Skip to main content

Topic: Nik i RC  (Read 23536 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nik i RC

Reply #60
Hm, u neku ruku, iz iskustva, da potkrijepim Ivanovu tvrdnju.
Radili smo mjerenja i dijagnostiku AV linka lokalne televizije, koji je povremeno "prstao" odnosno dolazilo je do strahovitog izoblicenja prenesenog signala. Sve se desavalo sporadicno i nikako nismo mogli da otkrijemo uzrok.
Sve do pauze u kasnim vecernjim satima, kada smo sjeli u njihovu kafeteriju i kada je decko koji tu radi ukljucio mikrovlanu da ugrije sendvic.
Elem, ono sto je ta mikrovalna izbacila iz sebe za tih 10-15 sekundi bilo je dovoljno da prouzrokuje navedenu smetnju.
Nakon toga smo poslali dopis komunalnoj policiji koja je uklonila te pecnice iz prodaje (prodavane su na buvljaku za oko 50evra).
Mozda one "firmirane" imaju bolju zastitu, ali sumnjam.
U svakom slucaju, ne koristim tu vrstu pecnice, preferiram prirodnu vatru i razanj, rostilj, peku, ....
I od toga se goji :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Nik i RC

Reply #61
Siniša, u pravu si moram biti precizniji kada nešto napišem tako da otklonim svako moguće krivo tumačenje. „Zemlja znanja“ je vrlo poželjan cilj, tj. nema mu alternative. Znam zašto na tome ovih dana na forumu inzistiraš. No, tu isto tako treba biti oprezan jer ni ono nije apsolutno niti si pojedinačno možemo to davati za pravo.  Nažalost, pravila ponašanja se ne poštuju uvijek kao što sugerira Ivek jer profit je, svakodnevno se u to uvjeravamo i kod nas, ispred čovjeka i dobro zna kako će se zaštiti.Što se tiče mobitela tu su znanstvena istraživanja i studije oprečne. Tako da se još uvijek ne može sa sigurnošću tvrditi kako nisu ili jesu štetni. Tako će australsko trogodišnje istraživanje na miševima pokazati da zračenje mobilnih telefona ne potiče rast tumora. No, Šveđani će zato u drugoj studiji ustvrditi kako dugogodišnji korisnici prve generacije mobilnih mreža (znači duži period) imaju i do 80% veći rizik da obole od raka mozga u odnosu na one koji nisu koristili NMT mrežu. Očito i u znanstvenoj zajednici još uvijek nema suglasja o tim pitanjima. Jer mnoga istraživanja financiraju i sami proizvođači takvih uređaja tako da su time i sami po sebi upitna. Sjeti se samo farmaceutske industrije za koju se u šali zna reći da „ima bolest za svaki lijek“. Postoji granica dozvoljenog zračenja, ali pitanje je što je s onim vrijednostima ispod te granice i je li ta postavljena granica sigurna. Ni to se ne zna sa sigurnošću. Znanstvenike koji rade na mogućem negativnom utjecaju mobilnih uređaja na mozak, danas, pak, više zabrinjava jedna drugi njegov efekt – više nego zagrijavanje koje se javlja. A to je, barem tako tvrde „utjecaj EM polja na propusnost membrane živih stanica. EM utječe na permeabilnost membrane što mijenja njena svojstva glede propusnosti tvari bitnih za prehranu, rast ili diobu stanice. Ako se radi o živčanim stanicama električki se njima prenose signali i informacije. Vanjsko EM polje interferencijom može utjecati na tijek i kakvoću tih informacija“. Ne čude stoga i preporuke da se mobilni uređaj ne drži na samome uhu nego na manjoj ili većoj udaljenosti, korištenje hands free uređaja, ne prekomjerna svakodnevna uporaba itd. Možemo sada reći tko toliko priča na njima, no statistike pokazuju da korisnici dnevno pričaju i više od 27 preporučenih minuta. Ljudi se, a mediji to povremeno poprate, bune i protiv baznih stanica koje se postavljaju na stambene objekte itd., a sve za neku malu naknadu. Službeno se tvrdi kako su one posve sigurne i ne štetne po ljude u bližoj sredini. No, vjerujem da ni ti ne bi volio da ti je jedna iznad glave, ili sobe gdje ti spavaju djeca pa bez obzira jesi li u vertikali ispod nje ili pod nekim kutom. U Velikoj Britaniji su ih stavljali i na škole. U istima je zabilježeno povećanje glavobolja kod učenika, mučnine i pad koncentracije. Ti simptomi su nestali njihovim uklanjanjem. Provedene su i studije o utjecaju električnih vodova, to je i na tvome linku. I tu su neka istraživanja dovela u vezu njihov utjecaj s leukemijom kod djece, a druga pak ne, ali i do preporuka da se vodovi ukopavaju u zemlju. No, znamo da je za distributere to daleko skuplja opcija. Činjenica je da smo dnevno izloženi utjecaju razno, raznim zračenjima, od onih umjetnih do prirodnih. Malo sam kopao pa zaključio kako su istraživanja i provedene studije na tom području različitih rezultata i zaključaka, mišljenja i preporuka. Zašto je to tako ne znam. Spomenuo si i trafostanice za koje naravno postoje određena pravila. Ipak stavljaju ih i ljudima na 10 metara od kuća, u vrtove ili čak i na zidove, one manje.  I to sve legalno i po ps-u. Sve je sigurno i neštetno za zdravlje ljudi. No, ljudi ko ljudi nerijetko vode sudske sporove kako bi se uklonile. Sada da li zbog neopravdanog straha uzrokovanog neznanjem ili zato što vodovi na kojima se bilježi najveće zračenje ne idu zemljom nego zrakom, to ne znam. Europske zemlje po tom pitanju imaju različite dopuštene vrijednosti zračenja. Na kraju želim reći da me provedena istraživanje ne mogu uvjeriti da je nešto niti štetno niti da nije. Jer jedni i drugi imaju argumenta i za i protiv. A postoje i faktori koji na njih mogu utjecati a ne tiču se znanosti. Činjenica je da smo okruženi uređajima koji zrače ovo ili ono, ovako ili onako, da je ljudski organizam svaki poseban, a isto tako da se i u njemu odvijaju mnogi elektro-kemijski procesi. Sada što se sve događa kada oni dođu u dodir s umjetnim i prirodnim zračenjima? Za neke znamo odgovor, za neke sumnjamo, možemo ili ne možemo dokazati. Čini mi se da tu nema apsolutnog odgovora za sada. I u tom se djelu ispravljam.
 
lp
Toni

Odg: Nik i RC

Reply #62
Evo dečki,tu je nacrt pa ako netko ima volju i para može napraviti motor do 350ks koji sam sebe napaja,pošto se raspravljalo i o tome......... ;)
Robert

Odg: Nik i RC

Reply #63
@toto: jedan moj koljega, inače ugledni inžinjer uhvatio se izrade te 'naprave' baš po tim nacrtima. Ja sam mu čak i pomogoao oko one elektronike koja druka iskru na svječici.. pomogli su i drugi, no zaključak je bio zajednički: one koji vjeruju u tu budalaštinu poslati ili u osnovnu školu, recimo viši razredi ili na psihijatriju.
Cijela ta priča je takva da se sramim što sam nešto malo sudjelovao (iako elektronsko paljenje je burek i to se nekada izrađivalo za aute sa platinama bez problema).


Damir

Jbg,nisam probal iako izgleda uvjerljivo,a pošto ti iz prve ruke možeš potvrditi da je to pušiona onda ok. :D
Postoji onaj drugi motor koji radi samo sa magnetima,ali taj nacrt nisam uspel skopati pošto je patentiran i kao takav nedostupan.
Ali taj 100% radi... ;)
Robert

Odg: Nik i RC

Reply #64

@zac1970: auto na plin se izgleda ipak isplati ako godišnje praviš više od 10-15 somova km, pogotovo što sam uspio pronači obnovljivi izvor prirodnog plina ! Nalazi se u bažulu (grah, fažol, fižol, beans)...  :-[

Damir
Isplati se auto na plin, samo sad ipak malo manje. Ne treba zaboraviti da auto na plin troši i benzin da se pokrene i zagrije pa tek onda prebaci na plin. Tu je i ugradnja koja košta. Zbog toga se ljudi ne odlučuju više toliko za plin a i zato kaj se treba u startu iskeširati, ovo drugo i više. Pa se onda vozi da se otplati, dakle treba imati auto koji budeš zadržao bar 5g.
A ovaj prirodni izvor plina nemreš pretočiti u bocu tak da ni to ne pali :)  nema druge nego platiti luxuz, naftni lobi je svemu doskočio  :D
 

Jbg,nisam probal iako izgleda uvjerljivo,a pošto ti iz prve ruke možeš potvrditi da je to pušiona onda ok. :D
Postoji onaj drugi motor koji radi samo sa magnetima,ali taj nacrt nisam uspel skopati pošto je patentiran i kao takav nedostupan.
Ali taj 100% radi... ;)

Ako je patentiran pa onda bi tek trebali postajati nacrti, kaj ne?
Ja sam isto potratio izvjesno vrijeme proučavajuči materiju pa skužio da te replike nisu nikom uspjele, znači rade samo onima koji su izmislili takve strojeve i uređaje. Malo neobično.
Malo ima korisnih informacija, ono kaj ja mislim sa tih malo korisnih informacija daju se napraviti neke uštede u kućanstvu ili ako ništa može se pred frendovima praviti pametan pa te ovi prozovu drugim N. Teslom :)
No kod tih ušteda nema nikakvih tajni, sve je već izmišljeno samo treba kupiti ili sam napraviti ako znaš naravno.

Svakako treba se truditi jer ako je po Einsteinovoj formuli  E=mc2 u svemu oko nas leži jako puno energije  ;)
 

Odg: Nik i RC

Reply #65
Priča uvijek ide na istu 'foru': postoji kao neka globalna zavjera da se može zaraditi bogatstvo, a onda se javi netko tko ima 'rješenje' koje je jeftino, ekološki prihvatljivo i jednostavno. I onda još veli da su i mnogi genijalci bili individualci kao Leonardo, Galileo,Tesla...mnogi.  Dakle: tip prvo objašnjava neku globalnu zavjeru, a onda nudi neko svoje rješenje, jer je i on individualac i genije kao oni gorenavedeni ? Mojne em batje, samo smo čekali da se 'ON' pojavi ! Ili je 'munjen u glavu' ili je varalica !

Uostalom, pogledaj ovdje kod nas na Friku: to je hobi kao i ribičija, kao i neki drugi rekreativni sport: baviš se time i koga se to tiče ?  Većina od nas ima problem složiti dobar elektrosetup, motor, ESC, baterija, elisa koliko kv... itd. Furamo se na rješenja koja smo isprobali i za koja mislimo da su dobra, kao npr: Zagi= 2826, 2200kv 3S 2200mAh, 7*5  , a tko ti može točno dokazati da je to optimalno ?

A ovaj prirodni izvor plina nemreš pretočiti u bocu tak da ni to ne pali :)  nema druge nego platiti luxuz, naftni lobi je svemu doskočio  :D
Možeš, sjeti se farmi i bioplina... stara stvar, zar ne?
http://www.prometna-zona.com/cestovni-tehnologija-007bioplin_i_biometan.php

Damir


Odg: Nik i RC

Reply #67
Jedno si zaboravio D
Uvijek se prodaje za par desetaka dolara ili više uputstvo za sklapanje takovih uređaja  ;)
Slično kao i zarada preko interneta, dovoljno je imati samo komp, ne treba ti nikakvo znanje  :D
Točno ideja moja = vaši novci, nemam ništa protiv !  :D :D
D.

Odg: Nik i RC

Reply #68
Ajmo sad malo o orgonskoj energiji, eteru itd., ima i motora koji piče na to :D
MAK Zapad

Odg: Nik i RC

Reply #69
Ivane, vaše sam preporuke i prije uzimao s rezervom, pa ću tako i ovu. Čini se da dvadeset godina rada za "Siemens Kucne Aparate" nije bilo poučno.
Mikrovalne pečnice emitiraju elektromagnetsko zračenje frekvencije približno 2 GHz u zatvoreni prostor u kojem se grije hrana. Prića o rezonanciji molekula vode bila bi točna kada bi se proces odvijao u plinskoj fazi (pobuda u rotacijskom dijelu molekulskog spektra), ali ovdje rijeć o običnoj indukciji u vodi sadržanoj u hrani i disipaciji primljene energije u obliku topline uz porast temperature. Zbog sadržaja vode u svakoj hrani ista se grije jer je voda vodič u hrani el. energije. Večina posuda ne sadrži vodu u svom sastavu, pa ostaju hladne.
Ipak, neke keramike sadrže vodu i griju se kada su izložene mikrovalovima. Isto tako, u toj se pečnici ne smiju koristiti metalne posude jer će se grijati one umjesto hrane. Čak se i neke plastike griju u mikrovalki i zato je potrebno obratiti pažnju na prikladnost posuđa za mikrovalnu pečnicu.

Da ne ispadnem hvalisavac ili sveznalica, da dodam,
ja sam radio na mehanickim komponentama za sve vrste simensovih kucnih uredjaja i strojeva,

Guma na vratima Pecnice je vjeciti problem bila, non stop sam radio Alate i pristroje za izradu iste, nikako nisu bili zadovoljni dihtanjem iste,
sto znaci da zracenje nije bezazleno kako se misli a preporucali su Gumu mijenjati u odredjenim intervalima.

Poz. Iv

Odg: Nik i RC

Reply #70
Jel' treba i špur onda napravit?
MAK Zapad