Skip to main content

Topic: MPX EasyStar FPV (Read 20113 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #15
Sa stanicom od 35 MHz da li bi imao manji domet ?

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #16
Ako nemas sa cime snimati - pozovi mene ja imam na laptopu odgovarajucu tv karticu sa cinch ulazima, pa da vidimo kako to izgleda uzivo!


pozdrav
LP,  Chris
... gravity always wins ....


 

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #18
daj filmić :-* :-* :-*


Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #20
evo finalna verzija poda za video tx i kameru sa utorom za bateriju, idu unutra bez problema do 800mAh 3S sto je i previse, nema potrebe, ja koristim 460mAh i drzi sat i pol, napaja kameru i video predajnik 800mW;
zao mi jedino sto nemam na sto snimat let, danas isprobao domet video predajnika, 2680m u daljinu na 412m visine, nakon 1700-1800m pocinje se pojavljivat skroz lagani snjeg, na 2680m dosta snjezi ali se jos uvijek vidi i nije problem letjet jedino kod skretanja pocinje na trenutke jest burek, naravno sa orginal antenom na prijemniku, sa patch od nekih 8-9db ide to bez problema i dalje;

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #21
Odlično napravljeno!!Tak pazi da ti ovi iz NASE to ne vide pa buš odtal bez toga.. ;)
Robert

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #22
Cestitke na lijepo izvedenom FPV Easyu i zaista impresivnim brojkama u metrima i kilometrima, bravo !  :)
Hoćemo jubito !!!!

Jedno pitanje Davorvž:  kada si rekao 'patch antena 8-9 dbi', mislio si naravno na antenu koji bi koristio za  prijemnik  video linka?

Damir

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #23
Cestitke na lijepo izvedenom FPV Easyu i zaista impresivnim brojkama u metrima i kilometrima, bravo !  :)
Hoćemo jubito !!!!

Jedno pitanje Davorvž:  kada si rekao 'patch antena 8-9 dbi', mislio si naravno na antenu koji bi koristio za  prijemnik  video linka?

Damir
tako je, bas za video link;
u biti ko ne misli letit dalje od nekih 1000m i do 150-200m visine nema potrebe za boljom antenom na video prijemniku, ovaj video komplet radi i vise nego odlicno sa orginal antenama, jedino kod naglih zaokreta ili naglog penjanja dolazi do distorzije slike, malo izvitoperi na trenutak ali to je zanemarivo, ne utjece na let skoro nikako;
isto preporuka antene postavit u vertikalni polozaj, na daljine do 200-300m nije pozeljno ici na visinu vecu od nekih 100m zbog samog snopa pokrivanja omni antene na prijemniku, pocinje snjezit dosta, ili blago nakosit antenu;
ista stvar vrijedi za RC kumunikaciju, za daljinu obavezno antene postavit u vertikalu, za visino nakosit u jednu stranu;

Opet sve dosta i ovisi kakva je stanica, ima dosta postova po RCgrupama o problemima izmedju video tx-a i prijemnika na modelu, pitanje samog proizvođača, dosta se ljudi zali na Spektrum da ima probleme sa 900MHz i 1,3GHz video sustavima, da im smanjuje domet i to drasticno a o ovim jeftinjavama da ne govorim, naisao sam na post gdje prica tip kako mu model pada nakon 300m, stanica ona HK 6 kanala, cim je upaljen video tx;
Ja imam na Aurori ukljucen SCAN mod tako da cijelo vrijeme testira komunikaciju izmedju stanice i prijemnika, uz to jos ima i zvucnu i svjetlosnu signalizaciju ako nanjusi smetnje u prijemu ili ako pocinje gubit signal da nebi bilo nismo znali  ;)

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #24
može li netko ukratko objasiniti čemu služi V3 eLogger i može li on raditi bez OSD expandera i obratno?[/font]
 

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #25
V3 Logger radi zapise o naponu pogona, potrosnji struje, broji mAh koje pogon trosi, spaja se na njega GPS modul, preko PC alata mozes ga podesit da ti logira GPS parametre, napravi ti 3D mapu na Google Earth...
OSD je jedinica zasebna koja skuplja sve te podatke i ubacuje ih na video izlaz, neke i ne mozes vidjet na samom Loggeru;
Logger moze raditi bez OSD ali OSD bez njega ne

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #26
Evo danas sam isprobavao FPV recorder, nazalost prijemnik ima prejak signal na video izlazu pa izjebe sliku totalno, dobijes crno-bijelo u kombinaciji sa koje kakvim crtama po ekranu, dolazi ovaj tjedan EagleEyes koji ce to speglat na kulturnu kvalitetu pa ce onda i snimke biti za 10...
FPV recorder test - Canon MV750i

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #27
E jesi tresnul na sletanju!!! Kaj nisi rekel da ideš, došel bi ja sa video spliterom a on na sebi ima mogučnost podešavanja jačine signala!!!

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #28
pa sljetal sam na brzinu jer sam imal oko 65 komaraca na sebi  8)

Odg: MPX EasyStar FPV

Reply #29
Može kratak opis ovih podataka po ekranu .Tu svega ima samo još fali stanje na tekućem računu   :D .