Skip to main content

Topic: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm (Read 56559 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #15
Tom koje ulje si teral?


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #16
2 flieger: jedva pola tanka, žena zvala na ručak.   
                (planiram 2-3 litre barem spalit prije maidena)
   tvornički šaraf za ler gas je bio previše stegnut pa nije dozvoljavao normalni ler,
 jutros sam ga izvadio skroz pa bumo štelali prvom prilikom karb...

a ovo što veliš za zvuk, s ovim pitts auspuhom je dosta tiši od onog tvorničkog,
neki su mjerili i ako dobro pamtim i do nekih 8dB  (97 vs 89 dB), uz to, zvuk je dublji  :)

2 zed: slikao sam u jdnoj drugoj temi o FPV-u, tamo se vidi ulje  ;)
  http://www.castrolmoto.com/en/products/power1_racing_2t.php


Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #17
Haha :)
Ma pitam jer me zanima dal je isto kao na velikim motorima prvo minerala pa sintetika ili odma rokas sintetiku!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #18
ma vele neki da prvo ide jeftinjak INA dvotaktol pa onda tek ovo...
ali mislim da su to već finese, ne idem na natjecanja pa mi je dosta samo da brunda dok letuckam laganini  8)

kada sam izvadio svjećicu nakon jučerašnjeg prvog rada, da vidim kak izgleda, i kak baca iskru,
zavrtio sam prop i stvarno se jako lagano vrti bez nekog otpora,
ako dobro pamtim možda je sam odvrtio i 3-4 puna kruga dok se niej zaustavio...

(svjećicu bum mijenjao nakon 2-3 litre goriva, s NGK CM6)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #19
E pa to to..prvo jeftinjara mineralno dok karike ne sednu kako spada pa onda poslije sintetiku za fine zazore :)

Kad se ugrije motor mao "napuhavat" karike gasom da sjedne kako treba, itd. itd. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #20
skinuo sam motor dole danas pošto nemam vremena za livadu,
pa sam napravio mali mod na leptiru čoka, trebao bi puno bolje povući gorivo.
rupica je tu inače da se ne zaguši motor gorivom kada se kurbla, ali pošto to nije kosilica na pull starter pa da napravi 10ak okretaja... onda je ok i ovak.


možda rastavim i karburator pa pobrusim jedan dio plastični s kojim dosta ljudi ima problema...

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #21
Pa nije to regler da po njemu lemiš :)
Ajde baš me zanima kako će to raditi

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #22
huh, ipak ne trebam brusiti :)

sve dihta kak treba  :)

na drugoj slici je kak nekima zna doći, pa propušta na tim mjestima...

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #23
Kad se već igraš, zbrusi malo ovaj šarafić od leptira i oblikuj ga malo ljepše da dobiješ bolji protok :)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #24
na sint ulju bu ti trebalo  dve tri godine da ga razradiš i da sjedne sve na mjesto i to ako si redovan na livadi
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #25
nazvala su me već dva modelara danas i inzistirala da istočim preostalih pola tanka i da dalje razrađujem s dvotaktolom... (cca 5-9 litara mješavine)
ajd da bude mir, tak bum i napravio  :)

što više čitam okolo po stranim forumima, to vidim sve više modova koji se preporučaju,
s obzirom da sbach ima velike otvore za usis a gotovo nijedan izvod...
nadam se da neću imati problema s tlakom nad dijafragmom karba, pa da moram lemiti bakrenu cijevčiću na onaj mali otvor i onda nataknut crijevo pa dalje od kaputaža voditi...
balansiram za sada prema onome koliko imam slobodnog vremena za provesti modove u djelo :)

thnx na savjetu, poslušat ću.
samo daj još koji ak imaš  :)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #26
litre pretvori u tankove 
buš videl kak crnoo izlazi iz auspuha kad ga ispireš s minaralnim uljem i uzmi si  mineralo ulje tipa silkolen ili motul 60kn litra  nemoj dvotaktol
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX


HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #28
Premekan je tinol da bi napravio ikakvu stetu

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #29
2 zac: ma nisam ja to izmislio  :D
   već sam vidio da tako rade vani ovi kaj pale na ruku, da si skrate muke.
http://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=72681

rupica je navodno tu da ne povuče previše goriva ak je pod čokom a zavrtiš ga na špulu (kao u helićima i autićima) ili elektro starterom 10ak rotacija,  ručno ide po 1 samo... kako je karb isti, onda je mod dobrodošao.
 pobrusio sam prije lemljenja i malo s kiselinom prešao pa to drži kao da je jedan dio sada.
ne mislim kupovati starter i nosit ga na livadu svaki puta skupa s batkom za njega... pa bu ovo pomoglo da povuče bengu kak spada,
na F3A 2x2m s MVVS 26ccm sam palcem morao zatvarati cijeli usis da povuče gorivo, to ti dođe na isto kao ovo, samo bez vratolomija ispod modela :)


2 devastator: bio danas posliej posla u tokiću pa nisu htjeli dat dvotaktol kada su čuli da je za aviončić, već ovo, 45kn/L :
  http://www.valvolineeurope.com/english/products/engine_oils/valvoline_motor_oil/cid%28626%29
e sad, ide ili to ili ono prvo, treće ne kupujem  :D