Skip to main content

Poll

STVARANJE VELIKOG MITINGA U ZG

  • dobra ideja i volili bi sudjelovati na događaju, a po potrebi i organizaciju u nekom djelu
    15 (40.5%)
  • dobra ideja i volili bi sudjelovati na događaju
    20 (54.1%)
  • dobra ideja ali neizvediva
    2 (5.4%)
  • loša ideja
    0 (0%)

Total Members Voted: 34

Topic: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI? (Read 12013 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #30
kobac dobro kaže da ne treba sada još nekih stranica i foruma, ovo je dobar forum i ima nas dovoljno, stranica po meni ide samo ako ide neki kup ili liga,prvenstvo, međunarodni miting itd, evo kolega je postavio neke vrlo zanimljive točke pa bi o njima trebalo malo diskutirati i uskladiti ako ništa neka naša interna pravila organizacije i svega ostalog
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #31
pa nismo teroristi da nam ne bi dopustili neki masovniji susret
pricao mi je kolega Zoran(ZZZ3D) da su oni bili organizirali neki heli miting u Puli cini mi se bilo je valjda i slovenaca i da je sve proslo super..stavili su datum kad ce se odrzat i kad su se bili svi skupili doslo je par policijskih sluzbenika,pogledali su malo modele i naravno da nisu nista prigovorili i njima se to svida  :)
Treba naravno naci teren di nece biti problema i cut se sa nekim tko vodi kontrolu leta..ja sam bio zvao na Grobniku odgovornu osobu i pitao mozemo li se mi malo skupit i igrat sa nasim igrackama i nije bilo uopce problema,rekao je da ce obavijestit ako sta iskrsne
sad neznam kako je u Zagrebu,vjerovatno je sve strozije ali ne razumijem zasto bi nam bio zabranjen nekakav takav susret ako se sve pripremi kako treba,mislim na neke ograde i slicne stvari da se gledaoci zastite
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #32
Molim sve one koji namjeravaju organizirati neko veće okupljanje da prouče .xls u privitku:
 to je popis termina natjecateljskog modelarstva , dakle termini u kojima naši natjecatelji namjeravaju nastupati.
 
 Termin koji bi zakazali za masovno okupljanje bilo koje vrste trebao bi biti izvan ovdje usvojenih termina (pogotovo za Kup ili Dp HR) jer to omogućava i natjecateljima da se pridruže okupljanju!
 
 Damir
 
 

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #33
OK vidim da ovo vodi nekuda, i ćim steknem vremena malo, zjedan dva, ulažem stranicu.

Mislim da je neozbiljno raditi još jednu WEB stranicu, ima dovoljno prostora za razmjenu podataka u pripremnoj fazi organizacije mitinga.
Treba raditi na organizaciji mitinga.
 
Pitanja koja nisu dotaknuta su:
 
  • Definirati mjesto održavanja i datum mitinga.
  • Osiguranje od nesretnog slučaja.
  • Imamo li kontrolore leta.
  • Koliko pilota zna surađivati s kontrolorom leta.
  • Tko osigurava redarsku službu
  • Kako je organiziran WC
  • Za takav skup treba organizirati razglas u koliko se pozivaju gledaoci, što je cilj mitinga.
  • Organizacija letjelišta barijere između sigurnosne zone, modelarske zone, i zone gledaoca

Ukoliko netko može ishodovati dozvolu (MUPa) da se to održi u gradu, da pri tom osiguranje bude financijski podnošljivo bio bi jako zahvalan.
 
Naravno da teren mora biti prihvatljiv i za modele na kotačima.
 
Znači ima posla
 
Tko god ima želju odraditi bilo koji dio dobro je došao, odmah, ovdje.

Ma Kobac sve je to ok što pišeš , to su stvari i detalji o kojima naravno treba voditi brigu..
Mislim da se prvo treba pokrenuti i vidjeti koliki je interes članstva za učestvovanjem u nečem takvom..
A kasnije kad se definira vrijeme i lokacija ovi svi detalji i nisu problematični ako ima zainteresiranih..

Kako ? Vrlo jednostavno... Skup ili okupljanje sigurno ne bude premasovno pa prema tome i nije skup visokog rizika te redarska služba može biti organizirana od članova..

U ovisnosti od lokacije za poljske WC-e ima Toi-Toi i to se da riješiti..
Razglas nije problem a opet ovisi o lokaciji gdje se bude to eventualno održavalo..(izvor napajanja-mreža ili agregat) vrlo lako rješivo..
Razdvajanje letjelišta od publike isto tako nije problematično ( trake za označavanje i postavljanje )

Osnovna je stvar ima li interesa i žele li se ljudi uključiti.


lp...

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #34
To je to Pongra, razglas, trake i security su najmanji problemi.

Treba vidjeti koliko ljudi je zaista spremno ne sudjelovati u organizaciji nego koliko ljudi bi došlo, a opet to je nemoguće predvidjeti.

OK cilj je skupiti što više modelara, ali po meni važnij:
- skupiti sve one klince s obitelji koji nemaju pametnijeg posla tu nedjelju da dođu i pogledaju
- da slučajni prolaznici skuže da nešto bruji  po zraku i dođu iz istog razloga
- da sva ekipa s danas već uobičajenim profi fotićima poslika i podjeli taj dan preko neta
- da se pojavi koji novinar i zabilježi događanje

Tako nešto zahtjeva dosta modelara i dobar program. No važnije od ne znam 100 modelara da se pojave, je da se napravi dobar program i sadržaj. Naravno što više modelara i to više sadržaja.
Program nije teško složiti svi smo mi velika djeca i imamo brdo mašte. S nekime tko najavljuje događaje opet nije teško organizirati ekipu da bude na pravom mjestu u pravo vrijeme.

Mislim da ovako nešto zahtjeva baš već spomenuto:
- realni datum i mjesto
- grubu ideju izvedbe, programa (think big)
- i potvrdu od ljud koje smo pitali da je ok da to napravimo tada i tada.

Ostale sve stvari oko toga biti će dosta vremena da se sredi organizira.

Sponzori su bitni. A imamo jedan dućan.  :D :D

Ako kažu ne, onda nemaju pojma o marketingu, i drugo ja tam ne kupujem više ni maticu (kao da uostalom ikad i jesam). AKo se pridruže neka nagradica, neki emo model, svoj štand što god, super.
Depron, pa nađe se firma koja ga dila, kažemo za što nama služi, i neka doniraju nešto, jer svi koji će htjeti napraviti nešto jeftino uputiti ćemo ih na njih.

Balsa "same shit"!

To nisu problemi, ako hoće hoće, ako ne ne, ima drugih vrata za pokucati.


STRANICA!!  Za takav događaj kada se bude znalo da je odobreno je NEOPHODNA!

Ljudi moraju znati što se sprema i kada i gdje. A nakon toga neka ostane stranica takva kakva je s informacijama svih klubova i aktivnih događaja u HR. Nikakav forum, samo popis klubova na jednom  mjestu, popis foruma, linkovi na forume, i kalendar susreta. I najvažnije sa svim zadržajem multimedije o samom susretu. To bi bilo profesionalno.
Recimo kao neka nezavisna stranica od ikojeg foruma, kluba ili što god, znači stranica samog susreta.

Ajmo ljudi pa idealno je vrijeme za planirati događaj , imamo super vremena. A Maje kažu da tako i tako druge šanse neće biti, tipa na godinu! :D :D

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #35
@Vedran-Ri

Po zakonu skup se mora prijavit.
Kako očekivati od učesnika skupa i posjetioca da se drže zakona i predviđenih pravila ponašanja ako se toga ne drže organizatori?
Na kontrolora leta sam mislio na operativnu osobu na letjelištu mitinga. Ta osoba mora znati koliko je modela u zraku, tko se priprema za polijetanje tko je na slijetanju, dali je pista slobodna a ne da je pet ili više modelara na pisti i nitko nema mjesta za sletanje

@Diogen

Dobro je pogledati rasporede takmičenja možda se netko uključi i u tu aktivnost.
Organizacija ovakvog mitinga nema nikakve veze i takmičenjem a velika većina takmičara se nikad ne pojavi na susretima ovakvog tipa.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #36
Ok. Ajde da sada vidimo koliko je to sve iskreno i bezosobnih interesa pojedinaca.

O svemu tome sto Morty govoris vec preko 70% postoji na rcflybooku. Klubovi su u zavrsnoj fazi i sve ostalo
posjecenost je vise nego dobra. A eto rcfb. Moze sponzorirati dio vezan za to okupljanje..

Pa da sad vidimo... Rc fly book je knjiga koja odavno promice to sve o cemu govoris neovisno o
strujama i forumima.

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #37
Ok. Ajde da sada vidimo koliko je to sve iskreno i bezosobnih interesa pojedinaca.

O svemu tome sto Morty govoris vec preko 70% postoji na rcflybooku. Klubovi su u zavrsnoj fazi i sve ostalo
posjecenost je vise nego dobra. A eto rcfb. Moze sponzorirati dio vezan za to okupljanje..

Pa da sad vidimo... Rc fly book je knjiga koja odavno promice to sve o cemu govoris neovisno o
strujama i forumima.


Molim Vas da ne uništavate temu.
Ako to sve imate na rcfb, organizirajte tamo.
Pustite konstruktivne ljude da čine što ih veseli i to gdje ih veseli.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #38
evo isprike ako je to bilo uništavanje teme..    ??? ??? očito da ipak postoje neki sitni interesi kao i razne struje.

Good luck & have fun.

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #39
ma wora nemas se sta ispricavat imas svoje misljenje i to je to..nek svatko iznese svoje stavove i misljenja
za pocetak kazem najbolje ajmo dogovorit datum i gdje pa cemo sve ostalo..ako slucajno sta iskrsne tipa nemogucnost dobijanja dozvole za susret tu ce se pisat tako da nema brige
ljudi su zainteresirani barem po sebi gledam i nema sumnje da to nece uspjet
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #40
evo isprike ako je to bilo uništavanje teme..    ??? ??? očito da ipak postoje neki sitni interesi kao i razne struje.

Good luck & have fun.

wora ispričavam se na mom neznanju, naime nisam pokupio sve stranice i ostalo, možda zato što nemaju dobru reklamu ili jednostavno nisam naletio na njih iz nekog razloga a tu sam 2 godine recimo na flyfreaku.

Rekao sam da se smatram početnikom jer tu ima ljudi koji se bave ovime cijeli život.

Moja ideja je samo da se nabacaju ideje da se složi jedan veliki susret. E sad zašto su oni propadali, ili zašto je stalo na 70% treba vidjeti.

Može biti predobar portal i stranica ali što će kad ljudi koji su odrđeno vrijeme u tome ne znaju za nju, a kamoli ljudi izvan hobija a koji da ga skuže znali bi doći gdje kada i što (ciljana skupina).

Meni je tako svejedno čija ideja, tko izvodi, samo znam da bi to volio vidjeti čak i da nisam u ovom hobiju.

Ja nemam nikakvih "struja" i ostalo.  Imam nešto vremena i mogao bi s nekim tko ima puno više znanja u tome pomoći, kao i mnogi s voljom, a da ne uzme puno vremena.

Ako je bed što netko "neiskusan" u ovom hobiju predlaže takve ideje, onda mi nije jasno gdje su tu starosjedioci koji mogu ovo
ili podržati/voditi svojim znanjem (neki su se javili i drago mi je da se možda pokrene)
ili srezati u početku svojim saznanjem o stvarima tog tipa iz prošlosti ako takve stvari su propadale.

No vidim da ima interesa za ovo , ima i par koji smatraju da je neizvedivo.
E pa molim neka se objasni zašto ne , zašto da?
A ne tko što ima dobiti u tome.

Pa zar nije za zaključiti da svi će imati korisit od toga. Ako ništa odličan veliki susret s gledateljima i puno ljudi koji će se možda priključiti klubovima, forumima, nevezano gdje su.


Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #42
pošto sam relavno početnik u ovom hobiju ali mišljenja sam sljedećih:

- za početak treba vidjeti koliko se uopće nas može sastati na jednom mjestu (ali ne na forumu ) nego na nekoj livadi kada se  dogovorimo evo na primjer u subotu kod King krossa
- mjesto okupljanja će trebati biti svakako u nekoj okolici Zagreba (ako će Zagreb biti domaćin) a ne mjesta tipa Jarun, Bundek ili nešto treće zbog samih dozvola jer će ih biti lakše ishoditi nego u gradu
-što se same organizacije tiće najmanji problemi su WC, struja razglas jer se sve to može pokriti iz nekog fonda koji mi kao modelari možemo skupiti (simbolična ulaznica za sudjelovanje) primjera radi ulaznica 25 kn a uz ulaznicu imate pravo jedan sok ili pivu sve zavisi što volite ( i ostaje cca čistih 15-20 kn po osobi ) a opet lijepo se vidi.
-pozovati novinare isto nije veliki problem samo im kažeš da imaju besplatno piće i iće i da vidite kako budu došli i raspisali se o tome (primjer snježne kraljice ko bi od skijaša došao a da nisu nagrade takve?)

Uvijek su razne opcije otvorene
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #43
Moriaty svaka čast na inicijativi i sa svime što si napisao se slažem isto kao i sa svim komentarima ostalih članova..

Nije da se ne može organizirati i da mora propasti uz ogradu jer uvijek ima onaj aliiiii

U ovom slučaju to je ono što sam ti napisao u početku tj.  da bi se trebala okupiti neka kritična masa koja bi to iznijela na leđima...
Jer uz sve ono što treba papirnato odraditi oko organizacije i promidžbe treba i ekipa koja je spremna dati nešto svojeg vremena i rada da se to sve skupa i odradi na opće zadovoljstvo...
Na žalost koliko ja vidim do sada je vrlo malo ljudi pokazalo ikakav interes za postom a kamoli za kakvom akcijom.

Ono o čemu sam prije pisao ( ograde , šatori, klupe, razglas, agregat, kablaža i sve ostalo ) netko treba postaviti i nakon svega rastaviti i maknuti ..

Zato ljudi ajde svi koji su zainteresirani javite  se svako sa bilo kojom idejom ili dajte se oglasite ima li spremnih malo se oznojiti za izvršiti pripremne radnje i isto tako ima li onih koji bi odradili dio redarske službe...

Ako ima  interesa ja se prikljućujem sa nešto znanja i mogućnosti u samom tehničkom dijelu odrađivanja vezanih za okupljanje..

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #44
Mi u klubu organiziramo natjecanja u rak. modelarstvu. Dakle, poligon, razglas, agregat, kablovinje, malu tendu, par stolica, stol, i par sitnica imamo za ovu našu akciju. Ajmo dalje.....