Skip to main content

Topic: Konac od Kevlara (Read 15140 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Konac od Kevlara

Da li zna netko link ili prodavaonu gdje ima za kupiti konca od kevlara što ga koriste u modelarstvu.

Bio bi zahvalan na pomoći

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Konac od Kevlara

Reply #1
Posjeti  prvi računalni servis, traži malo pokidanih optičkih kablova, lako se izvuče van kevlarski roving. Osim ako ti nije strogo potreban konac, onda neće ići bez da ga sam frčeš od rowinga ili nabaviš baš konac.
Damir

Odg: Konac od Kevlara

Reply #2
Čekaj, kevlarski roving je u optičkim kablovima? 
Pripremam se za gradnju krila, i još upijam sve što će mi trebati,  hvala Damire


Sent from my Dancall logic using Tapatalk
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Konac od Kevlara

Reply #3
Možeš čak koristiti i ribičku špagu za lov grabljivice. Ili Dynema konac. Raspitaj se malo kod ''ribolovačke ekipe''  ;)

Odg: Konac od Kevlara

Reply #4
Za sto ti treba kevlarski konac, daj napisi malo mozda postoji alternativa ili primjereniji materijal... ja kevlarski roving koristim samo za povezivanje (omatanje) bajonete sa karbonskim letvicama remenjace, za sve ostale ne vidim gdje bi bio nuzno potreban, a i za
 to izvucem nit iz kevlarskog platna, dok konac tipa dynema koristim za povezivanje letvica remenjaca uzduz krila

Odg: Konac od Kevlara

Reply #5
Ispod vanjskog omnotača, najčešće žuti ili naranđasti , nalazi se sloj žute 'kose' , tj. kevlara. U njemu je onda cjevčica i par slojeva sve do samog optičkog vlakna. Razrežeš vanjski omorač malo i onda izvučep kevlar zajedno sa ostalim van.
Damir

Odg: Konac od Kevlara

Reply #6
Ivica kako sam probao tvoju bivšu F5J, totalno me okrenulo na to, ovih dana sam proucavao tko zasto i kako na svim forumima u okolici, vidio sam da remenjaču ojacavaju s time doduše stalno se govorilo o rowingu međutim ja sam mislio da je to konac,
Posto bi volio da napravim krilo velicine kao i ovo s tvoje jedralke s time da bi radio s eleronima i spoilerom zato sam mislio na taj konac.
Eto za to mi treba konac. Isao bi model da ga ispucavam s gumom.

Hvala na odgovorima

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Konac od Kevlara

Reply #7
Diogen ti je dao dobar savjet jer i ja koristim kevlar iz optickih kabela. Navrati pa cu ti dati koliko ti treba.

LP,
      Sasa

Odg: Konac od Kevlara

Reply #8
Super, samo hrabro naprijed! Za 2m jedrilice budu sasvim dovoljni predlozeni materijali. Pogotovo ako mozes kod Sase nabavit kevlar iz optickih kablove onda si pobijedio... to ionako samo sluzi da se zbog sila tlaka te posmicnih sila karbonske letvice ne delaminiraju od jezgre remenjace, za sto ti u tvom slucaju preporucam balzu sa okomitim godovima. Nadam se da ces izradu podijeliti sa nama na forumu, naime takvi konstruktivnih tema ima na forumu puno premalo... :'(

Odg: Konac od Kevlara

Reply #9
Ivica kako sam probao tvoju bivšu F5J, totalno me okrenulo na to

 :D :D :D

Kompa odsad samo jedrimo, dok nam ne dopizdi!  :)

Kaj se tiče kevlara, imam ja još koji metar rovinga kaj mi je gosn Diogen poklonil, ak ti to kaj pomogne
 
MAK Zapad

Odg: Konac od Kevlara

Reply #10
Ivica kako sam probao tvoju bivšu F5J, totalno me okrenulo na to, ovih dana sam proucavao tko zasto i kako na svim forumima u okolici, vidio sam da remenjaču ojacavaju s time doduše stalno se govorilo o rowingu međutim ja sam mislio da je to konac,
Posto bi volio da napravim krilo velicine kao i ovo s tvoje jedralke s time da bi radio s eleronima i spoilerom zato sam mislio na taj konac.
Eto za to mi treba konac. Isao bi model da ga ispucavam s gumom.

Hvala na odgovorima

Lp

Mozda bi se jos netko pozelio upustiti u izradu slicne jadralke, pa Vam posluzi moja idejna skica..
Raspon 2,2m na kraju uskica sam nacrtao i vingleticu koja moze i nemora biti ali ja bi je svakako napravio..Serija zamisljenih profila je Drelina AG25 u korijenu te AG27 na kraju uskica, isti su se nam u F5J pokazali odlicnima...

[attachimg=1]

Lp,Ivica

Odg: Konac od Kevlara

Reply #11
Ako ti treba imam ja optičkih kablova pa samo reci koliko metara ti treba...

Odg: Konac od Kevlara

Reply #12
Ako ti treba imam ja optičkih kablova pa samo reci koliko metara ti treba...


Hvala na ponudi, javim se


lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C