Skip to main content

Topic: Pošta (Read 4125 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pošta

Reply #1
Kolko si platio sve skupa to?Do 22 EUR se ne placa ni carina ni PDV od kud god kupujes,tako kaze zakon.

Odg: Pošta

Reply #2
Samo posaljes izjavu i dokaz o placanju i dobit ces paket...

Odg: Pošta

Reply #3
Tako je,nemaju ti kaj naplacivat na 5 dolara.

Odg: Pošta

Reply #4
Uzet ce posta za slanje pisma i dostavu, znam da na iznos ispod 160 kn nema PDV-a.

Odg: Pošta

Reply #5
Nece uzeti posta za slanje pisma, samo u slucaju da se oporezuje ili naplacuje carina. Dostavu, po novom, na sve small pakete pocinju naplacivati 5 kn dostave, bilo to na carini ili ne.

Odg: Pošta

Reply #6
Nece uzeti posta za slanje pisma, samo u slucaju da se oporezuje ili naplacuje carina. Dostavu, po novom, na sve small pakete pocinju naplacivati 5 kn dostave, bilo to na carini ili ne.
Ovo vrijedi samo ako ti poštar donese na vrata, i košta 4,50 Kn. Možeš mu reći da vrati na poštu, i onda ga sa žutim papirićem podigneš osobno bez naplate.
Provjereno ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Pošta

Reply #7
Ili mu uzmeš paket i ne daš 4,50 jer ti ne može ispostaviti račun. Works every time.

Odg: Pošta

Reply #8
A koja je to sad fora sa naplačivanjem poštarine????
Pa zar nije plaćena poštarina, kad ti je paket poslan??
Njegova poštarina je plačena da ti ga dostave na tvoju adresu, koja je i napisana na paketu ili pismu ...!!
Pa ne šalje ti ga pošiljaoc na poštanski pretinac, u poštu, pa da je poštarina plaćena do tamo,
a ak ti hoćeš da ga dobiješ na kućnu adresu onda moraš doplatiti poštarinu.
Ak ja nekam šaljem paket, šaljem ga na nečiju adresu i za to platim poštarinu!???
Dakle poštar, u Njemačkoj, ili bilo gdje kam sam ga poslao, ima da ti ga donese doma na adresu kamo je poslan!!


Ili ??


Stvarno neznam koja je sad to fora???

Odg: Pošta

Reply #9
nije ni meni to jasno..isto mi 4,5kn uzmu
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Pošta

Reply #10
Zanimljivo i to jako, Poštar ti kući donese paket i moraš platiti 5 kn više a ako nečeš preuzeti on ga vrača nazad u poštu i ti dolaziš i 5 kuna manje. pa ko je tu lud? pa kad je poštar vratio paket u poštu pa trebalo bi da bude i skuplje nego na licu mjesta doma.
Ili je fora u tome kaj ti u pošti izdaju račun pa moraju prijaviti poreznoj a poštar bez računa ti naplati pa je manje!! :D :D :D
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Pošta

Reply #11
Nikad cuo za ovo. :D meni postar ostavi paket bez razgovora. Ako mene nema da susjedi. Nikad problema

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk


Odg: Pošta

Reply #12
Ako si dobio dopis od carine da posaljes racun onda ti ne gine placanje slanja tog dopisa od 9.50 - 10.00 kn bez obzira da li placas ili ne placas carinu/PDV.

Odg: Pošta

Reply #13
Tomoo, ne slazem se. Osobno sam dobio par komada bez icega, pusteno na carini nakon sto sam poslao racun na par dolara kolko je roba placena.
Mozda ovisi i to o necem :)

Odg: Pošta

Reply #14
Evo mene vec dva puta ogulili, teta na salteru kaze molim potpis i 10 kn.... izvolite paket.
Kod mene ne naplacuju ovih 4.5 - 5 kn, ali se zato tu i tamo pocaste na dopisima od carine :)