Skip to main content

Topic: Cyclops OSD problem (Read 2685 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cyclops OSD problem

Dakle prije ni nepunih godinu dana sam kupio Cyclops OSD, radio je odlicno - stvarno nikakve zamjere ALIIIIII poceo se najprije grijati jedan okrugli element (na slici plavi krug) - naravno sve je i dalje odlicno radilo, a prije nekih mjesec dana ukljucim ga i nista....
poslije sam zamijetio da radi nekih 10tak sekundi (prolazi i slika i pokusava se inicirati i spojiti na satelite), ali nakon 10tak sekundi element (tranzistor, rehulator napona... sto li je) - oznacen crveno na slici elemenat se zagrije mozda na nekih 80-100 stupnjeva i slika nestane a elemenat i dalje drzi tu temperaturu. Kad stavim prst ili neki metal na njega na tren se valjda ohladi i slika opet dode ali opet se zagrije i za 3-4 sekunde slika nnestane!!!!!!!!!!

e sad, dali netko zna gdje ili tko bi to mogao popraviti zamijeniti ili mjesto gdje bih mogao naruciti ovaj element...
na slici se vidi izgled i broj

[attachimg=1]

[attachimg=2]

hvala, pozzzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....


Odg: Cyclops OSD problem

Reply #2
da vidio sam da ima na ebayu ovih regulatora napajanja od 5v, ali ovaj broj u drugom redu ne znam sto znaci 0912, buduci da nema regulatora sa tim brojem.... koliko on ima znacenje ne znam
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Cyclops OSD problem

Reply #3
0912 je najvjerojatnije oznaka serije ili kad je proizveden,
oznaka tvornice, godina, mjesec, tjedan u godini...

U plavom krugu je kondenzator 100uF 16V.
Zamjieniti ga možeš s bilo kojim istog kapaciteta i istog ili većeg napona (ako fizički stane),
samo bilo bi dobro da je low ESR, jer preveliki ESR je glavni razlog grijanja (i kasnije crkavanja) kondenzatora.

Odg: Cyclops OSD problem

Reply #4
0912 je najvjerojatnije oznaka serije ili kad je proizveden,
oznaka tvornice, godina, mjesec, tjedan u godini...

U plavom krugu je kondenzator 100uF 16V.
Zamjieniti ga možeš s bilo kojim istog kapaciteta i istog ili većeg napona (ako fizički stane),
samo bilo bi dobro da je low ESR, jer preveliki ESR je glavni razlog grijanja (i kasnije crkavanja) kondenzatora.



hvala na informaciji.... moze li konkretno link za kondenzator ebay.. ili sl. pa da narucim to sve skupa i probam

zahvaljujem
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Cyclops OSD problem

Reply #5
zamjeni i kondenzator i regulator, odes u AD i tamo kupis, uzmi cak i onaj regler sta je fizicki veci pa ce se manje grijati a najvjerovatnije se pregrijava bas zbog kondenzatora, posusio se ocito

 

Cyclops OSD problem

Reply #6
I bit ce tako.... ako nema tam onda cu na ebay


Sent from my iPhone using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....