Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 229448 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #135
Hvala na iscrpnim informacijama...

 Ono što me bunilo je da je jedan zalemio gnd sa pina 4 a drugi sa pina 10... što je zapravo isto....
Sad još samo da stigne paket sa programatorom...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #136
nebitno gdje je... GND je GND ;)
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #137
Palo mi na pamet da nebi bilo loše programator ugradit u samu stanicu, ipak je jeftilen! :D
Još ne znam gdje smjestit, ali prvo da ju fleshnemo, pa ćemo onda na kozmetiku
Još je moja u originalu bila sa throttle-om na desnoj strani pa je prvo tu promjenu trebalo napravit  >:(
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #138
Ispada da samo ja tu pišem :D
Kako su usb programatori jeftilen, odlučio sam ovog usb mališana ubacit u stanicu... maknuo sam napojni konektor, malo proširio i eto ga... puno se toga da podešavati eepe editorom, takoreći ne treba ni dirati ništa u stanici
Idući tjedan ide osvjetljenje-upgrade


--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #139
Ssacer srepfler & ekipa koja je radila resistor fix, jel ima taj mod kakav utjecaj na domet stanice s obzirom da se igrate sa PPM signalom?  :)

lp,
Marko

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #140
Ssacer srepfler & ekipa koja je radila resistor fix, jel ima taj mod kakav utjecaj na domet stanice s obzirom da se igrate sa PPM signalom?  :)

lp,
Marko

Nisam primjetio EPP FPV leti ko i prije, no nisam radio ground test. Nema na webu nikakvih upozorenja za taj mod, a znam da oni koji stalno istekavaju modul zbog simulatora riskiraju ostecenje zice za antenu sto je daleko opasnije.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #141
Slazem se sa srepflerom...
Ja nisam primjetio promjene što se dometa tiče... Doduše... ne letim modele na više od 50-100 metara radijusa pa tu i nebi smjelo biti promjena.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #142
Imam jedno pitanje,  naime kolega ima Turnigy 9x a ja ima Eurgle 9ch kao sto znate to su slicne stanice, pa me zanima posto kolega treba da se jos uci letiti, dali je moguce te dvije stanice spojiti, i dali mogu raditi zajedno te dvije stanice,kako podesiti postavke da jedna stanica bude ucitelj a druga ucenik?  tako bi nam bilo lake da se uci letiti, hvala!

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #143
http://www.hobbyking.com/hobbyking/forum/forum_posts.asp?TID=15513

Spoji audio cablom, odspoji modul na slavu ( onaj koji trenira), upali master trainer funkciju ( koje kanale dajes studentu),
postavke mixa model isto na oba (da ne bude nesto reverse i sl), testiraj na zemlji da sve reagira.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #144
Imam jedno pitanje,  naime kolega ima Turnigy 9x a ja ima Eurgle 9ch kao sto znate to su slicne stanice, pa me zanima posto kolega treba da se jos uci letiti, dali je moguce te dvije stanice spojiti, i dali mogu raditi zajedno te dvije stanice,kako podesiti postavke da jedna stanica bude ucitelj a druga ucenik?  tako bi nam bilo lake da se uci letiti, hvala!

Koje li slučajnosti, upravo Eurgle i Turnigy se spajaju u ovom videu  ;) dakle ili ovako kako je objasnio srepfler ili resistor mod pa da netreba ništa "vadit" upravo ono o čemu brujim i ispitujem od jučer, naravno, ovdje u videu je rješenje koje je ekipa primjenjivala prije nego se počeo "modati" modul tako da ti stanica ostane netaknuta.

Hobby King Turnigy 9X Trainer Function and Simulator Modification Fix Resolution DIY

lp,
Marko

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #145
Ja sam odradio ovaj mod, u stanici, i nema uticaja na domet. Mod omogucava samo "prolaz" PPM signala van modula na trener port dok je modul jos u stanici i pod napajanjem.
Sto se trener-ucenik spajanja tice, cini mi se da stanica ucenika salje kompletan PPM sa sve miksevima, trimovima i sl.
Zato bi trebalo prethodno trimovati model i sva podesavanja prenijeti i u drugu stanicu.
Nisam 100% siguran, ali cini mi se da smo proljetos imali taj problem ja i sin.
poz.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #147
Htio bih kupiti antenu za stanicu (SMA priključak).
Ova koja dođe uz stanicu pukne čim je ružno pogledaš :-[
Prodaju se pod raznim pojačanjima. Koliko decibela je originalna antena i koja bi bila najbolji izbor ?
Možda ova
http://www.ebay.com/itm/NEW-High-Gain-WLAN-3dbi-Wifi-Router-R-SMA-ANTENNA-2-4G-/390350404055?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5ae2b279d7

I još nešto postoji li razlika između R-SMA i SMA prihvata?
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #148
nađi antenu od nekog linksys access pointa, svakako da je dulja od ove klasične male... te antene nemaju nikakvo pojačanje, samo može bit razlika u kvaliteti :D
http://en.wikipedia.org/wiki/SMA_connector
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #149
Originalna antena je sudeci po vise izvora 3dB.
Dakle, kao sto rece SuperHik, bilo koja antena od nekog WiFi uredjaja ce odgovarati.
Moja je od Access Pointa, i super radi za sada.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.