Skip to main content

Topic: Par pitanja u vezi baterija (Read 2976 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Par pitanja u vezi baterija

Planiram kupiti mozda cak i preko 20Ah baterija. Recimo 4x 5Ah, 3x 8Ah..
E sad, zanima me koje baterije su bolje i zasto je tolka razlika u cijeni izmedu recimo 20C baterije il 30-35C? Dal su recimo ZIPPY losije ili bolje od TURNIGY baterija?
Posto moj romobil vuce prosjecno 15-20A mislim da mi je dovoljna i bilo koja baterija sa 20C sto ne?
Dosta su mi u igri i dimenzije jer imam prostor dimenzija 17.5*21*6cm u koji planiram staviti baterije, i cini mi se da bi ove 3 super odgovarale: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16228__ZIPPY_Flightmax_8000mAh_6S1P_30C_.html

Jel ima netko neki savjet ili preporuku jer ispada da je ovo najskuplji dio romobila pa se nebi bas htio zeznuti :)

EDIT: relativno je bitno da ju imaju rasplozivu, jer neda mi se cekat da jos dode i kod njih pa tek onda kod mene..

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #1
a zas ne okacis jednsotavno akumulator? tak rade na brodovima
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #2
A zato sto po cijeni ja mislim i nije velka razlika, a ovakav oblik baterija mi taman pase, i vec imam punjac (iako cu morat kupit jaci, al za prvu ruku je i ovaj ok)

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #3
a koji imas? a nist onda kupuj lipice
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #4
Onaj najjeftinij za 50W. Al kao sto velim tamo u onoj drugoj temi, i nek ostane mozda takav pa punim tipa sa 0.25C onda ce mi bat jos i duze trajat :)

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #5
Ali ce ti zivci krace trajati :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #6
Mozda... :D
Pa ja sad vidim da 5Ah+ skoro nema od nijednog proizvodaca :D

A meni kolko znam je dosta 20C, a vidio sam negdje da se u paraleli zbrajaju. znaci ako imam 4 baterije u paraleli da je to 80C, jesam u pravu?

Ovo je jedina baterija koju bi mogo kupiti: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8582__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_6S1P_20C.html
I sad vidim da komentari nisu losi uopce, a zanima me koja je kvaliteta toga i dal takva baterija sa praznjenjem do recimo ne ispod 22.5V, i punjenjem na max 1C (i to ako bi kupio punjac novi) moze izdrzati dosta dugo?

Ja imam od turnigyja 3S 3Ah, stare 2 god, nisu napuhane, bilo je tu i kratkih spojeva i svega, al eto ja se na 2 te vozim 2.5km, a i ispraznio sam ih par puta do 9.5V :S

 

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #7
Moj radi na 24V ,motor brushed 2750 o/min,250w i vuče nekih 15A na ful gasu i ide cca 25km/h.
Na ubrzanju sa ful gasom povuče 600W i vozim 2 olovnjaka od 12A u seriji.
Ubiti ciklički akumulatori kak su u ups-u,
a domet mi je 20-25 km ovisno kak se voziš.

Evo pa si ti razmisli koje baterije buš vozil.
Robert

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #8
A koliko je veliki, koliko Ah i gdje si kupio taj akumulator i po kojoj cijeni?

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #9
12V 12AH
151*98*94
Cijena od 300 kn pa do nekih 370 kn po komadu,
ovisno o proizvođaču.
Robert

Re: Par pitanja u vezi baterija

Reply #10
Ne znam za druge ali recimo ja imam zippy 4s 1800mAh, napunjena na 50%, u frižideru 6 mjeseci, nikad korištena, i napuhnula se. Ja osobno ne bih više kupio zippy. Zajedno je sa više turnigy baterija, u zatvorenoj vrećici, sa odvlaživačom, turnigy su sve u savršenom stanju.

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #11
Aha, korisna informacija, hvala :)
A nista, onda izgleda da moram cekat da dode neka turnigy kod njih pa onda to kupiti..

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #12
lijevo zippy desno turnigy obadvije 3s 2200mah, zippy stara oko 2 god i imala letova pun k. dok turnigy oko 7-8 mj stara i puno puno manje letova i evo kakva je naspram zippy bat
nijednu zippy koju imam nije napuhana a sve turnigy koje imam napuhane

Odg: Par pitanja u vezi baterija

Reply #13
Odlicna informacija i hvala ti na tome ! U meduvremenu sam i sam malo istrazivao razlike, i uglavnom se prica da je turnigy malo veca i teza za isti napon i kapacitet, ali da su karakteristike uglavnom iste. Pricaju ljudi da je moguce da je to sve jedan te isti proizvodac samo sto onda Zippy i Turnigy drugacije zapakiraju, i prodaju pod svoje. Mozda i nije tako al cini mi se da svaka bat moze biti napuhana ili lose kvalitete kao i bilo sto drugo. Uzet cu na kraju ove baterije: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8582__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_6S1P_20C.html
4 takve i nadam se da cu se voziti i vise od 15km s jednim punjenjem :) a stanu mi taman u jedan dio pretinca romobila :)