Skip to main content

Poll

Podržavate li donošenje zakona o sustavima bespilotnih zrakoplova?

  • Za
    52 (55.3%)
  • Protiv
    42 (44.7%)

Total Members Voted: 89

Voting closed: February 27, 2015, 07:40:44 pm

Topic: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova (Read 252884 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #285

ali ostajem pri onom da takozvani oni koji rade od toga ugožavaju isto, čovjeka, skupinu ljudi ili bilo koga iznad kojeg lete Imao on dozvolu ili ne bio on sa papirima ili ne, ako najebeš sa papirima ili bez najebež ovako ili onako malo više malo manje i šta to sad pojedince briga oće li netko nekog satrat sa nekakvim modelom, dok nije bilo snimanja iz zraka i kupljenja love niko se nije žalio eto sad se ti žale i brinu o sigurnosti hahahhahaha

kad voziš auto isto kršiš zakon netko ubije človjeka i nikom ništa netko okrzne čovjeka i najebe.... i šta sad najebo je onaj ko je vozio a nekog sastrane boli kita šta je ovaj najebo... tako i tu, ali naravno u igri je PARA!!!!!!
Zakon o sigurnosti na cestama je jasno reguliran,a zakoni o bespilotnin letjelicama uopce ne postoje,zato ce ga i regulirat..za ove slucajeve letenja u rizicnin uvjetima i lokacijama..ista stvar ce pojednostavnit moguce nastale probleme oko obeštečenja i nadoknade materijalnih šteta..Mislin da je to svakome logično
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #286
Daj jednu sa Coljom, antonioxx i sinn69

Znam da su oni raspravljali na ovom topicu i sigurno su dosli predstaviti svoje argumente i prijedloge boljeg rjesenja.

Wespen, ne kakaj!

Colju boli k***c za sve, i ja uredno se pojavim s modelom na livadi i letim ga, dok vi vecina tu samo kakate, a ni ne letite modele!

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #287
Coljo slažem se! to se modelara ne tiče za sada u toj mjeri koliko onih koji to rade u komercijalne svrhe, gajba pive i na livadu kršit bixlere i mini quadove, a za snimanje iz zraka i ostale "letačke operacije" neka čekaju bolja vremena za modelare. Pridržavat ćemo se propisa samo nek nas ne jebu pre više. A ako mislim ili mislimo snimat za novce gradove svadbe itd, postoji zakon, plati prilagodi se njemu i amen, žao mi je što će neki ajmo to nazvat slobodni umjetnici koji su snimali za gušt biti sada jako zakinuti jbg (i ja sam jedan od tih, ne mislim padobrane i duple redudantne elektronike montirat).. ne može i ovce i novce. Za danas mi je dosta zakona i propisa idem si više završit miniquada i zaboravit na zakone i propise, do 28. ću poslat mail CCAA što mislim o zakonu i promjene koje smatram da treba uvest. ostale koga se ne tiče taj zakon i ako misle da ne treba sudjelovat u donošenjem istoga, na livadu i uživancija. jedino me smeta uvod u temu di ste drvlje i kamenje svalili na neke ljude koji za to nisu odgovorni.. ;)




Evo postavljenja je prezentacija na službene stranice stavio sam je u att, slika vezana za modele.









 

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #289
ono u nedjelju je dakle bio samo testni let parsto m dalje....


Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #291
Četiri bespilotne letjelice kojima će upravljali obučeni stručnjaci nadlijetat će u subotu 21. veljače, od 11 do 15 sati zračni prostor iznad jednog od najpopularnijih zagrebačkih trgova.

Valjda ovi:




Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #293
evo još jedni s padobranom i duplim GPS-om  8)

film traje preko 3 min ali ovo su najzanimljiviji kadrovi
http://tinyurl.com/turistickilet


Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #295
Zao mi je da nebudem mogao ici na Cvjetni,bas me zanima.
Predpostavljam da ce imati veliku "gajbu"od mreze unutar koje ce letiti.Ne vidim drugaciju mogucnost s obzirom da ce biti velika skupina ljudi(kategorija D=skupina ljudi=1000 ili vise ljudi:))

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #296
hahahaha
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #297
Postoji li negdje u prijedlogu dio koji kaže da masa modela za komercijalno snimanje mora biti preko 5kg?

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #298
Nadam se da 4G neće postat 20G nekom u glavu ;D
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Nacrt Pravilnika o sustavima bespilotnih zrakoplova

Reply #299
Samo da ne bude geomagnetskih oluja taj dan  :D