Skip to main content

Topic: Hero3/4 Focus mod & Lens mod (Read 35324 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hero3/4 Focus mod

Reply #30
Svaka čast na preinaki, zanima me gdje si nabavio sjenilo i zanima me jesi provao vaditi leću bez rastavljanja kamere?

Sjenilo ručno izrađujem
Da bi se leća izvadila bez rastavljanja kamere potrebno je skloniti vanjski prsten (oko leće) i onda grijati i razlohat ljepilo a ne bi ti to preporučio dok je senzor i sve namontirano (ljepilo dobro drži, još bolje nego na Hero3), prvo i osnovno pravilo: mora se na stolu imati dio izvađen iz uređaja na kojem se radi mod ili što več, sve ostalo može lako krenuti po zlu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod

Reply #31
Evo još malo zujanja u 4k, ali ja taj video ne prepoznajem na YouTube-u, YouTube i 4k hmm...  :)
http://www.youtube.com/watch?v=hW4KfNq-M84
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: Hero3/4 Focus mod

Reply #33
Jesi probao već promijeniti leću na gopro4 black?
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Hero3/4 Focus mod

Reply #34
Jesi probao već promijeniti leću na gopro4 black?

Jesam, ima u postovima prije, ide bez problema, ali ružičasti rubovi su izražajnija pojava na Hero4 B nego na 3 i 3+, ali vidim da ni originalna nije savršena po tom pitanju tak da...
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod

Reply #35
Dakle. ..što ti preporucas,  staviti drugu leću ili ne?
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Hero3/4 Focus mod

Reply #36
Ako se mene pita krajnji rezultat je ipak bolji sa tom lećom, izgleda uvjerljivije i sa više detalja, a sigurno će se proizvesti i bolja leća samo to se nezna kad, zasad je ovo među sitnim lećama najbolje.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #37
Sklepao sam video koji bi trebao pomoči oko aktualnog pitanja (budući da se mene pita a ja nisam neki ekspert na području video produkcije) koja leća za Hero4? Ostaviti originalnu ili napraviti mod na 5,4mm MP-10?
http://www.youtube.com/watch?v=npc06ZOAZKs
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #38
Hero4 Black + 5,4mm lens + još neke dorade  :) = jako dobro za tako mali senzor čak i na low light, evo par fotki nakon što je sunce zašlo, ISO 6400 a nije tako strašno što se tiče šuma.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #39
Obišao par novih lokacija za letenje da vidim kako to izgleda pa evo da podjelim video:

http://www.youtube.com/watch?v=DI8Zr6bZQUs
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #40
Baš gledam koliko je dobra fora s tom lećom pošto Gopro na narrow settingu ubije kvalitetu slike...može li se staviti neka clip on leća na postojeću leću tek toliko da poništi fish eye efekt?

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #41
Baš gledam koliko je dobra fora s tom lećom pošto Gopro na narrow settingu ubije kvalitetu slike...može li se staviti neka clip on leća na postojeću leću tek toliko da poništi fish eye efekt?

Isprobao sam cijeli arsenal optičkih elemenata u mogučoj potrazi za takvim nečim, rezultati su slijedeči: ili se stavljanje dodatne leće ispred fisheye ne može ispraviti na prihvatljivu mjeru ili se javljaju druge vrste distorzija a što je najbitnije stavljanje bilo kakvog elementa mjenja fokus originalnog optičkog sklopa tako da je i to bilo potrebno koregirati cijelo vrijeme.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #42
Eh...kakve leće si našao da barem malo poprave stvar? Ali onda svakako nastrada fokus, jel? Nezgodno

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #43
Eh...kakve leće si našao da barem malo poprave stvar? Ali onda svakako nastrada fokus, jel? Nezgodno
Da, kao što sam naveo fokus se promjeni u slučaju da je ispred bilo koji dioptrijski element.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #44
Moj Sjever đakovački na -6 od 31.12. u 4k ravno kroz objektiv bez ikakvih filtera  :)
http://www.youtube.com/watch?v=R9afu-rNmKo
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis