Skip to main content

Topic: Farbanje depronaca (Read 2812 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Farbanje depronaca

Posto mi folija daje preveliku tezinu ne zelim je vise koristit na cjelom modelu pa sam mislio ga ofarbat sa normalnom bojon za zidove,dali je to dobra ideja? ::)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Farbanje depronaca

Reply #1
Nije boja za zidove je teska , teza od folije .... Mozes kupit bezbojni lak na bazi vode i kupit pigmente za zid , za malo para mozes zamjesat koju god boju zelis (1kg bezbojnog laka je cca 50kn i pigmenti su oko 10ak kn, i imas za pofarbat cjelu flotu modela ) . Sta se tice tezine mislim da opet dobijes  tu negdje kao i sa selotepom ili nekom tanjom folijom.

Odg: Farbanje depronaca

Reply #2
okk hvala al sad prvo trebam rijesit sranicu -.-"
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Farbanje depronaca

Reply #3
A tako je to u modelarstvu kada god pomislis da si krenuo korak napred vratis se dva nazad. Btw moja preporuka je da uzmes tamnije pigmente zbog boljeg pokrivanja.

Odg: Farbanje depronaca

Reply #4
okk btw znas mozda nekog da ima DSSS 2,4ghz 6ch prijemnik ? To je za efly art tech 6ch 2,4ghz stanicu
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: Farbanje depronaca

Reply #5
Nazalost ne ...

Odg: Farbanje depronaca

Reply #6
Ak pomaže kaj ovog crvenog sam farbao s uljnom farbom i to jedan sloj i super pokriva , a ovog drugog sam farbao sa spreom ( nitro farba ) ali sprej mora minimalno biti odaljen 30 cm od modela i to špricati u jako tankim slojevima više puta e da i svijetlija boja jako loše pokriva jer sam prvo počeo s žutom pa sam napravio sranje jer je jedva pokrivala pa sam se odlučio na maskirno sivo crno e da maskirni model je napravljen od običnog stiropora a crveni od deprona tj ploča za izolaciju krova.Nadam se da će ti kaj od ovog pomoć.

Odg: Farbanje depronaca

Reply #7
Nije boja za zidove je teska , teza od folije .... Mozes kupit bezbojni lak na bazi vode i kupit pigmente za zid , za malo para mozes zamjesat koju god boju zelis (1kg bezbojnog laka je cca 50kn i pigmenti su oko 10ak kn, i imas za pofarbat cjelu flotu modela ) . Sta se tice tezine mislim da opet dobijes  tu negdje kao i sa selotepom ili nekom tanjom folijom.

mislim da je ovo sa bezbojnim lakom nepotrebno, pogotovo u modelarstvu , kad već za 15 - 20 kuna imaš za kupiti flašicu/tubu slikarske akrilne boje koja se razrijeđuje s vodom u svim mogućim nijansama... ja sam ih nakupovao 7-8 nijansi.. i traju mi već godinu dana... jer.. orije upotrebe razrijediš lagano i dobro razmazuješ kvalitetnim kistom, prvenstveno da ne 'nazidaš' težine na model.... a i boja Ti traje duže...
http://www.art-materijal.hr/hrv/proizvodi/

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.