Skip to main content

Topic: copter x 600 fbl (Read 7402 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: copter x 600 fbl

Reply #15
Najkvalitetniji? Po čemu i u usporedbi s kojim proizvođačima je najkvalitetniji? :)

Npr u usporedbi sa HK ili CopterX (jer su ajmo reć najzastupljeniji na tržištu). Pa da nabrojim kugle, linkove, slajdere mehanike, zupčanike i osovine. To ja na klonove stavljam od aligna i model me opet ispadne masu jeftinije neg cijeli Align.
Enlight me!

Odg: copter x 600 fbl

Reply #16
Aha, tak da, ipak su sve to klonovi, ja sam mislio da veliš da je najkvalitetniji općenito  :)
MAK Zapad

Odg: copter x 600 fbl

Reply #17
Sad se otišlo stepenicu više. HK- smo se svi složili da više ne valja.

Sada se cilja na tarot i align domeni koji je tu bolji ili tko je od njih bolji.

Robi, pa onaj tarot da piše HK ili Aligne ili Outrage ili golf tak svejedno je brutalno dobar heli i predobro složen i točka! I radiš s njim što god, ono što si pričao da fali je elektronika ako treba jače brže više. Što će biti slijedeće je stvar osobnog izbora, ali si vjeruje pokrenuo lavinu ljubitelja tarota koji su sad prekrižili HK.

Luxo , onaj 550, meni nije golf,niti  mercedes, već isto tako brutalno dobar heli, koji radi sve što njegov pilot zahtjeva, i radi to dobro kako kažeš. Meni iskreno izgleda kao tenk čvrst. I stvarno heli za poželjeti. 700eura? mogao sam već imati da nisam davao na sra*** lovu :-[

Tema koji je bolji je domena strojara i nekoga s instrumentima s kojima će izmjeriti sve slabe točke na momente i trenutke pod opterećenjem kada će pucati/napuknuti/deformirati.
A mislim da nitko ovdje nema takvu aparaturu doma.

Ostalo su sve zbirovi iskustva tko je kakvo imao. I može se naći neki prosjek.

Black angel ima već par godina taj swash koji je ovdje jedna od tema. Meni nije bed. Jer kad ga razbijem koliko puta pukne swash=?
A swash iskreno izgleda super čvrsto i sami ležajevi i materijal je za klasu iznad HK (s kojim ga mogu usporediti jer ih oba dva sada gledam na stolu).

Odg: copter x 600 fbl

Reply #18
Ne trebaš bit strojar da vidiš razliku u proizvodu. Dobro oko i to je to. Za tražit grešku u materijalu bi trebalo imat Xray makinu  ;D no kome to treba uopće...
Tarot je odličan. Imam neke dijelove od njih i stvarno izgleda da su jednako kvalitetni ko i align (kažem izgleda). Šteta što nemaju ništa veče od 500tke a valjda i za to ima neko pametno objašnjenje. Veči heliji nisu zajebancija a znam da CopterX ima 600tku već više od godine ali je sve do sada bila u fazi testiranja (provjera materijala)...
Mislim da ću joj dat šansu poslje nove godine i složit jednu. Valjda neću nikog pokosit s tim čudom (ili sebe nedaj bože :))
Enlight me!

Odg: copter x 600 fbl

Reply #19
Ma ja se samo malo šalim, naravno da su perfektni svi ti helići, ova usporedba s golfom je glupa i nekakva poluzafrkancija.
Npr. meni je Outrage predivan, nešto bolji p/w ratio i tak. Da MSH ima Protosa 550-600, ne bih uopće razmišljao

Iskreno, ne vidim zašto bi itko kupio orig. Align, jer ako malo škicaš online shopove, za istu ili malo manju lovu dobiješ isti heli (klon) s duplo boljom elektronikom (npr. V-Bar umjesto 3GX-a, bolji servači, bolji ESC...)
Ja bih uvijek prije odabrao bolji heli na kojem piše Tarot, HDX, KDS, ALZRC, Gooch, CopterX... nego lošiji original.
Problem je što nije bilo ničeg na tržištu većeg od 500ke, nadam se da je CopterX pokrenuo trend :)
Da Tarot izbaci 550 ili 600, razmislio bih o tome.

BTW na mome ne fali ništa od elektronike da bude kak ti veliš "jače brže više", samo motor. I Tarot dijelovi su uz bok Alignu, ali ne možemo kak ti veliš izmjerit koji konkretno su bolji, ali što se tiče tolerancije u proizvodnji - ista stvar, nigdje nema lufta, sve je fino obrađeno, beba, a razlika u cijeni pojedinih dijelova je dupla.

A kaj se tiče HK - bježite od toga ak mislite ozbiljnije letjeti (može se i on složiti da bude dobar, ali onda više kit ne košta 60$)
MAK Zapad

Odg: copter x 600 fbl

Reply #20
Ne trebaš bit strojar da vidiš razliku u proizvodu. Dobro oko i to je to. Za tražit grešku u materijalu bi trebalo imat Xray makinu  ;D no kome to treba uopće...
Tarot je odličan. Imam neke dijelove od njih i stvarno izgleda da su jednako kvalitetni ko i align (kažem izgleda). Šteta što nemaju ništa veče od 500tke a valjda i za to ima neko pametno objašnjenje. Veči heliji nisu zajebancija a znam da CopterX ima 600tku već više od godine ali je sve do sada bila u fazi testiranja (provjera materijala)...
Mislim da ću joj dat šansu poslje nove godine i složit jednu. Valjda neću nikog pokosit s tim čudom (ili sebe nedaj bože :))

Ja čekam Tarot 550 ili 600, sigurno će izaći i to FBL verzija, pa nisu bezveze izbacili Tarot ZYX  :) Onda ovisno o cijeni kita ću odlučiti koja će biti sl. kupnja  ;D
MAK Zapad

Odg: copter x 600 fbl

Reply #21
mislim i da su malo preterali sa cenama tih klonova,ne samo copter x nego i kds.ovaj kosta 300dolara dok compass 6hv sa motorom i cf elisama 500dolara,a da ne pricamo o kds,cene jace nego align

Molim te argumentiraj taj podatak, alignov Trex 600efl košta skoro 700 dolara jedino što sa njim dodje motor i  blejdovi ali opet je cijena i više nego duplo od CX600tke.
240 deg ojačani swash je još od black angela kod njih na prodaji pa neznam što se čudite. Koliko je to dobro ili ne bog zna al ako se komu ne svidja kupiš obični swash i gotova priča. Ne vidim problem skidanja linkova sa ovim swash-om jer ga imam na 450tki i nemam nikakvih problema. Linkove skidaš sa prednje strane i to je to.
Još jedna 600tka na tržištu je dobrodošla, end of story.
E da, kompatibilan sa Alignom  ;D

Pozdrav!
npr compass 6hv sa motorom i cf elisama kosta oko 500dolara...

Odg: copter x 600 fbl

Reply #22
Nisam te skužio u vezi kompasa. Nisam ga ni gledao prije ali mi bolesno izgleda i da znaš da nebi imao ništa protiv jednog kita (ili dva tri pa i četiri hehe)!
Nekako mi pari boje dizajniran od trexova. Ima li ko iskustva s njima u HR?
Enlight me!

Odg: copter x 600 fbl

Reply #23
da ne gusimo temu,imam ja compass ali nitro skoro sam ga uzeo pa cu slike baciti za koji dan,jos je u fazi sklapanja

Odg: copter x 600 fbl

Reply #24
Tek tolko da znate i Corrado sprema veci helic, naravno sve remen, ne zna se jel 550 il 600 ili jos vece. Tak da vrijedi pricekat za dady protosa ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: copter x 600 fbl

Reply #25
Već par godina ga sprema, ali pisao je prije kojih 10ak dana da ga upravo testira... Ali nemrem ja čekat da to dođe u shopove, tak da sad važem između Fusiona i Atoma, eventualno Tarot 600 ak ga izbace.
MAK Zapad

Odg: copter x 600 fbl

Reply #26
evo jedno zanimljivo iskustvo sa copterX

dodje copterx 450 pro kad ono razmak od 1 mm izmedju autorotation gear-a i tail drive gear-a
promjenim autorotation promienim tail drive
i na kraju krivo izbusen frame 1 mm predaleko ?!?!

kontaktiram eHIROBO i kazu mi isturpijajte rupe pa ce biti sve u redu

ali glavno da pise ispod svakog copterx helikoptera
All helicopter were setup and tested by skilled technican before delivery

ista k. taj copterx kao i hk

Odg: copter x 600 fbl

Reply #27
Bila je tema o tome i tvrdio sam da je CopterX isti vrag ko HK  :) I pokušao sam te nagovoriti da uzmeš nešto bolje, ali ti si baš zagrizao  :-\
MAK Zapad

Odg: copter x 600 fbl

Reply #28
Bila je tema o tome i tvrdio sam da je CopterX isti vrag ko HK  :) I pokušao sam te nagovoriti da uzmeš nešto bolje, ali ti si baš zagrizao  :-\

a cuj bilo je i drugih koji su tvrdili da je copter odlican pa eto nije
ili je los ili sam ja bas te srece da pogodim koji nije u redu

ali dobro osim toga i jos par sitnica nadam se da ce ostalo biti ok
narucio sam Align frame i jos neke djelove pa cemo to zamijenit i vidjet sta kaze


Odg: copter x 600 fbl

Reply #29
A ima i ljudi koji pričaju da je HK OOODLIIIIIČAN  :D Ma pogledaj samo reviewe na HobbyKingu
MAK Zapad