Skip to main content

Topic: Arducopter vs KKmulticopter (Read 3450 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Arducopter vs KKmulticopter

Pozdrav forumu, ovo je moj prvi post ovdje.
slučajno sam naletio i iznenadilo me kako je aktivna RC zajednica kod nas, mislio sam da nas je samo par 'freakova' :)

Ja i prijatelj imamo arducopter već par mjeseci i mogu reći da je nepresušan izvor zabave i potrošać love u isto vrijeme.
Ono što me zanima je zašto većina vas koristi KKmulticopter ?
koliko sam pročitao to je kopija Njemačkog multicoptera ?

U čemu je bolji od arducoptera  (cijena, stabilnost, nadogradnja senzora, telemetrija ?)

Odg: Arducopter vs KKmulticopter

Reply #1
pozdrav kolega, dobro dosao na forum
ovo sa napresušnim potrošaćem je sasvim na mjestu izjava  ;)
Zašto većina koristi KKmulti? zato je jer je najjeftinija verzija bilo kakve multirotor letjelice
KK nema apsolutno nikakve veze sa Mikrokopterom, skoro pa i nista nemaju zajednicko osim što oboje leti a i ako ga usporediš sa Arducopterom opet su velika razlika i po stablinosti,senzorima...i naravno cijeni
KK je idealan za zajebanciju, relativno mala cijena izrade, samo 3 gyra bez ikakvih dodataka a leti solidno dok Ardu,Aeroquad,MK,MWC...traže malo više štelanja, više su kompliciraniji a i naravno cijena im se penje kako dodajes koje kakve pizdarije gore  :)

Odg: Arducopter vs KKmulticopter

Reply #2
2 nordex, pa daj pukni neki filmić da vidimo kako leti taj arduino.
ako si iz zg-a, dođi na domovinski,

tamo u raznim vremenskim (ne)prilikama uspoređujemo i KK i MK,
i svaki ima svoje prednosti i mane.

Odg: Arducopter vs KKmulticopter

Reply #3
stavili smo na njega GoPro kameru, nemam nekih klipova jer su fajlovi ogromni zbog HD-a.
Još nismo nabavili FPV opremu pa letimo 'od oka' :) tako da nemam nekih spektakularnih snimaka ali kad snimim postat ću ovdje.

Arducopter je inaće dobar za letjeti, posebno altitude hold je zgodan jer početnik s mirom može naučiti upravljati, kao i upravljati
kad je letjelica suprotno okrenuta.
Original frame baš ne voli padove a promjena npr veličine propela zadaje prilične probleme u podešavanju PID-ova.




Odg: Arducopter vs KKmulticopter

Reply #4
znam ko ima djelove za arducopter ako zatreba, barem sta se tice frejmića ;)
inace nije bas user friendly sa propovima iznad 10 cola, zna biti neupravljiv pogotovo ako ima malo vjetra vani

Odg: Arducopter vs KKmulticopter

Reply #5
da, upravo to. Stavili smo 12x3.8 zbog tereta jer smo bili stavili mikrotik i ip kameru
ali stvarno bude težak za voziti.

Pogotovo u pravocrtnom spuštanju stvara veliki kovitlac i često se izvrne.
Kakav je KK quadro u odnosu na arducopter što se tiče stabilnosti i izmjene propela, motora  i sl ?
Razmišljamo praviti još jedan pa pitam.

Odg: Arducopter vs KKmulticopter

Reply #6
KK ni ne zna kad stavis drugi prop gore  :D
imun je na takve promjene, stelanje se odradi sa malim odvijacem, imas 3 potenciometra koja podesis jednom i ne diras vise