Skip to main content

Topic: ECOMRC EDGE 540 78'' (Read 42270 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #135
Phantom,kad si već u ''motu'' ,iskombiniraj da možeš postavljati modelu CG poziciju...Veliki Pozdrav  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #136
  CG ću riješiti utezima. Mislio sam napraviti mehanizam za podešavanje, ali onda bi mi jedan krak stola bio duži od drugoga pa to povlači duže noge, više materijala, poskupljuje sve... Ovako dodam koju pločicu gdje bude trebalo i izbalansiram na taj način.

Pozdrav!  :) 
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #137
Phantom ovo je odlicna ideja!
Bilo bi brutala da stanu i krila i sve, mozes 3D vjezbat bez razbijanja modela :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #138
  Dobra ideja!  :) Za vježbati koordinacije prstiju. Malo ću ja to preurediti da stanu i krila.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #139
E pa tocno to...brze bi "pokupio" sto treba za razlicite pozicije modela, recimo kako letiti na noz (elevator postaje kormilo a kormilo elevator itd.)
Naravno ovo sve se moze i na simu ali kad vec radis cijeli rig :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #140
  Pronašao sam jedan zanimljiv video na netu.. Naime, zanimalo me kako se ponaša gorivo u spremniku tijekom leta.

http://www.youtube.com/watch?v=WtbSqEtLQX4#t=92

Izgleda prilično zastrašujuće koliko puta je uteg ostao bez goriva. To me je potaknulo da počnem raditi na nekoj sigurnijoj verziji spremnika. Ideja je ubaciti u spremnik pregrade s rupicama koje bi usporavale ovakvo prelijevanje goriva i omogućilo donekle stalnu opskrbu gorivom u bilo kojem položaju.

Zanima me koristite li svi princip spremnika kao na slici ispod ili imate neke bolje metode za kako biti što sigurniji da se motor neće ugasiti npr. ako je nosom prema dolje.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #141
Filmic je super, ali ako si primjetio boca ako je od pol litre a unuttra nema više od dva deci goriva,
Vise od pola je prazno, ja sve ljude koje voze avijone benzince nisam vidio da tako malo goriva imaju u tanku i da lete, tank se puni do vrha  i dopunjava iza svakog leta, ne trebaš experimente radit nego samo napunit tank i držat ga punog.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #142
na par nitrača i evo na trećem benzincu na sreću nisam imao problema s gašenjem kako se smanjuje razina goriva, (koristim one utege s filcom, koji spriječavaju prodor mjehurića u karb)
 

tako da mislim da nemaš brige oko toga ako je sve ok složeno. na osjetljivijim modelima(jet) postoji hopper tank koji lovi zrak ako proleti(u biti isti kao veliki tank, ali smanjen, i sleti se dok je on još pun do vrha, a glavni blizu kraja)



ali ako mi prilike dozvole, probat ću i ovakvo rješenje s linka dole,
nabavio sam si već dvije vreće, samo trebam riješiti spoj s crijevom i montažu u model, pa se može iskoristiti do zadnje kapi, bez ijednog mjehurića zraka :)
a nema crijeva za odušak ni preljevanja na isti kod tankanja, pa se model ne može zaliti ni smrditi poslije u radioni ;)
http://www.flyfreak.net/motorni-modeli/hk-extra-330l-2235mm/msg144648/#msg144648


 

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #143
  Ja se držim Murphy-jevog zakona, ako postoji i malo šanse da nešto krene krivo sigurno će krenuti. Ispitat ću više načina spremnika pa koji se pokaže najpouzdaniji taj ću koristiti.

Ovo s vrećama mi se sviđa.. Pratio sam objave na extri pa mi se to na prvu svidjelo. Pokušat ću nabaviti infuzijske vrećice, ako ne uspijem, vidim da je ovaj koristio vrećicu od sapuna. Kod mene je trenutno u spremniku običan uteg  :o, ali ne zadugo.

[attachimg=1]

Zamjenit ću ga sa stihlovim filterom. Vidim da se takvi tipovi filtera nalaze u Fortitude spremnicima a njih svi hvale.

[attachimg=2]


Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35


Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #145
mene isto cekaju ti problemi, rezervoar je na putu iz kine. ovo zadnje rjesenje sa njemackog foruma mi se cini odlicno, a i sama vrecica je isto super. trebao bih mozda naruciti ovaj klank sa filcem u slucaju da se odlucim na obican setup rezervoara, ali tko ce to docekati... cekao sam mjesec dana samo da posalju sitnice sa HK-a.

svi nitraci mi inace zakasljucaju kad su u obrusavanju na gasu pod vecim kutem prema zemlji, a jedino os max bas nikad nije krepao, svi ostali jesu.

naviknut sam na probleme sa gasenjem i na padove, ali se grozim da mi benzinac padne radi gluposti.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #146
  Danas sam testirao novi spremnik goriva.. Riječ je o vrećici od tekućeg sapuna i moram priznati da sam jako zadovoljan rezultatima.
Vrećica ima kapacitet 0,5 l i košta 7,90 kn  :D. Za razliku od nekih razvikanih imena original spremnika koji koštaju i do 150- 200 kn a ne rade niti upola dobro kao ovaj..

Za izradu sam koristio:
 vrećicu, 2 mesingane cjevčice i.d. 2 mm (80 i 100 mm duljine), stihlovo crijevo za gorivo i.d. 3,1 mm, uteg, filc, vezice, epoxi i malo lema.

 Napravio sam sustav sa dvije cjevčice - punjenje i karburator. Njih sam progurao kroz čep i sve zalio epoxijem. Nakon nekoliko sati sušenja uslijedilo je testiranje. Prilikom punjenja goriva ostalo je malo zraka u rezervoaru ali to sam uz pomoć pumpe izvukao. Imam i jedno jednostavno rješenje za ispuštanje toga zraka koji uđe u spremnik ali otom, potom..

 Ujedno sam sada testirao i modifikaciju na poklopcu membrane. Jedino što sam morao napraviti nakon zagrijavanja je malo preštelovati igle (razlika u radu motora se vidi u videu nakon 2:16).

 Nakon što sam potrošio otprilike pola rezervoara na ravnom, odvezao sam avion i vrtio ga po zraku. Motor niti jednom nije promjenio ton. Snimio sam video i od ovoga testa ali on će biti naknadno.

 Zaključak testa, rezultat je neprekidan rad motora u svim položajima bez obzira koliko se goriva nalazi u spremniku.  ;D
www.youtube.com/watch?v=VRrq279hD2U&feature=youtu.be
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #147
Svaka cast ;)

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #148
Mogao si bar onaj s prozirnom vrecicom kupit :P

Odlicno obavljeno...provjeri samo da benzin ne nagriza vrecicu ili neki od njenih dijelova. Za svaki slucaj :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: ECOMRC EDGE 540 78''

Reply #149
@Phantome , jednim udarcem dvije muhe....sada imaš i sponzora AVEO.... :D ;D...LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes