Skip to main content

Topic: Koje LCD naocale? (Read 2078 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koje LCD naocale?

Planiram kroz neko vrijeme nabavit si LCD naocale koje bi koristio na FPV quad-u. posto se ne razumijem bas u to (o.k. znam sta je rezolucija, frekvencija itd) a fatshark-ica je sve vise i vise modela, zanima me koje je najbolje uzet? cijene su cca 50-80$ razlike, a posto ih ne mislim kupovat svaki dan, kupi bi one koje su najbolje za koristit...

pa eto, koje kupit? headtracking kolko vidim niti jedne ne podrzavaju hitec auroru?

a sto se tice prijemnika i predajnika, isao bi na 5.8ghz a kolko sam citao ljudi su zadovoljni sa ovim predajnikom
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17507__ImmersionRC_5_8Ghz_Audio_Video_Transmitter_FatShark_compatible_600mw_.html
i ovim antenama?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27750__5_8GHz_Circular_Polarized_spiroNet_Antenna.html

Odg: Koje LCD naocale?

Reply #1
Antene i predajnik si dobro odabrao, 5,8GHz je generalno dobra slika koje god FatShark naočale uzeo jedino što nije za long range FPV bez dodatne opreme kao npr helical antena na prijemniku koji tada nebi trebao biti u naočalama nego na stalku zajedno s antenom i onda još ako prati model po nebu onda ni nebo nije granica, ili ta kombinacija sa diversity prijemnikom pa jedna prateča antena za daleko + ova koju misliš uzet za blizu. Ja imam Predatorke sa HeadTrakingom i one rade super, sve se jasno vidi. Imam isti taj VTX i te antene i mogu ići s tim antenama do 1,5km, nakon toga se pojavljuju veče smetnje. Dominatorke imaju istu rezoluciju i zanemarivo veču sliku te kažu da imaju nešto malo bolje prikaz boja dok AttitudeSD imaju još veču sliku a istu rezoluciju te se mogu vidjeti sami pikseli. Za Hitec Auroru sam gotovo siguran da bi se trebao moći složiti neki kabl za head tracking da bi radilo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Koje LCD naocale?

Reply #2
1,5 km ti lovi sa normalnom stanicom? POd normalnu smatram kao bez dodatnih antena, pojacivaca signala itd?

ja svakako ne mislim ic preko 1km, barem u pocetku, a kasnije kak ce bit potrebno tak ce se upgrade-at :D
znaci da npr uzmem ove naocale
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19445__Fat_Shark_Dominator_3rd_Generation_modular_FPV_System.html
nebi se zeznuo? i ak dobro vidim one nemaju 5.8ghz modul pa njega treba posebno kupit

BTW posto imas u principu isti setup kakav mislim kupit i isto na quadu, dal npr. ako si na praznoj livadi, oces spustit quada iza neke manje kuce ili par stabla udaljenih npr 400-500m, dal gubis sliku na naocalama?

Head tracking ako ne radi sa mojom stanicom ne smartam nekim velikim problemom jer quada nije problem okrenut skoro pa u 0,5m2, a i kamera ce bit na gimbalu tako da ni tilt nebi trebao bit problem (ili se varam?  ;D)

Odg: Koje LCD naocale?

Reply #3
Bez ikakvih pojačala i antena znači Futaba T8FG Super i R6308SBT radi ko ludo dosad još nisam niti jednom ostao bez signala. Uzmi te naočale nečeš se zeznit, ako te FPV stvarno zanima koristit češ ih svaki dan vjeruj mi.
Za njih moraš kupiti modul 5,8GHz.
Stablo na nekim manjim udaljenostima u principu ne ometa jako signal, ali ono što ometa su zidovi i refleksija od njih. Nikad nema pravila kad će se pojaviti neka smetnja zato oprezno pogotovo u naseljenom području gdje u pravilu nebi ni smjeli letjeti ali kad si nemožemo pomoči.  :)
Ako imaš kameru na gimbalu i koji slobodan kanal prijemnika uvijek možeš dodati manualnu komandu sa stanice recimo ako imaš viška koji potenciometar na stanici pa na njega dodjeliš taj kanal.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Koje LCD naocale?

Reply #4
kolko citam u opisu sta ljudi pisu, 5.8 ghz modul dolazi sa njima, al head tracking modul se kupuje posebno. tipicni kinezi, ak nije na slici (a i to cesto zajebu) opis ti nece puno pomoc  :'(

od 9 kanala ce se valjda nac koji slobodan, a u naselju bez obizra kolko mi se nekad neda ic na livadu, ne mislim letit da nebi zbog zajebancije na sudu zavrsio ili nedo bog da se neka pizdarija desi
BTW dal to salju preko HK posta? jer sad zadnje sta sam kupovao (i lipo baterije su u paketu) je islo preko singapurske poste a njihov tracking number je nis koristi..

Zahvaljujem na pomoci!