Skip to main content

Topic: NURF tj. IVOR (Read 70234 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #45

Beeeeeeeeeeeee
Daglas, ovaj tvoj orao u avataru ima neku čudnu govornu manu ! :D

Odlučio sam ugraditi neka ojačanja u trup prije nego ulijepim i drugu bočnu stranicu.
Na dno kabine, gdje dođe baterija ulijepio sam balsu, jer čičak na stiroporu ne drži dobro, pogotovo ako ugradim neku masnu 3S batku. Prednji i zadnji nosač krila (stražnji je 'lock') ojačao sam laganim aviošperom, ne bih želio da nakon naglog loopinga trup nastavi svojim, a krilo nekim drugim putem...
Damir

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #46
Dečki moji vi bi i servis migova za Hv mogli napraviti . ;)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #47
Da imam pravu foliju tako bi bilo, ovak se trudim bezveze.
 
Denis,
Daj mi malo opiši razlike u odzivu na komande između zagija i onog tvog klingonca i ponašanje u zraku, da znam kaj me čeka.  ;)

pa sad je več dosta prošlo, ali bio je upravljiviji na manjim brzinama, tj gotovo je mogao stati u zraku.
razlika je da sam ja imao motor naprijed pa sam za neki manevar mogao samo dodati gas i izvrtit ga dok će pusher trebat prvo malo ubrzat kroz zrak.

jedino mi je problem bio flater krila jer su bila samo stiro sa selotepom


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #48
Da imam pravu foliju tako bi bilo, ovak se trudim bezveze.
 
Denis,
Daj mi malo opiši razlike u odzivu na komande između zagija i onog tvog klingonca i ponašanje u zraku, da znam kaj me čeka.  ;)

pa sad je več dosta prošlo, ali bio je upravljiviji na manjim brzinama, tj gotovo je mogao stati u zraku.
razlika je da sam ja imao motor naprijed pa sam za neki manevar mogao samo dodati gas i izvrtit ga dok će pusher trebat prvo malo ubrzat kroz zrak.

jedino mi je problem bio flater krila jer su bila samo stiro sa selotepom

Da li je trebalo dici elevone malo za ravan let ili su bili skroz ravni?
Reakcija na pomake elevona veca ili manja u odnosu na zagija?
Osjetljivost za roll i elevator slicna ili kao kod zagija puno bolje reagira na gore dolje nego lijevo desno?

Flater se javljao kod naglijih manevara, brze voznje?
Kod njeznijeg glajdanja nije bilo flatera?

Malo puno pitam ali takvi odgovori pomazu.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #49
To ćete nam vi reć kad istestirate :)


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #51
Ma zezam te malo....ali nece biti to isto, ovaj forward swept Zagi i Nurf iliti Ivor :) (sto se tice podesavanja kontrolnih povrsina i ostalog)

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #52
Ma zezam te malo....ali nece biti to isto, ovaj forward swept Zagi i Nurf iliti Ivor :) (sto se tice podesavanja kontrolnih povrsina i ostalog)

Zagi XL i obicni su vec razliciti,
no forward zagi je jedinstven i iskustvo je korisna informacija, a i malo da lakse docekam da stigne i moj primjerak pa da zapocnem testiranja.
S XL sam se jako zabavio i volio bi da i drugi XL vlasnici postaju svoja iskustva, slikice gradnje i snimke leta ( svaka cast izuzecima).

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #53
Vec i samo drugi profil, na orginal zagiju Tzagi12 i novi MH43 je bila velika razlika.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #54
Da imam pravu foliju tako bi bilo, ovak se trudim bezveze.
 
Denis,
Daj mi malo opiši razlike u odzivu na komande između zagija i onog tvog klingonca i ponašanje u zraku, da znam kaj me čeka.  ;)

pa sad je več dosta prošlo, ali bio je upravljiviji na manjim brzinama, tj gotovo je mogao stati u zraku.
razlika je da sam ja imao motor naprijed pa sam za neki manevar mogao samo dodati gas i izvrtit ga dok će pusher trebat prvo malo ubrzat kroz zrak.

jedino mi je problem bio flater krila jer su bila samo stiro sa selotepom

Da li je trebalo dici elevone malo za ravan let ili su bili skroz ravni?
Reakcija na pomake elevona veca ili manja u odnosu na zagija?
Osjetljivost za roll i elevator slicna ili kao kod zagija puno bolje reagira na gore dolje nego lijevo desno?

Flater se javljao kod naglijih manevara, brze voznje?
Kod njeznijeg glajdanja nije bilo flatera?

Malo puno pitam ali takvi odgovori pomazu.

elevoni su bili par mm gore, 2-3,

reakcija ista u vožnji, samo zbog motora naprijed bilo je moguće manevrirati na maloj brzini

flater samo kod maksimalne brzine, i to su vibrirali krajevi krila a ne sredina kao što je slučaj kod Zagija

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #55
Hvala @denis13,
tvoj kligonac je legendaran. :)


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #57
Dal me dugo nije bilo :) , evo bas sam na aerodromu i cekam let.
Boravak u Luzernu je bio ok ali Ivor mi vec fali i jedva cekam subotu da vidimo kak to leti.

Pozz cijeloj ekipi i hvala expertu Denisu na informacijama.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #58
Dal me dugo nije bilo :) , evo bas sam na aerodromu i cekam let.
Boravak u Luzernu je bio ok ali Ivor mi vec fali i jedva cekam subotu da vidimo kak to leti.

Pozz cijeloj ekipi i hvala expertu Denisu na informacijama.

 :)

Danas i meni stigao Ivor,
iznenadjujuce kompaktno pakiranje, idealan za slanje u paketu.


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #59
Znaći da je Siniša aktivirao svoje resurse  ;) , TNX Siniša.
Sad polako na slaganje, nemoj žuriti, pogotovo kod centralnog dijela krila.
Naredna verzija bi to trebala imati riješeno.
 
Pozz
BTW, u CRO sam  :D , napokon