Skip to main content

Topic: 250 ili 450 (Read 3198 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

250 ili 450

Evo i mene ubrzo u ovim vodama.Zanima me sto mi je bolje uzet,neki 250 heli ili 450,cuo sam negdi da razlika u cijeni nije velika.Pocetnik sam,stalno visim za simulatorom i dosta sam napredovao u zadnjih mjesec dana.Stanicu imam,a zanima me jos neka okvirna cijena koliko bi me cjeli heli kostao,spreman sam ga kupit i slozit ga dio po dio :D

Odg: 250 ili 450

Reply #1
sto vece to bolje naravno.

Znaci 450 i veci...
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: 250 ili 450

Reply #2
i moj glas za 450... također sam početnik... poslije 450 namjeravam dalje :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: 250 ili 450

Reply #3
450 definitivno! najjeftinija 450-tka bi bio plastičan klon sa jako lošom elektronikom i izašao bi Vas oko 150$ bez carine i poreza,no bolje bi bilo uštediti pa si ili kupiti boljeg klona,Align T-Rex-a ili MSH mini protosa no svakako 450-tka
Align 450 Super Combo bi Vas izašao oko 400-500$ znači da Vam poslije toga treba samo punjač,baterija,stanica,resiver i alati.
450 Super Combo
http://www.infinity-hobby.com/main/product_info.php?cPath=31_108&products_id=7842 u ovoj verziji vam netreba baterija,dolazi sa super combom.
Mini Protos trebate svu elektroniku osim  motora i ESC-a
http://www.infinity-hobby.com/main/product_info.php?cPath=31_141&products_id=6478
Protos 500 (za slučaj da bi htjeli 500 klasu,no malo vam je prevelika,više je 450-tka no malo je veći od 450-tke) treba vam sva elektronika osim motora i ESC-a ovaj je po meni najbolja opcija,moj slijedeći helić 100%
http://www.infinity-hobby.com/main/product_info.php?cPath=31_141&products_id=5763
ako se odlučite za klona ili jednog od 2 protosa,za elektroniku slobodno pitajte,

Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: 250 ili 450

Reply #4
450, ubodi ovo

http://www.oomodel.com/tarot-450-pro-v2-fbl-flybarless-rc-heli-tl20006-super-combo-p-61832.html

Ja ga imam, maiden sl. tjedan ak nebu prehladno, javim dojmove. Vjerojatno će trebat mijenjat repni servo, možda i ZYX, a vjerojatno i servače na ciklici (oni rade i to jako dobro, samo sumnjam u njihovu pouzdanost i trajnost) :D
Ali za neki početak, a i puno više od toga, sasvim dovoljno :)
Kit s USB linkom za ZYX i EMS poštarinom (ne ide jeftinijom varijantom, i nakon što sam platio poštarinu, poslali su mi mejl da im uplatim još 20$ (pederi kineski)) izađe ravno 320$, sa svim davanjima ispadne oko 2400 kn

Po meni Align neisplativ za toliko ogromnu razliku u cijeni. Osim toga, kad već slažeš novo, ni u ludilu ne uzimaj flybar jer je flybarless puno lakši za letjeti (isto ti je kao u simu), puno je stabilniji i po meni se lakše podešava, jednom kad mehanički podesiš heli, samo drkaš po FBL kontroleru i to ti je to
MAK Zapad

Odg: 250 ili 450

Reply #5
Pa ovo nije ni skupo toliko,kolko sam skuzia samo bateriju trebam kupit,stanicu imam,punjac imam  :)

Odg: 250 ili 450

Reply #6
Nije, a kvaliteta je nešto mrvicu lošija od Aligna ;)
MAK Zapad

Odg: 250 ili 450

Reply #7
Ako misliš svaki puta kada ti se prileti ici na lucko ili voziti do prve livade koja je barem 100x100m pa od toga prva zgrada još 100m dalje, a prvi čovjek još 50m dalje onda je 450 klasa ili vece za tebe. Međutim, ukoliko mislis imati malu pilu koju mozes izvaditi iz ruksaka i drapati po parkicu iza zgrade onda je 250 najbolji izbor. Imao sam 450, 500 i 250 koja je jedina i ostala.  :)

Odg: 250 ili 450

Reply #8
ako misliš bariti onda nemoj ništa od toga. :)

Odg: 250 ili 450

Reply #9
Iz Zadra sam  :D,nego imam ja ovdje i više nego dovoljno mista za 450,minutu hoda od kuće,veliko nogometno igraliste koje se ne koristi u popodnevnim satima.Vjerojatno cu ubrzo uzet 450 klasu iako cak razmišljam da pričekam još malo i uzmem klasu 500 kad budem imao para!
lp Pilot  ;)

Odg: 250 ili 450

Reply #10
Iz Zadra sam  :D,nego imam ja ovdje i više nego dovoljno mista za 450,minutu hoda od kuće,veliko nogometno igraliste koje se ne koristi u popodnevnim satima.Vjerojatno cu ubrzo uzet 450 klasu iako cak razmišljam da pričekam još malo i uzmem klasu 500 kad budem imao para!
lp Pilot  ;)

Što veće to bolje ,a 250 uzmi za zaje**** uz to:)

Meni je čista zabava kad ga mogu vrtiti na malo mjesta.

Ali što veće to bolje.

Mislim da dosta ovdje ekipe misli da je stabilnost na 250 malo manja od 450. NE! ona je mnogo manja, i heli je živčan kako god ga ti postavio. Ne možeš ga toliko "usporiti" i predvidjeti koliko možeš veće. A uz to kad izgubiš pločiu sa fethering shafta na parketu, slobodno tražiš s povećalom i lampama. No svejedno su zabavni.

Odg: 250 ili 450

Reply #11
E a sad me zanima kolka je razlika u cijeni izmedju 250 i 450?  ;)

Odg: 250 ili 450

Reply #12
Ovisno na što ciljaš.

Za okvirno 200-250$ možeš dobiti odličan 250 heli.

Meni je na putu Gaui 200FBL s elektronikom za 310$ s poštarinom. Bude i porez ziher ali eto. A taj je odličan.

450 su ti već sugerirali gore pa sad računaj kolika je razlika. Ako hoćeš i jedno i drugo da bude super, morati ćeš dosta love dati. 1500kuna nadalje.

Ako hoćeš letati po kvartu i zezati se s malim helijem 250 s hobby kinga ili copterx s ehiroba složiš za malo novca oko 100eura, ali to je postalo stvar ukusa i želja, a ne nekog pravila, tako da se ogradim od daljnjih mogućih komentara.