Skip to main content

Topic: Novi Zagi u hangaru (Read 6262 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Novi Zagi u hangaru

Kako sam ovaj tjedan na GO odlučio sam malo osvježiti hangar - naravno sa novim zagijem.
Setup ostaje stari provjereni:
RCTimer 2826 - 2200kV
LiPo 2200mAh 3S
Prop 7x6
Profil krila Tsagi12 ( pokazao se kao najbolji za kombinirani let ) washout -2 dihedral 0

Novost je u načinu oblačenja sa komadima folije a ne trakama kao do sada ( experimenta radi )
i laganog pojačavanja staklom u bazi krila.
Sve to je rezultiralo i nešto većom težinom pa tako sad ova ptičica ima ravno 665g RTF.
Folija je kupljena u Bauhausu i malo je predebela i preteška but.....

Evo što je ispalo ( ZebraZagi )





Danas bi mogao malo u zrak  ;)

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #1
Fora je ispalo,ja sam isto oblačil sa folijom ali nekaj tanjom,onom za oslikavanje pa se fino da razvlačit sa toplim zrakom.
Sve u svemu isto je nekaj teži.
Robert

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #2
neloše izgleda :)

si pojačavao i nos sa staklom?


samo zašto su sve slike "supermini" format?

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #3
Evo i mojeg ;)
Nisam pojačaval sa staklom,imam nutra karbonske šipke u slovo A i baterija sedi na njima,a oko baterije je od 3mm špera okvir tak da baterija ima svoje ležište a pričvrcti se čičkovima.
Na sliki još to nije bilo realizirano.
Gotov je ali nikak da poletim....
Robert

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #4
Je, i nos je u staklu tj. cijela širina žute folije sa obije strane.
Slike su mini jer me neš zeza uploadanje na FF, veće se mogu vidjeti

OVDIJE

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #5
Nije loše Toto

Malo je daskast ( ili mi se čini zbog kuta ) pa pripazi na CG jer sa manjim kutem tolerancija CG-a se drastično smanjuje.
Baci oko na CG kalkulator i dvaput provjeri jel to to.
Ugodan let

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #6
tvoj je zebragi :D
,dobar je.... ;)

Čini ti se možda zbog veličine 129cm,a rezal ga je Krešo iz kluba...
Robert

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #7
super izgleda!

jel Prop 7x6 malo prevelik za taj motor ,koji je regler?

ja koristim takav motor i regler  45A (max.60A) na 7-4 elisu i sad čekam 6-4


Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #9
ovo je pravi "pimp" zagi.. :D


Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #11
Dakle ko bi rekao da i zebre lete  :D
Ja standardno koristim 7x6 sa dodatno zaljepljenim magnetima u motoru.
7x5 je ok i najbolja varijanta tako da ako koristite taj prop niste pogriješili.

Jučer sam testirao zebragi i potrošio 4 batke testirajući CG i razne režime leta.
Inicijalno sa CG-om na 23cm od nosa ( nebih preporučio početnicima ) zagi je visio u zraku
poput prave jadralke a na momente kad se vjetar pojačao i let uz vjetar lagano dizanje.
Okretom nosa u vjetar i sitnim korekcijama sa desnim stickom držanje visine i pozicije poput
helića.
Uz vjetar brzine  9-11m/s koliko je bio jučer ta igra se mogla igrati do u nedogled uz vrlo mali gubitak visine.
Zagi je vrlo dobro reagirao na komande jedino je trebalo malo pripaziti kod bočnih udara vjetra da se nagib
modela pravovremeno korigira kako ga vjetar nebi prisvojio  ;) .

Nakon jedrenja nekoliko brzih preleta sa oštrim manevrima i evo razlike naspram bivšeg brzog profila koji
smo testirali Diogen i moja malenkost.
Dakle zebragi vrlo brzo reagira na komande pa sam hod servoa smanjio na 80% a EXPO digao sa 60 na 80%.
Mix gas-dubina je podešena na +6 i offset na -80.
S tim postavkama i pri velikim brzinama zagi ide ko po tračnicama osim što u vjetar hoće malo poskočiti ali i to je bolje
od propadanja  ??? . To pripisujem manjoj prodornosti profila i ne uzimam kao manu jer je vjetar bio svojeglav a i karakteristike
jedrenja su kompenzirale taj skskutajući dojam, bez vjetra bi sasvim sigurno bila druga prića.

Sljedeći test sa pomicanjem baterije naprijed i CG na 21cm od nosa ( preporuka manje iskusnim pilotima).
Puno poslušniji model koji iz stalla okreće njuškicu prema dolje i ulazi u autostabilni let.

Eto toliko što se tiće jučerašnjeg testiranja, sljedeće testiranje po mirnijem vremenu i termici  ;) .

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #12
majstore Plavi još jedan uspješan cool uradak  8)
 
vidi kako ameri zamišljaju zagije..ma trebalo bi im objasnit neke stvari ... :D
 
http://www.armedforces-int.com/news/boeing_phantom_ray_uav_unveiled.html
 
lp
 
Toni


Da nisu poslije WWII pobrali Hortene i ostalo znanje Njemačke danas bi od nas kupovali Zagije  ;) .
OK tu smo zakasnili ali im zato treba uvaliti hekse za masne pare hehe

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #13
može samo moram prvo napraviti nadzvučnu heksu... ::)
 
lp
 
Toni

Odg: Novi Zagi u hangaru

Reply #14
Vidim da nema mjesta ni u HV-u ( ne traže nadzvučno al zato traže papreno   :D ) , jeftin si Toni  8) .
Jesi li razmišljao da Kremenku-cima napraviš laganu prezentaciju ( evo ja se nudim za ppt ) hehe.

Moram jer sam na zadnjem mitingu vidio što nisam trebao.