Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 168108 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team samogradnja

Reply #255
Nista posebno samo t aluminijski profil ulijepljen PU ljepilom u tijelo s pripremljenim rupama za motor i malo izvana izbrušen višak materijala da se smanji drag.
slika kasnije...

Odg: SD team samogradnja

Reply #256

Motor ravno ili pod kutem kao na bix i ostalim modelima, bolje ili lošije.....?Danas probano s čagljom kada je motor (pusher) ravno i kada je pod kutem tako da mu os osovine ide u cg.
Motor ntm 28261200kv, prop 8x6, blue series 20A, frsky, 4s 3000mah, slijetanje na prvi znak jedne čelije na 3.5V. Vrijeme leta (50% throtle) s ravnim motorom oko 30min, s ukošenim 31min....(ništa značajno)
Nakon ukošenja vrijeme se praktično ništa nije povečalo nego su se  dodatno narušile karakteristike leta, malo smo se poigrali s cg i opet smo ga dobili da stabilno leti.
Jedina razlika da s istim throtlom čagalj ide 10% sporije kod ukošenoga motora.
Promijenio sam motor pa je sada gore hp2217 800kv.....
Test je rađen po vjetru slijedi usporedba u Slavonskoj bonaci na obali Dunava u četvrtak....


Odg: SD team samogradnja

Reply #258
Nakon uspjesno odradjenog posla vrijeme je za osvjezenje..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: SD team samogradnja

Reply #259
Po prvi put sam peglao foliju direktno na stiropor...zadovoljni smo rezultatom...:)


Odg: SD team samogradnja

Reply #261
Nemam pojma Maki mi dao, mislim da je s HK


 

Odg: SD team samogradnja

Reply #263
Novi projekt u zacecu.
Kodno ime: Heavy Lifter FPV
Raspon 1800 mm
Planirana tezina AUW oko 1300 g
Motor 600 W
Trup od ostakljene balze, krila stiropor presvucen folijom.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: SD team samogradnja

Reply #264
Imas neke okvirne mjere  trupa.....predlažem širinu oko 50mm, ajmo društvo dajte par prijedloga dok je projekt još u fazi razvijanja....


Koliko je planiran prop....


Od mene +5 za start.....idemo u akciju....

Odg: SD team samogradnja

Reply #265
Prop ce biti 14/8. Mjesta u trupu ima dosta. Unutarnje dimenzije trupa su cca 500x60x90 (dxsxv). Tako da stane sva moguca elektronika. Od batki ce ici 2x3s 4000. Trup sam stavio malo duzi tako da mogu baterijama dobiti c.g.
Krilo ce se moci skidati radi lakseg transporta. Ideje su tu samo ih treba realizirati.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: SD team samogradnja

Reply #266
Sve za Pet,a ja bi samo još konstruirao montažni stajni trap (Tricikl...ako moguće). Živio  8) i pozdrav Vinkovcima  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SD team samogradnja

Reply #267

Pozdrav na more iz oblačne Slavonije....Trap kao jedna od mogučnosti je sigurno ok....ako uhvatiš vremena nacrtaj.....to če krila koja smo narezali nočas nositi bez frke... :)
Ako se još netko želi uključiti u gradnju, krila su profil s7075 dubine 240mm (srepflerov izbor profila)dxf je u prilogu.

Zlatko šalji dxf da mi cnc ne stoji brezveze.... :)


Koja balza trup? 3mm.....


Odg: SD team samogradnja

Reply #269
Ovo je odlicno. Kada budem pravio sebi kopiram nacrt moze?

Nema problema..

Trup sam mislio od 5ice raditi. Jel previse?
Masa trupa i repa izvagano u 3d - 300 grama. Znaci bez krila.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35