Skip to main content

Topic: Još jedan Polaris (Read 5901 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Još jedan Polaris

Vidio pa mi se dopao..
Već po malo liči na Polarisa...Kad bude gotov javim se i sa kakvim videom, a naravno i dojmovima iz zraka...

Odg: Još jedan Polaris

Reply #1
Evo stigao motor i sitnice pa još malo ide prema kraju

Odg: Još jedan Polaris

Reply #2
Super izgleda. Znači bez karbona?

Odg: Još jedan Polaris

Reply #3
tako je u nedostatku karbona, koristio sam avio šper i čini mi se sasvim ok
a budem siguran tek nakon leta... napišem..

Odg: Još jedan Polaris

Reply #4
Super izgleda, stavi malo podataka o motoru i ostalom, težini kad ga završiš.
Pozz   ;)

Odg: Još jedan Polaris

Reply #5
za sada ništa nastali problemi s poteškočama :D

prema nacrtima a od neadekvatnog materijala , treba napraviti neke preinake i ojačanja u dogledno vrijeme >:(

Odg: Još jedan Polaris

Reply #6
I sve to se dogodilo na trećini gasa  :D
MAK Zapad

Odg: Još jedan Polaris

Reply #7
Radio sam nešto slično, od full fuse stiropora po jednom nacrtu, motor je bio čak i manji.
Vibracije su ga na test stolu uništile, isto tako motor s djelom stiropora je otpao.

Drugi je bio boćno gledano s šperpločom izrezanom u silueti djela fusa aviona i nosaća motora  (gledano sa strane aviona) te to stavljeno u sredinu stiropora, ako me netko prati.
Totalno duga prića. poslikao bi ali sam reciklirao elektroniku a model je završio u kontejneru ;)

Ako je to bio razlog pucanja nosaća.

Odg: Još jedan Polaris

Reply #8
zaljepiš nacelu posprejaš ju ljepilom u spreju i onda ju oblijepiš selotejpom.
Dobro da nisam kupio tu pjenu. još sam se dvoumio da li uzeti tu s prugama ili onu sivkasto zelenu. ona sad na kraju ispada čvršća.
Ili da umjesto kvadratnih traka od deprona u kutove nacele staviš letvice istog presjeka.

Odg: Još jedan Polaris

Reply #9
Radio sam nešto slično, od full fuse stiropora po jednom nacrtu, motor je bio čak i manji.
Vibracije su ga na test stolu uništile, isto tako motor s djelom stiropora je otpao.

Drugi je bio boćno gledano s šperpločom izrezanom u silueti djela fusa aviona i nosaća motora  (gledano sa strane aviona) te to stavljeno u sredinu stiropora, ako me netko prati.
Totalno duga prića. poslikao bi ali sam reciklirao elektroniku a model je završio u kontejneru ;)

Ako je to bio razlog pucanja nosaća.


u pravu si i od sad na dalje ocija avio šper i balsa...naravno na sva potrebna mjesta...

Odg: Još jedan Polaris

Reply #10
Ili jednostavno otpisat ove građevinske materijale i primit se pravih materijala za izradu modela  :D Još malo pa bumo letili s modelima od staklene vune i brodskog poda  :D
MAK Zapad

Odg: Još jedan Polaris

Reply #11
ne znam kako si to uspio polomiti.. ali ako ti prop nije zaorao po dnu poprilično je teško to slomiti.. ja cijeli polaris držim upravo za rep kad ga stavljam u vodu.

[attach=1]

A sad vidim da si i preskočio par koraka u gradnji i radio drugačiji rep.. ne znam ni koje ljepilo koristiš.. ali bez pu maxa to ne ide.. koliko vidim fali ti i neka letvica u krilu ili karbon.

[attach=2]

Odg: Još jedan Polaris

Reply #12
ma ima u krilu i ojačanje i letvica ... nema preskakanja  :D

a bome nije ni u ljepilu nastao problem ...čak nije bilo ni vibracija kod probe...
problem je u materijalu??  izo flor   u nedostatku deprona....

slijedeči sigurno ne završi ovak.... avio šper i balsa su rješenje....

 

Odg: Još jedan Polaris

Reply #13
koliko vidim po onoj slici.. prop je zaorao po balzi? Koji prop imaš gore? za 7xnešto motor mora ići pri vrhu, za 6x4 ide niže ili u centar pločice ;)

Za rep postoje dva nacta, ti si radio po prvom (to vidim po servu). Kad ljepiš PU-Max-om on uhvati i malo više oko deprona pa je sami spoj puno čvršći.
Epoxy na depronu je popriličan promašaj, jer se odlomi komad epoxy-a skupa sa površinom deprona ili popuca kao staklo .. 

znači sve to isto.. samo po rubovima namažeš pumax-a.. moj rep je pun.


Odg: Još jedan Polaris

Reply #14
prop je zaoral kad se odlomila nacela   prop je 6X4