Skip to main content

Topic: ESC Temperatura (Read 1901 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ESC Temperatura

Pozz ekipa, nakon prve uspješne vožnje quada imam mali problemčić. Imam RCtimerove ESC 30A i događa mi se na sva 4 komada da pri niskoj temperaturi jednostavno ne rade.
Kad spojim batku nakon inicijalnog sviranja kad trebaju jednom bipnut samo bipkaju non stop.
Koliko sam skužio nakon zagrijavanja rukom pojedinog esca prestaje bipkat i onda taj proradi šljaka. Kasnije u vožnji nisam skužio neke probleme vezane za njih kad ih zagrijem.

Jel su možda pod greškom ili je to normalno?
Prvo sam ga odvozio u zatvorenom prostori na oko 10°C  gdje je manje dolazio do izražaja problem sa temperaturom.
Kasnije probao vani na oko 0°C i bilo je još gore.

Unutri pri 20°C se nikad nije pojavio taj problem.

Poslije vožnje je bio mokar frame ispod propelera zbog magle. Koliko vlaga može naštetiti motorima/ležajevima? Pretpostavljam dosta :)


Btw pločica je HK/KK multicopter sa 128icom u + modu za početak, 4.7 verzija od Kapetana kuke :)

Edit: Sad sam ga probao iznesti van, ostavio 10 min, upalio, bipkanje ofkors, unio ga upaljenog, čim su se mal ugrijali prestali su jedan po jedan bipkat i rade normalno.

Odg: ESC Temperatura

Reply #1
Iskalibriraj ih malo višlje.
Tj podigni u end pointu doljnju točku na stanici za 10 i kada iskalibriraš sva četri vrati nazad i to je to onda čle ti raditi uvjek i na - 20.
Znači ako je -100 do 100 ti dok kalibriraš stavi na -90 do 100 kada iskalibriraš vrati na -100 do 100.
ili jednostavno kada kalibriraš palicu ne spustaj nazad do kraj nek ostane 2 do 3 mm do doljne točke.