Skip to main content

Topic: Carina-2015 (Read 11979 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Carina-2015

Jel netko zna što ej sa carinom ove godine?
Nešto sam cuja da ce "poskupiti" tj da ce cariniti ? Jel itko zna sto o tome detaljnije?

Odg: Carina-2015

Reply #1
Koliko sam naćuo, stvar je slijedeća:
Vezano samo za online kupovinu
-ako kupuješ u EU u državi u kojoj kupuješ ćeš plaćati porez od svoje države tj. mi u HR 25% bez ozira da li je u pitanju A ili D ili UK
- na sve pošiljke iz trećih zemalja će se plaćati i carina i porez bez obzira na iznos,
Treće zemlje su sve zemlje koje nisu u EU.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Carina-2015

Reply #2
U EU je nemoguce donjeti zakon da bi 2 puta placali porez!

To jest, ako kupis nesto u austriji, ne mozes opet na to platit porez kod nas!

Odg: Carina-2015

Reply #3
Istek nakon neke cifre(koja je prilično velika, neda mi se tražit točan iznos) se plaća porez u domicilnoj zemlji, inače ne. Tako da nema straha, bar za EU pošiljke.

Eventualno ako povećaju nadzor nad pošiljkama, al opet izvana, može biti problema samo sa uređajima koji imaju antenu(znači skoro sve :D ) moraju imat nekakav certifikat od hakom-a.

Odg: Carina-2015

Reply #4
Uh, 250kn 4 motora iz kine i sad najamnje 25% na to (65.5kn) pa tko ce to platiti haha

Odg: Carina-2015

Reply #5
Ovako su nam posiljke kasnile, na ovaj nacin ce kasniti preko mjesec i pol dana

Odg: Carina-2015

Reply #6
U EU je nemoguce donjeti zakon da bi 2 puta placali porez!

To jest, ako kupis nesto u austriji, ne mozes opet na to platit porez kod nas!


Tako je...kad kupujemo u Austriji i Njemačkoj plaćamo porez...nema šanse da ga plaćamo dvaput. Eventualno da tamo skinu porez pa da platimo u svojoj zemlji (što ima smisla), jedino je onda porez malo veći :)

Odg: Carina-2015

Reply #7
Nadam se da moja pošilja iz kine sa banggod-a ce proci "lišo"  :-X


Odg: Carina-2015

Reply #9
A daj ma ne virujem ja u to, valjda bi bila neka "jaca" obavijest :(

Odg: Carina-2015

Reply #10
Možda ne završi na carini! Takvi paketi znaju proc bez greške, ali ako ide preko dhla ili takvih kurira, onda oni direktno to puknu na carinu!

Odg: Carina-2015

Reply #11
Otkud sad narucivati :(
Nista od mog mobiusa :P

Odg: Carina-2015

Reply #12
Pa naruči se ebaya kao i do sada. Za 99% nas koji smo naručivali povremeno neće se ništa promjeniti jer većina tih pravila je vrijedila i do sada. Ako se baš desi nekad da platiš carinu, i to ide u rok službe.  Mobius ima i na EU HK ak se nevaram?




Odg: Carina-2015

Reply #13
Eto, sve isto ostaje. Uh  ;D

Odg: Carina-2015

Reply #14
Zasada  ;)