Skip to main content

Topic: GAUI 330X / 500X (Read 21802 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GAUI 330X / 500X

Lijep pozdrav svima!  :)
(moj prvi post)

Od nedugo letim GAUI 330X-S sa 3S/5000mAh i AURORA 9 stanicom
Puno mi je pomogao Toni sa ovog foruma, hvala još jednom!

Meni je ovo prva letjelica i oduševljen sam, svaki dan moram biti barem jednom u zraku  :D
Stabilnost, brzina, odziv...su nevjerojatni

Osim čiste zabave slobodnim letom, želja mi je snimanje prirode i FPV
Sada još moram odabrati video odašiljač/prijemnik, OSD, kameru i naočale
Razmišljam o 3D FPV, nisam siguran koliko je to pametna ideja s obzirom na raspoložive dijelove i uloženo/dobiveno
Upomoć! :)

Krajem godine se očekuje 500X model
330X prema tvornici ima ukupnu nosivost 1100g, ja sam sa 3S dignuo bez problema svoju kameru (1300g total) ali ipak za tu masu treba malo više snage
Mislim da bi sa 4S letio sa 1300g kao od šale

500X prema tvornici ima nosivost 2200g, u stvarnosti diže preko 3kg a sa 4S tko zna koliko  :D
Tako da bi tu skupu kameru ipak povjerio njemu
Imam i frenda fotografa koji bi sa njime probao dizati svoj skupi i teški Nikon DSLR

Kolege na poslu su bili toliko oduševljeni ovom tehnologijom da smo odlučili proširiti ponudu sa GAUI quadovima
Dobili smo zastupništvo i prva pošiljka je već stigla na skladište u rekordnom roku  :)





Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #1

Jedan od prvih letova


Sa 3S/5000mAh baterijom ima 820g i može letjeti do 30min
Sa ovom kamerom ima 1300g, malo previše, 4S baterija bi za tu masu bila bolja


Jedan frame prvog videa, bio je tmuran dan pa nisu neke boje




Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #5
Dobrodošao imenjače!

daj, pa nisi napisao najgenijalniju stvar, ti jedini u HR puniš multirotor na BICIKLU!
pohvali se malo kojom fotkom, sve na što se spajaš s modelarskom opremom spada u RC  ;D

mislim da ti je Toni podesio auroru na pitomo letenje, (dual rate i EPA) jer prije nisi letio,
a puno si napredovao od onda.  :)  zato vjerojatno ne možeš napraviti loop.

ako se to dvoje pojača do kraja, trebao bi moći.
a pitaj i lika tamo na youtubeu jel prčkao što po gauiu, pošto se i u kodu može pojačati odziv na komande(KK, multiwii, MK, pa ne vidim zašto ne i na Gauiu).
smrdi mi malo i na to pošto gaui ima hover i acro prekidač, a onaj gore talijan piše superacro ispod filmića.... ne acro.  :-\ pitaj ga velim.

kk quadrocopter - aggressive flying onboard


kolega Dex  :)

DeX Quad fast, low and crash


Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #6
Dobrodošao imenjače!

daj, pa nisi napisao najgenijalniju stvar, ti jedini u HR puniš multirotor na BICIKLU!
pohvali se malo kojom fotkom, sve na što se spajaš s modelarskom opremom spada u RC  ;D

Hvala! Kak se mi znamo?!  :D

Na biciklu imam LiFePO4 batku od 48V/15Ah/750Wh i motor trenutno ograničen na 1.7kW
Još uvijek ne punim heli na biciklu jer mi je pola sata leta dovoljno s obzirom na slobodno vrijeme

Stanicu stavim u ruksak a heli zavežem izvana na njega
I sad zamislite čovjeka koji ide 50km/h na biciklu bez pedala sa propelerima koji se vrte na leđima  :D
Jučer je na semaforu kraj mene stao jedan bajker i pitao me kaj je to na leđima
Možda je mislio da zbog propelera ne vrtim pedalama  :D







Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #7
Jutros mi je pala jedna ideja na pamet
Da li bi se moglo napraviti da gas ne ide od total dolje kao nule nego da je nula gasa u sredini i da se motori vrte u jednu stranu kada idem prema gore a u drugu kad idem prema dolje?
To bi možda moglo omogućiti brzo poniranje i let naopačke??

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #8
Kao što rekoh, pređi na helić, on to može :)

Na ovom quadu to nećeš moći zbog pitcha elisa koji je fiksan, dok je na helićima promjenjiv (ide u negativ) pa možeš letjeti inverted  :)
MAK Zapad

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #9
Dobrodošao imenjače!

daj, pa nisi napisao najgenijalniju stvar, ti jedini u HR puniš multirotor na BICIKLU!
pohvali se malo kojom fotkom, sve na što se spajaš s modelarskom opremom spada u RC  ;D

Hvala! Kak se mi znamo?!  :D

Na biciklu imam LiFePO4 batku od 48V/15Ah/750Wh i motor trenutno ograničen na 1.7kW
Još uvijek ne punim heli na biciklu jer mi je pola sata leta dovoljno s obzirom na slobodno vrijeme

Stanicu stavim u ruksak a heli zavežem izvana na njega
I sad zamislite čovjeka koji ide 50km/h na biciklu bez pedala sa propelerima koji se vrte na leđima  :D
Jučer je na semaforu kraj mene stao jedan bajker i pitao me kaj je to na leđima
Možda je mislio da zbog propelera ne vrtim pedalama  :D

Jesi ti možda isto u Vrapču negdje(ne u ludari:) naime vidio sam lika kak je protutnjao pored mene na biciklu s nula okretanja pedala, izgledalo je presmiješno i predobro.

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #10
Jesi ti možda isto u Vrapču negdje(ne u ludari:) naime vidio sam lika kak je protutnjao pored mene na biciklu s nula okretanja pedala, izgledalo je presmiješno i predobro.

Ne, u Dubravi, ima nas već puno po Hrvatskoj  :D
Ali možda si vidio i mene jer često idem na viksu s njime, Tuheljske Toplice, 60km, za 2h sam tamo bez kapi znoja  :D

Za nekoliko dana idem na more s njime, prvo do Pule i onda po cijeloj Istri

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #11
Sorry a jel može koja slika tog čuda, ili link nisam baš upoznat s time.


Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #13
Da li se može nabaviti ove quadove kod nas i kolika bi bila cijena ?

Odg: GAUI 330X / 500X

Reply #14
Da li se može nabaviti ove quadove kod nas i kolika bi bila cijena ?

Quadovi su stigli na skladište Artasa, cijenu još ne znam, javim
Prodaja kreće od 05.09. jer je do tada kolektivni godišnji