Skip to main content

Topic: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine (Read 21367 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Jutros smo DAGLAS i ja letjeli na staroj avio pisti u Šepurinama.
Teško je bilo staviti 20 min videa u 3 minute :'(
Testirao sam FPV hexu  duljinu leta s 3S 5000mAh.

11.08.2013.ŠEPURINE_DAGLAS I BODUL
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #2
Danas je Bodul bio nestasan... Kad sam skuzio da se namjerio na mene, bilo je kasno, rukama sam lice obranio a na kraju sam se bacio u šaš da spasim živu glavu... Ko da je Hitchcock režirao...


Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #3
Sva sreća da je Daglas imao dobre reflekse i instikt da se odmakne, premda se događaj zbio naglo i nitko to nije očekivao.
Izgleda da nam se desio bug u KK 2.0.
RC JAZO sletio i dok je Daglas otkačio bateriju za video link, mali krenio u zrak ko raketa. Palica gasa mi je bila spuštena jer sam sletio i ugasio motore (iskreno SADA ne znam da li sam prebacio u SAFE MOD, ali i s ARMED motori se ne smiju startati bez dizanja palice gasa ). Dok se dizao, pošto imam isto iskustvo s Y6SCORPION dao sam gas do kraja( gornji položaj palice ) i motori stali te je počeo padati. Da ne bi opizdio o zemlju jer se već digao na oko 15 m, vratio sam palicu na pola te se stabilizirao ali je i dalje padao.  Ne znam da li su i ostale palice radile, ali sam panično ( valjda ) spustio palicu što ga je ponovno diglo. Ugasio sam stanicu te su se ugasili i motori. Ponovo je proradila gravitacija. Opet sam je upalio nadajući se da se nakon starta sve resetiralo na normalne posravke, ali i dalje isto. Digao se na oko 20 m i počeo driftati brzo desno o mene. Nije mi preostalo ništa više, već sam ponovo ugasio stanicu i pustio da padne. Našli smo ga u gustoj travi oko 40 m od nas. Pao je na leđa ali su motori i dalje htjeli raditi tako da smo čuli da regleri sviraju ( a stanica bila isključena ) ??? ?
Ovo je stvarno čudno? ???
Motori su bili pakleno vrući. Morat će mali ići na operacijski stol sa dobrim povezima da se vidi što se desilo.

Na njemu je FW 1.5.

Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #4
Danas je Bodul bio nestasan... Kad sam skuzio da se namjerio na mene, bilo je kasno, rukama sam lice obranio a na kraju sam se bacio u šaš da spasim živu glavu... Ko da je Hitchcock režirao...



Konačno si postao pravi pilot. To je krštenje-ulaznica u klub :(
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #5

Danas je Bodul bio nestasan... Kad sam skuzio da se namjerio na mene, bilo je kasno, rukama sam lice obranio a na kraju sam se bacio u šaš da spasim živu glavu... Ko da je Hitchcock režirao...



Konačno si postao pravi pilot. To je krštenje-ulaznica u klub :(

Bome vatreno krstenje. Sad puse maestral ko lud a ja ne idem na windsurf da mi se rane ne otvore... Ali live to die another day!


Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #7
Pa nisi vidio da sam na temi meetinga video postao?!


Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #9
Jučer sam malo smiren analizirao situaciju. Kada sam počeo drugi let, u zvuku sa GOPRO čujem da se stalno javlja alarm jednog auto koji je u međuvremenu došao na parking oko 10 m iza nas. Cijelo vrijem leta alarm se aktivirao. Daglas mi nakon nekoliko minuta govori da faca obilazi oko auta i ne može da uđe u njega. Odmah mi je sinulo, pošto sam imao slično iskustvo kada sam letio kod Jazavca u Dubravi.  Pošto vozim na 433MHz neki daljinski ( znam za TOYOTU ) za otvaranje brava imaju istu freku. Moj predajnik mu je zablokao bravu tj. elektroinku. Tip naslutio da smo mi krivci i upitao da li mi imamo neke smetnje. Sletio sam. Kako bi mu omogučio da se elektronika brave što prije resetira, UGASIO SAM STANICU. GREŠKA..... Daglas još  nije iskopčao RC JAZU sa baterije. Kada je ( najvjerojatnije  ) faca otvorio bravu sa daljinskim, uletio je signal u moj prijemnik 433MHz i napravio gore navedeni nered ( preuzeo kontolu prijemnika- revesrani gas ) . Primjetio sam da se to ne dešava za sve tipove automobila. Na ŠKODI tih problema nema.
To bi trebalo testirati na više tipova auta da se slično slučajno ne bi nekome isto desilo.

PS. nikada ne isključivati TX dok se letilica ne odspoji sa baterije. Znam za to, ali sam htio što prije omogučiti tipu da otvori auto, jer je skoro 5 min obilazio oko njega a nije mogao da ga otključa daljinskim.

Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #10
I Renault ti ima tu frekvenciju, to se meni događalo doma na garaznim vratima one koriste 433mhz
Tj motori BFT i CAME pa su mi prilikom zakljucavanja auta vrata jednostavno stala.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #12
I ja :D

Let iznad kamenoloma kod Bibinja. Čudno ali prvi dan ovog ljeta da nije puhalo. Uživancija za letjeti.

18.08.2013. quarry near BIBINJE

Ovo je PART I
video sniman s GOPRO 1 u R3 modu.

Sljedeći sniman u R5 modu. Kada budem imao vremena skrčkam ga. Samo je veći "puding" sa R5.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #13
Bas mi je simpa ova montaza sa Vranskog, fora mi je kako se izmjenjujemo xl i quad... Nekak je upotpunjeno!

Odg: Letenje u Zadru, zapravo Šepurine

Reply #14
Joj čovječe kakvo mjesto za vožnju FPV-a, raj na zemlji, zavidim vam  8)