Skip to main content

Topic: NURF tj. IVOR (Read 70238 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #60
Znaći da je Siniša aktivirao svoje resurse  ;) , TNX Siniša.
Sad polako na slaganje, nemoj žuriti, pogotovo kod centralnog dijela krila.
Naredna verzija bi to trebala imati riješeno.
 
Pozz
BTW, u CRO sam  :D , napokon

Hvala Siniši i u moje ime, sve je organizirao da je model dosao pred vrata u savrsenom stanju.
Jucer sve pregledao, izmjerio,
izracunao CG i racunica kaze 5mm od vrha krila sto je u skladu s navedenim.

http://j.mp/12giATW

Danas krecem s izradom pa polako,
motorizacija, servaci, trake, balza sve nabavljeno i spremno.
Postam brdo slika uskoro.






Odg: NURF tj. IVOR

Reply #65
Baš sam te htio pitat kako ti radi Unity, čitao sam da ima nekih poteškoća. Meni je gnome još uvijek sasvim ok. Ali, da ne upadamo u OT, možemo o tome u birtiji.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #66
Baš sam te htio pitat kako ti radi Unity, čitao sam da ima nekih poteškoća. Meni je gnome još uvijek sasvim ok. Ali, da ne upadamo u OT, možemo o tome u birtiji.

Unity je jako napredovao od prvih verzija, nakon malo navikavanja odlican, naginje jednostavnosti, karakteristican za Ubuntu druge distribucije ga bas i nisu prihvatile. Novi korisnici se puno lakse priviknu nego stari.
Nova verzija 13.04 Ubunta je izasla nedavno ( prosli mjesec), vrijedi isprobati, meni je to zabava.


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #67
Dečki ote u birtiju  :D .
 
Znaći, nisam bio zadovoljan sa držanjem folije (d-c-fix) pa sam danas navratio u Papyrus i uzeo one koje sam već prije opisao kao dobre a koje sam koristio za trup
Ivora. Evo usput i cijene:
 
Prozirna 450x3000  15,90kn
Žuta 330x3000       16,90
Plava 330x3000      16,90
Crvena 330x3000    16,90
 
Ona koju sam skinuo bila je 80g ( d-c-fix )

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #68
Par dana nisam stigao raditi Ivora i već zaostajem... ako ništa drugo, onda sam barem otkrio temperaturu pri kojoj dc fix i slićne folije najbolje prionu na stiropor, dakle cca 80-85 celzijevaca, kao na slikama, obavezno koristiti sintetičku čarapu preko peglice da bolje klizi i ne zapinje .
Damir

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #69
Nisam nikada ljepio takve folije...jel potrebno nekakvo ljepilo pa tek onda foliju,ili je dovoljno samo tako sa 80,85 °C zagrijati i sama se prijanja na podlogu?

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #70
Folija dolazi kao naljepnica, dakle ima zaštitni sloj na ljepljivoj strani: izmjeriš ,odrežeš, skineš zastitu i nalijepiš na model. Istrljaš krpom da se primi i onda slijedi peglanje, oprezno da ne progoriš foliju ili stiropor.
Sa posebnim folijama za modelarstvo ide malo drugačije,  više su temperature i ljepilo ne reagira dok nije zagrijano.
Damir

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #71
Hvala :)

Odg: NURF tj. IVOR

Reply #72
Vani se oblači i ja bih trebao biti tužan jer i za sutra je prognoza ista i teško da će biti probnih letova ALI...........
Happy ko malo dijete, došla folija iz Ameriku  :) .
 
Prvi dojmovi :   ;D ;D ;D ;D ;D  +5
Pegla na pola ( ne topi stiro ) i folija se aplicira sam tak  ;) .
Materijal je do jaaaaaaja, kao i prava folija s tim da je ispitana 1,7 i 3 mil. a jedina zamjerka je da je prozirna ( što bi neki voljeli imati na balza krilu ).
 
Apliciranje fenom ne dolazi u obzir ( znaći samo pegla ) a drži ko sam vrag.
Ovo bi moglo biti best buy a po svemu sudeći uskoro bi moglo biti u ponudi kao cjelina za kit verziju  Ivora ili Zagija.
 
Odoh peglat  ;)


Odg: NURF tj. IVOR

Reply #74
Happy ko malo dijete, došla folija iz Ameriku  :)

koja je folija daj malo više podataka

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C