Skip to main content

Topic: Neodgovorni "modelari" (Read 33837 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #60
lijepo se oni zabavljaju,nema kaj, samo se izgleda nitko od njih
ne brine gdje sve padaju ova zrna koja oni tak lijepo rafalno šibaju
u zrak !!!  :o


Ajd još ovo kaj pukne iz sačmarice, to još kak tak, nejde baš predaleko,
ali ovo iz užljebljenih cijevi ....


Jest da izgleda imaju love, ali nisu baš prebistri !

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #61
ovi su strijelci ko i Mišo Kovač  :D


Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #63
BTW u zadnje vrijeme CCAA često šalje inspekcije na najavljena zrakoplovna događanja.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #64
A svaka se država,na svoj način, ''bori'' s neodgovornim modelarima i onima koji se tako predstavljaju :

http://www.youtube.com/watch?v=A6uU1LTdI8M
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #66
Bilo bi mu bolje da se bavi seksom , pa da eliminira ove ćiriće sa čela... :-[
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #67
E tako je :)
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!


Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #69
Evo postavit ću to tu na temi, ne zamjerite mi, jer mislim da svi normalni modelari imaju najmanje veze sa ovim tekstom.
Najveći problem i jesu ti ''vlasnici bespilotnih letjelica'' kojih u zadnje vrijeme ima sve više i više, a
ti ''vlasnici'' nemaju previše veze sa modelarskim mozgom i načinom razmišljanja. Dronovi se kupuju
šakom i kapom i leti se sve u 16 naokolo, al opet će oni pravi modelari kao što smo i već prije
ustanovili naj...ti !!
Al dobro fala Bogu, nisu u naslovu napisali ''Apel neodgovornim modelarima ''  ???

No da ne duljim, evo linka, pod rubrikom HRZ i PZO:

http://www.osrh.hr/#rubData/HTML/HR/O NAMA/HRZ/20150730_Apel_vlasnicima_bespilotih_letjelica_za_poštivanje_zračnog_prostora/Apel_vlasnicima_bespilotih_letjelica_za_poštivanje_zračnog_prostora_HR.htm

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #70
O da ima ljudi koji ne razmišljaju na taj način (ugrožavanje drugih letjelica) na žalost svih nas, pozitivno je što se sada zakonski regulira takvi ispadi pojedincaca ako se uhvate. Evo jedan primjer ove godine (slike u prilogu), požara nigdje na vidiku, sunčan dan, povrh primoštena na brdu di nema u krugu nigdje nikog samo stup i antene, sa menom se vozi moj x8 i mislim si da ga dignem malo i posnimim panoramu.. na brdu sam ne moram ići previsoko reko taman to u par minuta, kad od jednom u daljini čujem laganu buku iz zraka meni sa sjeverozapadne strane gledam u zrak niš ne vidim kad od jednom unutar 1minute se stvorio on bigbird u niskom preletu ne više od 40m ravno preko moje glave, onak izbezumljen gledam i ne vjerujem koj k... da sam bio u zraku što kako, on je proletio dosta brzo vrlo vjeroatno iznad 130km/h ako ne i brže.. dali bi on mene vidio, dali bi ja pravovremeno znao reagirati što napravit, ideja o panorami je pala u drugi plan i letjelica je ostala u autu. Znači kako sada unatoč zakonu o A i B zoni predviditi ovako nešta? Znači ovo u najgorem slučaju di sam ja mislio letiti je B zona, e sad zakon je kod nas AGL 300m zona G heli je letio u zoni G, znači mora letiti na vizalno jer kontrola leta ne nadzire taj prostor. Vaša mišljenja?
[attach=1]


[attach=2]


Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #72
Do not fly near people, AHA, litlle tomorrow. neki neznaju sta znaci blizu

Odg: Neodgovorni "modelari"

Reply #73

O da ima ljudi koji ne razmišljaju na taj način (ugrožavanje drugih letjelica) na žalost svih nas, pozitivno je što se sada zakonski regulira takvi ispadi pojedincaca ako se uhvate. Evo jedan primjer ove godine (slike u prilogu), požara nigdje na vidiku, sunčan dan, povrh primoštena na brdu di nema u krugu nigdje nikog samo stup i antene, sa menom se vozi moj x8 i mislim si da ga dignem malo i posnimim panoramu.. na brdu sam ne moram ići previsoko reko taman to u par minuta, kad od jednom u daljini čujem laganu buku iz zraka meni sa sjeverozapadne strane gledam u zrak niš ne vidim kad od jednom unutar 1minute se stvorio on bigbird u niskom preletu ne više od 40m ravno preko moje glave, onak izbezumljen gledam i ne vjerujem koj k... da sam bio u zraku što kako, on je proletio dosta brzo vrlo vjeroatno iznad 130km/h ako ne i brže.. dali bi on mene vidio, dali bi ja pravovremeno znao reagirati što napravit, ideja o panorami je pala u drugi plan i letjelica je ostala u autu. Znači kako sada unatoč zakonu o A i B zoni predviditi ovako nešta? Znači ovo u najgorem slučaju di sam ja mislio letiti je B zona, e sad zakon je kod nas AGL 300m zona G heli je letio u zoni G, znači mora letiti na vizalno jer kontrola leta ne nadzire taj prostor. Vaša mišljenja?
[attach=1]


[attach=2]

Dobro si pitanje postavio, ovo i mene zanima. Slična situacija i ja imao na gumenjaku kod Sv.Filip i Jakov kada je bigbird proletio na oko 50m u pravcu Šibenika, djeca su mi skočila od straha u more jer se ovaj opasno spustio u preletu. Ponio sam i ja svoj quad u gepeku, ali nakon ovoga ne mislim vaditi jer vidim da tu nema pravila i necu riskirati za par panorama.


Sent from my iPad Tapatalk