Skip to main content

Topic: RCWings Zagi v3 (Read 19519 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: RCWings Zagi v3

Reply #32
Čestitam na asistentici u svakom pogledu....ali ovo što napravi od Zagija....  :'(

Evo i 'drugarske' krit'ke : zapetljaju li se ove žice koje vire posvuda u elisu, biti će jako zanimljivo....
Tek sada sam shvatio zašto imaš one bijele križeve uz elevone pa na krilo: elevon bi trebao biti cijelom dužinom spojen sa krilom inače dio zraka 'od ispod' prelazi 'gore' gdje je manji tlak i kvari karakteristike letećeg krila: to ima smisla kod flapsa da se smanji uzgon i poveća otpor, ali ovdje imaš diskontinuitet aerodimaničkog profila i mislim da se i zato Zagi ponaša dosta nestabilno na snimkama.

Pogledaj slijedeći jubito, u aerodinamičkom tunelu puštan je dim da se vidi opstrujavanje zraka oko krila:

http://www.youtube.com/watch?v=6UlsArvbTeo

Kod letećeg krila (profil)  postoji tzv. koeficijent refleksije kako bi krilo bilo autostabilno, sa diskontinuitetom to postaje potpuno nejasno, pogledaj ovu sliku:


to je sa ove stranice: http://www.mh-aerotools.de/airfoils/flywing1.htm

Ako ne znaš kako spojiti elevon sa ljepljivim trakama bez procjepa, piši, pa ću napraviti foto-strip izrade, jednostavno je i takav Zagi se stabilno ponaša.

Damir

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #33
Kod mene ne da su razmaknuti nego ima cijeli procijep mozes gledati izmedju krila i elevona, sigurno ima 3-4 mm,
balza je bila 5 mm debljine i nisam ju skosio pa da moze slobodno kao sarke od vrata. :)

Cvrstoca zagija je samo stiropor i traka, nisam ni letvicu stavio unutra, jedan kras je dovoljan da se sve raspadne,
baterija i ESC obavezno odlete, ima i snimak di motor otpadne ( ali taj dio sam kasnije napravio jaci, prvotno je bilo samo zaljepljeno na stiropor i motor samo zaljepljen na balzu).

Nabavio sam one dobre 3M trake bas za spoj elevona.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=25886&aff=448825

No nisam jos isprobao.

Moze video s slikicama kako nalijepiti.
Mislio sam ovakom nekakvom tehnikom
Part 3 EPP Park Jet Scratch Built RC Plane
samo sam bio lijen obrusiti balzu nakoso da moze uz rub.

U prvim postovima sam naveo
Znaci napomena, ovako NE TREBA ucvsriti servace, bateriju, ESC, prijemnik.

Slazem se da ovako ne valja,
no jos gori sam na HEX gdje ima 30 mozda i vise XT60 konektora, zica na sve strane, s LED lampicama je dobio jos jedno 6 x 1m servo zica,
svakako nije za preporuciti.

Moram napomenuti da ja jos nisam napravio niti jednog depronca, tako da pocetnicki zagi je moj max i nije za hvaliti se.

Uglavnom HVALA na dobrim savjetima i slobodno ispravljaj i reci kako treba,
ja sam mozda lijen napraviti kako treba ali drugima mogu samo preporuciti da poslusaju jer sve sto navodis stoji.

Iduci zagi kako krsim ce ici brzo pa bi mogao i napraviti kako treba,
jos ako se natjeram da napravim rupe za servace i ostalo tko zna.

 :D ;D :) ;)

Čestitam na asistentici u svakom pogledu....ali ovo što napravi od Zagija....  :'(

Evo i 'drugarske' krit'ke : zapetljaju li se ove žice koje vire posvuda u elisu, biti će jako zanimljivo....
Tek sada sam shvatio zašto imaš one bijele križeve uz elevone pa na krilo: elevon bi trebao biti cijelom dužinom spojen sa krilom inače dio zraka 'od ispod' prelazi 'gore' gdje je manji tlak i kvari karakteristike letećeg krila: to ima smisla kod flapsa da se smanji uzgon i poveća otpor, ali ovdje imaš diskontinuitet aerodimaničkog profila i mislim da se i zato Zagi ponaša dosta nestabilno na snimkama.

Pogledaj slijedeći jubito, u aerodinamičkom tunelu puštan je dim da se vidi opstrujavanje zraka oko krila:

http://www.youtube.com/watch?v=6UlsArvbTeo

Kod letećeg krila (profil)  postoji tzv. koeficijent refleksije kako bi krilo bilo autostabilno, sa diskontinuitetom to postaje potpuno nejasno, pogledaj ovu sliku:


to je sa ove stranice: http://www.mh-aerotools.de/airfoils/flywing1.htm

Ako ne znaš kako spojiti elevon sa ljepljivim trakama bez procjepa, piši, pa ću napraviti foto-strip izrade, jednostavno je i takav Zagi se stabilno ponaša.

Damir

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #34
Ja ukopam sve osim esc-a i batke .Ta kombinacija mi je najpraktičnija .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #35
jos jedan zagi iz HK

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=34058&aff=448825

The Wicked Wing flies like it’s on rails! Responsive yet controllable and easy to fly. Add some ballast for the heavier (Windier) days at your local slope and enjoy the
carefree high speed fun only a nearly indestructible combat wing can provide!

Yes it’s WICKED - Wicked fun that is!
 
The Wicked Wing is able to be wafted around the slope in as little as 10knots of wind or ballasted up 'lead sled' style for high speed fun in 20 knots plus!
 
Constructed entirely out of virtually unbreakable high density EPP foam, this model will last forever - Literally! The kit includes a carbon wing spar and flat carbon strip that make this wing flex free - also included in the kit is all the hardware, reinforcing tape and colourful covering tape, all you need to add is a bottle of CA adhesive to join the wing halves and retain the carbon spar/strips in their slots.
 
The required radio system needs to have delta mixing to mix the elevon control surfaces.  Add your receiver and a 5 cell receiver pack, along with  your own choice of servos - both standard and mini servos are catered for with pre cut servo wells, we do recommend metal geared servos regardless of the size you choose...this is a combat wing after all!
 
Specs:
Wingspan: 1220mm
Wing Chord: 310mm
Airfoil: RSB11
Flying Weight: 510~650g
 
Includes:
EPP wing cores
Carbon wing spar
Flat carbon strips
Balsa Elevons
Fibreglass reinforcing tape
Coloured finishing tape
Full Hardware kit 
Instruction Manual
 
Requires:
4 channel transmitter and receiver with elevon (Delta) mixing
2 Standard or mini servos (suggest metal geared)
4 or 5 cell nimh receiver battery or UBEC (if using a Lipoly/LiFe receiver pack)

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #36

ovu traku sam uzeo u Zagrebu i koristim ju za ojaćanja ruba krila i doljnjeg sletnog dijela .traka je mrak

istna hk je stavio pogrešnu sliku jer je traka mrežasta (armirana).

za elevone mi je skroz ok medicinska traka .drži ko pas ježa  :D

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''



Odg: RCWings Zagi v3

Reply #39
malo divljanja s Zagijem, vristi motor a zagi se neda.

http://www.youtube.com/watch?v=bj3VW2eqAro

Ne znam kako se zove vertikalno spiralno okretanje ali Zagi to radi kao od sale.

Spojio sam sipkicu blize elevonu da dobijem malo zivahnije pokrete, servo je vec bio na 125% i rate na 100% pa je to ostalo kao jedan od nacina za pojacati.

Vjetar je prilicno pirio.

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #40
Vrhunski to leti prijatelju .Meni je isto taj zagi dao toliko gušta da nemoguće niti opisati.
Uvijek je gepeku od auta pa kad god ulovim vremena letim.

Naravno sve ti to nebi tako ljepo letilo bez pomoći supruge .Lansira ga više nego profesionalno i lijepo je to što sa tobom dijeli te lijepe trenutke.

Lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #41
Vrhunski to leti prijatelju .Meni je isto taj zagi dao toliko gušta da nemoguće niti opisati.
Uvijek je gepeku od auta pa kad god ulovim vremena letim.

Naravno sve ti to nebi tako ljepo letilo bez pomoći supruge .Lansira ga više nego profesionalno i lijepo je to što sa tobom dijeli te lijepe trenutke.

Lp

 :) :)
Bez nje nista od letenja, najvise razbijanja Zagija sam imao od mojih lansiranja iz ruke, jucer ujutro opet krivo bacio i du dolje,
popravio i ponovo s zenom, poletio bez imalo muke.
Vjetar jako lako zezne lansiranje.
Taj zagi sada vec ima stvarno puno leta iza sebe i jos leti a nema ni letvicu unutra za ojacanje, maltretiram ga bez milosti a on leti i leti.
Vidi se da je Plavi izrezao.

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #42
Malo današnjeg opuštanja .Stigao je motor i osd za xl-a tako da je on na redu sutra .

zagi 22032013
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

RCWings Zagi v3

Reply #43
Laser kolko si cekao osd?


Visoko letim, nisko padam!

Odg: RCWings Zagi v3

Reply #44
10 -15 dana.lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''