Skip to main content

Topic: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK? (Read 24102 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #1
u klubu se skupilo već nekoliko vlasnika tih kineskih asp motora....
 
ja kao "promatrač" sa strane mogu reći da rade odlično, pogotovo za uložene novce....
 
ali i moram priznati da su im četverotaktni modeli puuuuno bolji i pouzdaniji u radu nego dvotaktni....  pa ako možeš progutati malo veću masu, kupi 4T ASP

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #2
Imam ASP S52 motor i jako je dobar, štelovanje lagano i kasnije podešavanje skoro nepotrebno osim kod velikih promjena vremena. Imao i S46 koji je isto tako jako dobar i radi odlično. Oba pale rukom iz prve kad ih "napumpaš" da im gorivo dođe do karburatora. Najbitnije je dobro ga razraditi i to na malo gušće a kasnije po potrebi prilagoditi smjesu.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #3
imao sam dva komada i bili su O.K.

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #4
u klubu se skupilo već nekoliko vlasnika tih kineskih asp motora....
 
ja kao "promatrač" sa strane mogu reći da rade odlično, pogotovo za uložene novce....
 
ali i moram priznati da su im četverotaktni modeli puuuuno bolji i pouzdaniji u radu nego dvotaktni....  pa ako možeš progutati malo veću masu, kupi 4T ASP

imam 4t thunder tiger f-75s motor i uglavnom mi se svidja sve osim da na   12 ccm ima samo 1,2 ks i to se osjeti jer sam ga stavio na edge 3d i   model je bolje isao na irvine 46 iako je i irvine bio preslab.   definitivno nebi 4t, a model je sam po sebi pretezak jer bi po mom ukusu   trebao imati 400 grama manje i nikako nebi dodavao jos tezine. ovaj asp   motor ima 2,3 ks pa bi mi to trebalo biti dosta.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #5
decki fala na odgovorima.

muci me jos kako asp radi na srednjim okretajima jer imam magnuma 46xl od istog proizvodjaca koji dobro hvata prvu trecinu gasa, drugu trecinu jako malo digne okretaje i kada dodjem do zadnje trecine naglo se razvrti, preskoci srednje okretaje i ode jako visoko. po meni se vrti puno vise nego drugi motori koje imam, ali to meni ne treba, treba mi moment.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #6
iman ASP motore 2t 3,3 ccm i 4t 10 ccm. Rade odlično, u srednjim i višim okretajima primaju gas bez problema, a snagu razvijaju linearno. Oba su za preporučiti, a posebno 4t. Cijena, prava sitnica u odnosu na zadovoljstvo.
4t 10 ccm je odličan i malo troši. Štelanje, kaj je to, (za 4t motor). Veći 15 i 20 ccm u klubu se i nisu pokazali najboljima, ali u svakom slučaju dosta troše. Jedino nije baš za 3d.

Pozdrav svima i nadam se da sam pomogao.

Meni Tesla nije neki faca
J...... let bez jeze

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #7
nedavno sam naručio asp 91 fs iz hobby kinga!
trebao bi stići ove dane i nadam se da će radit kako treba!  imam os 52 fs i ok je ali mi treba veči, jači!
prema onom šta sam čitao po forumima trebao bi biti sasvim ok motorič za tu lovu

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #8
Bok!

Dr. Tom je imao ASP 25 2t na svom MIGu, i radio je suuuuper! puno bolje nego moj OS25FP. Palio super, trošio malo, vukao super. Uglavnom, izgleda mi kvalitetno izradjen.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #9
tomislav je imao .28. ja sam uzeo .21, odlicno radi, bolje se vrti sa 3-4% nitra nego sa vecim postotkom sto je meni prednost jer vozim na doma radjeno gorivo.  jaci je od .25fp, a ujedno i laksi.  zao mi je da nisam uzeo .28, ali i ova ,21-ica je zadovoljavajuca. sa 1,7 dcl goriva 20 minuta leta bez brige, struja to ne moze ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #10
U pravu si da je 28 a ne 25, sad sam pogledao u ormar...
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #11
Ugodno sam iznenadjen!!!

Ovaj forum u zadnje vrijeme je djelovao kao da su svi izbacili nitrace.
No u ovoj temi se vidi da cak ima dosta novih nitraca iz UH. Onda moraju negdi vrtiti i oni stari...

hi...

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #12
Ugodno sam iznenadjen!!!

Ovaj forum u zadnje vrijeme je djelovao kao da su svi izbacili nitrace.
No u ovoj temi se vidi da cak ima dosta novih nitraca iz UH. Onda moraju negdi vrtiti i oni stari...

hi...

Da i meni se u par navrata pričinilo da više NITKO ne leti na IC motorima  :-X
Ali ipak se leti izgleda  :) Što se mene tiče, nitro/benz. motori su nezamjenjivi, ljudi bježe od njih zbog neznanja i neiskustva, misle da s njima sami problemi, da se teško pale, teško štelaju, itd., dok ima i onih koji mrze mastan model i ostalo što prati nitro  :)
MAK Zapad

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #13
masno je slasno. elektricari su u stvari kao vegetarijanci ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #14
masno je slasno. elektricari su u stvari kao vegetarijanci ;)
dobro si to srocio  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote