Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 229334 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #435
Pozdrav svima
Prijatelj ima Turnigy 9x v2 kao i nas nekolicina. Međutim jedino on ima problem da kada ja upalim svoj 9x njemu počne stvarati probleme na način da mu sve kontrole imaju veliki lag. Npr. svakih cca sekundu se osvježe pozicije servića, gasa i slično.
Nije problem u receiveru jer smo probali bindati na drugi i uvijek se događa isto.
Jel ima neki način za promijeniti ID (način skakanja po frekvencijama) na 9x transmiter modulu?
BTW ja imam ER9x softver ali pretpostavljam da to nema veze (stvar je vjerojatno u transmiter modulu).

Lp

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #436
Pozdrav svima
Prijatelj ima Turnigy 9x v2 kao i nas nekolicina. Međutim jedino on ima problem da kada ja upalim svoj 9x njemu počne stvarati probleme na način da mu sve kontrole imaju veliki lag. Npr. svakih cca sekundu se osvježe pozicije servića, gasa i slično.
Nije problem u receiveru jer smo probali bindati na drugi i uvijek se događa isto.
Jel ima neki način za promijeniti ID (način skakanja po frekvencijama) na 9x transmiter modulu?
BTW ja imam ER9x softver ali pretpostavljam da to nema veze (stvar je vjerojatno u transmiter modulu).

Lp

Probaj bindat koleginu dok je tvoja upaljena,
trebao bi izabrati gdje su manje smetnje.


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #437
Probaj bindat koleginu dok je tvoja upaljena,
trebao bi izabrati gdje su manje smetnje.

Istina, to nismo probali, ali zar nebi trebalo biti da v2 koristi čitav 2,4Ghz band i da skače po frekvencijama po nekom algoritmu (BTW, probao sam na Mikrotiku napraviti frequency-scan i stvarno popuni više od 10-tak kanala). Mislio sam da bind radi upravo to da se "dogovore" oko algoritma skakanja.
Zanimljivo je i to da on ne smeta meni - meni uvijek radi dobro, čak i kada je njegova stanica upaljena. Isto tako njemu ne smetaju druge stanice - samo moja :) .
Na sljedećem letenju probati ćemo bindati njegovu stanicu dok je moja upaljena da vidimo ima li razlike.
Hvala i lp.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #438
Ako imas pouzdan mjerni instrument, izmjeri napon baterije, i onda na stanici imas u radio setup, pa analog, pa battery, pa promjeni vrijednost na onu koju si izmjerio. Od tada ce ti stanica pokazivati pravilan napon.
Ovo radi na er9x softveru.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #439
Probaj bindat koleginu dok je tvoja upaljena,
trebao bi izabrati gdje su manje smetnje.

Istina, to nismo probali, ali zar nebi trebalo biti da v2 koristi čitav 2,4Ghz band i da skače po frekvencijama po nekom algoritmu (BTW, probao sam na Mikrotiku napraviti frequency-scan i stvarno popuni više od 10-tak kanala). Mislio sam da bind radi upravo to da se "dogovore" oko algoritma skakanja.
Zanimljivo je i to da on ne smeta meni - meni uvijek radi dobro, čak i kada je njegova stanica upaljena. Isto tako njemu ne smetaju druge stanice - samo moja :) .
Na sljedećem letenju probati ćemo bindati njegovu stanicu dok je moja upaljena da vidimo ima li razlike.
Hvala i lp.

Isprobali smo i to (bindati dok je moja stanica upaljena) ali nije pomoglo.
Na web-u ne nalazim niš o mogućoj promjeni ID-a za bindanje.
Izgleda da mu ostaje jedno kupovina FrSky-a dok još nije počeo kupovati receivere za 9x.

Lp

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #440
I tako ionako ce to vrlo ubrzo napravit. Stock receiveri i modul su dosta losi...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #441
može jedno bedasto pitanje... u vezi 9x..

kak stoje stvari sa naručivanjem stanica iz International warehouse-a sad kad smo u EU ?
mogu li ja kupit na HK i dobit doma poštom Turnigy 9x sa originalnim stock modulom ? Oće li me nekakva EU ili domaća regulativa sje*at ?

ubol bi si:
1.)  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8991__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_1_v2_Firmware_.html
2.) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17128__Turnigy_9X_LCD_Backlight_Kit_Green_DIY_.
3.) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6955__ZIPPY_Flightmax_2500mAh_Transmitter_Pack_Futaba_JR_.html

ajde netko upućen...


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #443
Koliko ja znam, bitno ti je da stanica ima onaj radijski certifikat. Bez njega ti je nece pustit sigurno no 9x ga ima stoga ne brini :)
No posto svu radijsku opremu koja dolazi van EU provjeravaju ne moras se previse nadat da ces proc lišo carine i pdv-a...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #444
Koliko ja znam, bitno ti je da stanica ima onaj radijski certifikat. Bez njega ti je nece pustit sigurno no 9x ga ima stoga ne brini :)
No posto svu radijsku opremu koja dolazi van EU provjeravaju ne moras se previse nadat da ces proc lišo carine i pdv-a...
to sa carinom i plaćanjem PDV-a ti je lutrija... nekad prođe bez dodatnih davanja a nekad ne...
ak si stavio puno stvari u košaricu, tj cifra je malo veća zbog koje bi te mogao kačit naš PDV, preporučam ti da prije kupnje stvari iz košarice kupiš BONUS POINTS koje iskoristiš prilikom kupnje i na taj način smanjiš račun koji je prikazan na PAYPAL-u. Jer taj račun te traže u pošti na carini kad sumnjaju u cifru koja je napisana na paketu.
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #445
Meni nisu priznali nit HK fakturu nit paypal. Carina je naknadno trazila isprint svakog proizvoda zasebno, te su na tome procjenili pdv + carinu.

Nisam muljao, ali sam imao neke regularno osvojene bonus bodove koji nisu priznati. Ne bih platio carinu da jesu.

Ovisi na kojeg carinika naletis.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #446
Znači dečki ak sam dobro skužil... stvar hoda...
Ne hebe mene PDV i eventualna carina, nego da ne popljugam na način da mi netko ne veli da to nemre u EU, zbog neke xyz regulative... naručil bum, pa bumo vidli...

Usput, kakva su iskustva sa Orange-ovim dsmx modulom u 9x stanici ?
Ima li potrebe ići na to ili je orig Turnigy tx/rx modul ok za svakodnevno letenje koje ne uključuje FPV i ostale pi*darije ?

Hvala na odgovoru..
Lp

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #447
Meni nisu priznali nit HK fakturu nit paypal. Carina je naknadno trazila isprint svakog proizvoda zasebno, te su na tome procjenili pdv + carinu.

Nisam muljao, ali sam imao neke regularno osvojene bonus bodove koji nisu priznati. Ne bih platio carinu da jesu.

Ovisi na kojeg carinika naletis.

i koliko su te dernuli ?

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #448
Usput, kakva su iskustva sa Orange-ovim dsmx modulom u 9x stanici ?
Ima li potrebe ići na to ili je orig Turnigy tx/rx modul ok za svakodnevno letenje koje ne uključuje FPV i ostale pi*darije ?

Originalnih turnigy (8 ch) i HK (6 i 3 ch) prijemnika imam 10 komada i nikad mi ni jedan model nije pao zbog gubitka veze, niti sam ikad imao bilo kakvih problema.
Po mojem iskustvu turnigy modul i prijemnici su apsolutno pouzdani, iako na internetu sam našao i drukčijih iskustava...

Ako hočeš nešta bolje (telemetrija, malo FPV-a) uzmi FrSky DJT.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #449
Pozdrav,

imam Turnigy 9x sa stock modulom.
Domet dobar, sve super, ali mi fali failsafe za neke buduće projekte pa sam oko bacio na frsky.

Koliko sam skužio, od modula se traži da je JR kompatibilan;
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14349__FrSky_DJT_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Telemetry_Module_V8FR_II_RX.html
i ovo
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX.html

Koji uzeti od ova dva i zašto?

Hvala