Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 228191 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #525
A jes vidio mene,profesionalca :P .Ja sam tek jedan pocetnik,ali bome nacitani pocetnik :D .Za pocetak krenuo sam s najjeftinijom a donekle zadovoljavajucom varijantom jer se stedi na parama.


Stanicu imam FlySky CT6B najjednostavniju jer nisam bio u mogucnosti nabaviti turnigy 9x(r),nigjde ga nije bilo na skladistu a nemam bas za taranisa :P ali ide flysky za te pare cak do jedno 600 do 700m LOS.Trenutno se zanimam s malim komarcem(ZMR250)makar ga ne koristim za ono sto je namjenjen nego vise za cisti FPV bez akrobacija.Video na 5.8 GHz boscamov i tjt,jos testiram granice malca i vidjet cemo kako cemo dalje.Pratim forum redovito i upijam informacije gdje god stignem.Pokusavam negdje uhvatiti stanicu koja bi mogla primiti i UHF kasnije i tako.Cilj mi je sastaviti Talona ili nekakav avioncic s solidnom autonomijom i dometom i dalje u uzivanciju :)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #526
 A to tako ide u modelarstvu,malo po malo  :)
Ja san krenia u ovaj sport sa slobodnoletećin jedrilicama,tako da san se i ja mislia oko talona i slicnih al je ipak odluka pala na sky eye jer je jedrilica (a bome je i povoljna).
Upast ce ti neki polovni 9x(r) za prodaju kad-tad na forumu.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #527
Ma kad vidim kolko ih se prodalo prije mjesec 2 tocno mi je zao jer nisam pazio -.-


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #529
Ante kad ćemo flashat stanicu i mene zanima ova telemetrija a posto već imam modul i prijemnik bilo bi šteta to ne iskoristiti!


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #530
ili flash ili eksterni lcd.
 Pričekat će to još kod mene,triba lemit po stanici ako ne misliš uzet onu pcb pločicu..pitaj bulldoga ako te zanima,on je ima.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #531
Isto mislim da cu uzet externi lcd nevolim ni ja cackat previse


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #532
Ma nemojte se toliko bojati flešanja 9X-a, stvar je prilično jednostavna i nije potrebna neka prevelika preciznost, samo malo finiji špic na lemilici i malo data kabla od starih ata diskova i naravno AVR programer (cca 2-4$). Ima na YT jako dobrih objašnjenja gdje i kako.  :)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #533
Fleširanje je jednostavno, ali prerada za FrSky telemetriju je malo kompliciranija.
Trud se svakako isplati jer je funkcionalnost i upotrebljivost s FrSky modom neuporedivo veća od eksternog lcd-a.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #534
ma nije da se bojin,nego mi se neda :D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #535
Na standardni Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12339__Turnigy_9X_2_4GHz_8Ch_Receiver_V2_.html

sam priključio servo TowerPro MG945 Standard Servo 180 Degree Tiller
http://www.banggood.com/TowerPro-MG945-Standard-Servo-180-Degree-Tiller-p-77252.html

Prijemnik se za 2 sekunde pregrijao i prestao raditi.

Isti servo sam isprobao prije na EK2-0907 Updated Servo Tester Server Electronic Speed Controlleru
http://www.banggood.com/Wholesale-EK2-0907-Updated-Version-Servo-Tester-Server-Electronic-Speed-Controller-p-66240.HTML

gdje je reagirao normalno.

Je li ovaj servo "prejak" za ovaj prijemnik? Ima li netko ideju i iskustvo što bi moglo biti u pitanju?
Hvala na odgovoru.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #536
Cini mi se da je taj servo jednostavno prejak,pise da ima cak 56.3 grama ???  i mislim da zahtjeva posebno napajanje jer voli "potegnuti",nadam se da nisi sprzio prijemnik?

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #537
Hvala za odgovor, i meni se čini da je dosta jak taj servo. Prijemnik je otišao. Već sam naručio drugi. Na koji način se može riješiti dodatno napajanje za taj servo? Hvala.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #538
Jednostavno,samo spojis + i - na zasebnih 5V(UBEC ili tako nesto),a signal zica se i dalje spaja na prijamnik.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #539
Mislim da o ovom nije bilo reci.
Kad radite update firmware- a, koje opcije odaberete?
Naravno da je individualno, kao i da zavisi od modova na stanici, ali mozda nebi bilo lose da podelimo...