Skip to main content

Topic: Russjet aka Shockjet (Read 11419 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Shockjet

Reply #16
Ugradjeni hardware tj. plasticni nosac prednje noge i ruderhorni nisu mi bas uljevali povjerenje stoga cu iste zamjeniti provjerenom kvalitetom..nosac smo sfrezali iz poboljsanog aluminija dok su ruderhorni iz CF-a 1.5mm[attachimg=1]

Odg: Shockjet

Reply #17
Koji šlamperaj španjolaca, jedva nađem nogu koja mi odgovara od 177mm a oni mi dostave 162mm?![attachimg=1]


Odg: Shockjet

Reply #19
Priznali su pogresku i obecali da ce mi poslati novu nogu... :-X
Do tada cu problemcic rjesit mesinganom pusom.
 [attachimg=1]

Odg: Shockjet

Reply #20
Kao sto mi je i ljubazna ga.Sonja obecala, su mi za svega 3 dana u vlastitom trosku poslali novu dulju prednju nogu, svaka cast xicoy  ;)
U medjuvremenu sam zatvorio i pobrusio donji dio trupa pa je tako vracen u prvobitno stanje, gotovo se i ne vidi da je bio krpan.. Nosac turbine pojacao sam trakama od GFK ploce od 1.5mm na obje strane, a zadnji dio trupa zbog zastite od vruceg ispuha kompletno oblijepio novom samoljepljivom alu folijom.
[attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3]

Odg: Shockjet

Reply #21
Rebro odnosno nosac prednje noge pojacao sam CFK plocicom, sad se nadam nece biti masakra u trupu ukoliko dodje do "zabice" prilikom slijetanja..
[attachimg=1]

Odg: Shockjet

Reply #22
Zanimalo me koliko se model udebljao nakon svih tih popravaka i modifikacija, pa posto sam pazio sto i kako radim, tezina se povecala za slabih 100 grama sto je prakticki zanemarivo.. A danas smo po prvi puta stali na noge, sve u svemu zadovoljan obnova tece po planu, jos par sitnica i selimo se na krilo  ;D
[attachimg=1]


[attachimg=2]


Odg: Shockjet

Reply #23
Izradio sam jos poklopac kojeg nije bilo na mjestu gdje dolaze baterije. Unutrasnjost je pak malo dotjerana u zadnje vrijeme popularnom "granit looku". Dobar sprej moze se ponekad pronaci na policama lidla ali posto dosta slabo pokriva preporucam na povrsinu prije lagano nabacit sivi prajmer.
[attachimg=1]


[attachimg=2]


[attachimg=3]



Re: Shockjet

Reply #25
Za moje ruzno pace interesa bilo nije, pa se krenulo dalje sa modifiranjem krila. Korijen krila pojacao sam sa dvije karbonske letvice 8mm koje sam utopio na poziciji bajonete. Odrezanu letvicu planka zalijepio natrag, pokitao i mjesto sanacije skoro pa se ne vidi.
Zatim se krenulo prekrivanje "daske" sivom HK folijom. Zasto HK? Cijena naravno, treba mi skoro 8m'.. Radi se malkoc teze nego Oracoverom ali uz pomoc pegle i industrijskog fena uz puno truda i vremena konacni rezultat na krilu je za pet  :D
Sad kad sam u tom "fahu" nastavit cu peglanjem trupa...
 

Re: Shockjet

Reply #26
Super to izgleda... I baš me zanima jel im se kvaliteta folije poboljšala...
Naime, kad sam ju koristio, nakon kratkog vremena na suncu, cijela se naborala...
Tako da sam nakon toga preferirao samo Oracover, sa kojim je čak i ljepše radit....

Zvezda

Re: Shockjet

Reply #27
Bravo Beli, bila je duga pauza od kada si krenuo u rebuild ali sada nema stajanja  8)

probaj s fenom velike površine riješiti, to sam vidio kod Kineza da koriste pa stignu napraviti više aviona po satu,
na kraju zapeglaš da stisneš dobro ljepilo na podlogu naravno.

http://www.youtube.com/watch?v=pIBECO6ca2A&ab_channel=TomislavReskovic


a glede kvalitete,, vjerujem da bu ok jer je podloga puna, pa se sve zaljepi,
vidio sam da se lakše gužvaju konstruktivno rađena krila gdje su segmenti folije odispod slobodni(u zraku)
pa se opusti i nagužva... tu bu ljepilo držalo sve to i bude ok :)
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Re: Shockjet

Reply #28
I baš me zanima jel im se kvaliteta folije poboljšala...
Naime, kad sam ju koristio, nakon kratkog vremena na suncu, cijela se naborala...
Tako da sam nakon toga preferirao samo Oracover, sa kojim je čak i ljepše radit....

Budemo vidjeli makar sam je ovim vrucim pistoljem toliko nategnuo da je vise nemozes skinuti bez zagrijavanja.. praksa ce pokazati

Re: Shockjet

Reply #29
Kolega Zero donirao mi je nekoliko decala od ruskog miga, koji taman pasu na shockjeta posto je i sam "ruzan" kao i vecina ruskih masina :)) da sprava bude posebnija mozda ispod krila objesimo i rakete  ::)