiranja
nema straha da se odvali cijeli nos modela umjesto samo motora(što bi bila bolja opcija u tom slučaju, pa se tamo montira motor kratkim šarafima)
 tu je dakle kod pushera jedino opasnost od foldera da se ne rasklopi,
ako ti jedan krak padne na drugu stranu(ako graničnik nije ok uglavljen), krene jako tresti kada se motor zavrti.
no onda kada to vidiš na FPVu u uzraku oduzmeš gas i probaš ponovno... bez štete.
a ne da je motor već odletio prema dole iščupan s modela(što se znalo događati dosta ljudi na X8 ako samo naprave montažu s jednim firewallom...)

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #37
Hvala na savjetima Tom.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #38
danas su mi stigli Hitec servaći ,ugradio sam ih u krila i elevon , montirao motor , izbalansirao 12x6 prop, ugradio velcro traku u tijelo aviona i time sam završio glavni dio posla .

Sada je na redu ožićavanje i ugradnja elektronike .Bitno je da se sve pametno postavi , kablovi dodatno zaštite alu folijom kako bi se smetnje između njih svele na minimum .

evo i jedan prekrasan video , nažalost sa padom i lomom aviona ali kao što vlasnik kaže malo tople vode malo ca ljepila i avion je opet u zraku .

Skyhunter #5 The Crash
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #39

danas su mi stigli Hitec servaći ,ugradio sam ih u krila i elevon , montirao motor , izbalansirao 12x6 prop, ugradio velcro traku u tijelo aviona i time sam završio glavni dio posla .

Sada je na redu ožićavanje i ugradnja elektronike .Bitno je da se sve pametno postavi , kablovi dodatno zaštite alu folijom kako bi se smetnje između njih svele na minimum .

evo i jedan prekrasan video , nažalost sa padom i lomom aviona ali kao što vlasnik kaže malo tople vode malo ca ljepila i avion je opet u zraku .

Skyhunter #5 The Crash

Fakat je cool video... Postao je hrabar i naravno da se raskeljio... A tako je dobro picit nisko... Al nema mjesta za gresku. Ne pomaze rth!

Nego ces zver farbat?

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #40
Mislim da neću . Preljepit ću samo dio krila radi bolje orjentacije , ako me put nanese u petrinjsku uzet ću akrilne boje za premazat ga ali sa time se sada ne opterećujem .Neka samo leti .

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #41

danas su mi stigli Hitec servaći ,ugradio sam ih u krila i elevon , montirao motor , izbalansirao 12x6 prop, ugradio velcro traku u tijelo aviona i time sam završio glavni dio posla .

Sada je na redu ožićavanje i ugradnja elektronike .Bitno je da se sve pametno postavi , kablovi dodatno zaštite alu folijom kako bi se smetnje između njih svele na minimum .

evo i jedan prekrasan video , nažalost sa padom i lomom aviona ali kao što vlasnik kaže malo tople vode malo ca ljepila i avion je opet u zraku .

Skyhunter #5 The Crash

Fakat je cool video... Postao je hrabar i naravno da se raskeljio... A tako je dobro picit nisko... Al nema mjesta za gresku. Ne pomaze rth!



šta je amerima dati 129$ za avion , oni si to kupe kad idu po kruh i mljeko .hebiga mi ih zato pazimo i mazimo
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #42
ja ti velim da oni vise skrtare nego mi. da im se pogledaju zbirno hangari bilo bi tu opakog smijeha..no i lako ti je kad imas shopove ko mi birtije posvuda. i nemas shipping..onda se cak i lako bahatit s modelima. no sve je to fasada mislim  :-\
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #43
prvo sam sve istestirao na stolu a nakon toga počeo sa ugradnjom kablova u avion.

razmak izmedju rx-a i tx će biti 160 cm  ;)

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''